Странен проблем - става ми лошо след хранене

  • 9 895
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Именно,а и авторката е написала,че и става лошо САМО ако преяде или не е яла цял ден и после се натъпче набързо...Та няма нужда от лекари,по скоро диетолог и движение,че от страх да не и стане лошо стои седнала.Докато не започнете да се движите няма да има подобрение.

# 31
  • Мнения: 296
Именно,а и авторката е написала,че и става лошо САМО ако преяде или не е яла цял ден и после се натъпче набързо...Та няма нужда от лекари,по скоро диетолог и движение,че от страх да не и стане лошо стои седнала.Докато не започнете да се движите няма да има подобрение.

Движа се и то доста. Тази седмица не сме в града, но другата ще си пусна изследвания. Познавам много хора които не тренират и се наяждат набързо и не им става лошо. Мисля че, се дължи на нещо съвсем различно, но благодаря все пак за съвета.

# 32
  • Мнения: 1 782
До диетолог може и да не опира. На мен "диетолог" ми беше темата в БГ Мама. Резултат и подобрение има, та съм доволна. Simple Smile Simple Smile
За движението съм напълно съгласна.

# 33
  • Мнения: 18 542
Ако диетолозите са като еднокринолозите - масово препоръчват нискомазнинни диети и счупване във фитнеса, добрите перспективи отностно здравето са мираж. 

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Дами, понеже виждам, че коментирате изварата и други ниско въглехидратни храни... Не знам дали сте попадали на информация относно инсулиновия индекс на храните. Това е способността на дадена храна да стимулира секрецията на инсулин. Вероятно не го обяснявам добре, но и там, както и с гликемичния индекс имало някои парадокси, а именно - по необясними причини изварата успявала да покачи инсулина в кръвта.
Нямам идея това доколко изобщо е вярно, но и аз съм от тези, дето ядат извара и....сутрин след закуска и кафе получавам световъртеж.

# 35
  • Мнения: 18 542
Пробвай да добавяш повече сол, ако се храниш нисковъглехидратно от скоро и да си наваксваш електролитите, особено ако пиеш и много вода.

Не ти се вие свят от висок инсулин от изварата. Аз получавах сърцебиене в началото и айрян със сол или просто вода със сол или някакви електролити оправяше моментално положението.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Слагам сол, обаче се подувам, понеже задържам повече вода от нормалното. Аз имам и други здравни проблеми, все още неизяснени и става съвсем сложно. Май само на краставица трябва да карам.

# 37
  • Мнения: 296
Резултатите от изследванията са ми супер! Явно е нещо друго. Почвам да се храня по-правилно и по-често на по-малко и ще видим дали ще има резултат.

# 38
  • Мнения: 1 782
Браво за резултатите! Simple Smile
А какви изследвания пусна?

# 39
  • Мнения: 296
Браво за резултатите! Simple Smile
А какви изследвания пусна?

Пълна кръвна картина
Кръвна захар
Инсулин

# 40
  • Мнения: 20
Здравейте! Имал странен проблем и затова пиша тук. В момента съм на 25г. От около 3 4 години може и повече дори ми става лошо (случвало се и да припадам) Ще си кажете какво странно има. Странното е, че се случва след като преям или съм била много гладна и ям бързо. Ако седя съм ок, в момента в който стана да ходя ми става изключително тежко на корема и ако продължа да ходя почвам да се потя, да ми става много топло, краката ми умаляват. Сядам на най-близкото място и ми минава. Последния път бях навън, седях си на масата, отидох до тоалетна и ми стана лошо. По принцип ми прилошава лятото, ако съм навън през деня ,но защото съм с ниско кръвно . Но това с яденето въобще не мога да го разбера. Правила съм си кръвни изследвания и хормонални и вско е ок. Но не знам на какъв лекар трябва да отида, помогнете ми ако можете.Личната ми лекарка почна да ми обяснява как ние младите не ядем и такива работи, тоест хич не ми помогна. Благодаря предварително!

Здравей!
И аз имах подобни оплаквания: чувствах тежест в стомаха, след това започнаха леки киселини и болка. При мен се оказа гастрит.

# 41
  • Мнения: 296
Здравейте! Имал странен проблем и затова пиша тук. В момента съм на 25г. От около 3 4 години може и повече дори ми става лошо (случвало се и да припадам) Ще си кажете какво странно има. Странното е, че се случва след като преям или съм била много гладна и ям бързо. Ако седя съм ок, в момента в който стана да ходя ми става изключително тежко на корема и ако продължа да ходя почвам да се потя, да ми става много топло, краката ми умаляват. Сядам на най-близкото място и ми минава. Последния път бях навън, седях си на масата, отидох до тоалетна и ми стана лошо. По принцип ми прилошава лятото, ако съм навън през деня ,но защото съм с ниско кръвно . Но това с яденето въобще не мога да го разбера. Правила съм си кръвни изследвания и хормонални и вско е ок. Но не знам на какъв лекар трябва да отида, помогнете ми ако можете.Личната ми лекарка почна да ми обяснява как ние младите не ядем и такива работи, тоест хич не ми помогна. Благодаря предварително!

Здравей!
И аз имах подобни оплаквания: чувствах тежест в стомаха, след това започнаха леки киселини и болка. При мен се оказа гастрит.


Аз знам, че имам гастрит от доста години, но не мисля, че може за това да ми прилошава.

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Така, една седмица си пия кафето с кокосово масло, закусвам кашкавал с масло 😝
Въглехидрати само от бобови или от някой друг плод.
От обед до надвечер съм уморена, заспивам и т.н.
Едвам избутвам. Към 18ч живвам...
Огромна промяна няма.

# 43
  • Мнения: 18 542
Трябва си време, не стават нещата за няколко дни или седмица.
При някои хора става за няколко седмици, при други отнема повече време.

Нормално е в началото да изпитваш слабост, особено ако си редуцирала сериозно, спрямо предишното ти хранене, ВХ.
Поне месец изкарай така, ако не се подобри положението, опитай да редуцираш повече за месец. Ако и тогава не се почувстваш по-добре (съмнявам се), търси други решения.

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз не изпитвам слабост, а заспивам от ниска захар.
Просто ми се полягва и отнасям плувката...

Чудя се сега защо пада, след като ограничавам въглехидратите.

Общи условия

Активация на акаунт