Защо няма тема за хакването на личните данни от сървърите на НАП?

  • 31 365
  • 923
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 963
Драмата е, че наистина в НАП работят пълни некадърници. Ама пълни. Бегло ползват компютър, не познават законите, по които правят проверки и налагат глоби и санкции, изобщо пълен потрес. Дори и да има някой по-запознат, това няма голямо значение, защото не се цени и ползва
Всеки засегнат от теча можел да ги съди...мда...

# 31
  • Мнения: 25 568

А защо няма. Няма нито НПО нито фейсгрупа която да извлече ползи и да организира протести и улично недоволство. Затова и интереса при мамите не е голям

Системата за заглушаване на реалното недоволство на хората работи с пълна сила.
Хората се страхуват, журналистите – най-много. Отделен е въпросът колко си могат.
Ето, вчера в „120 минути“ дори Светослав Иванов, когото по принцип много харесвам като водещ, гледаше да отклонява разговора всеки път, когато се споменеше думата „министър“ или станеше въпрос за отговорността на същия този министър. Явно се страхуваше от конфликт с управляващата партия.
Умните и красивите, младите и дивите, майките с количките, професионалните дрънкащи с тенджери и тигани явно са на море.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 984
А всъщност драмата е изключително голяма, защото НАП съхранява едно на ръка лични данни, но и силно чувствителна информация, която не следва да е публично достояние. И как един не се поява от НАП, за да даде смислено обяснение как се е стигнало дотук, освен от безхаберие и непрофесионализъм. Защото, като да ми съберат данъците, ще направят чудеса от храброст, но като да ги съхраняват с грижата на добър стопанин, Владко се появява с полуусмивката на Мона Лиза и почва да ни обяснява как се случва това ежедневно и навсякъде. По GDPR, ако това нарушение беше на обикновено търговско дружество, щяха да му съдерат шортите и да го разпънат на кръст. Ама, ако държавата е сгафила, проблем няма. Колко му е, ако се разбере, че Пешо далеч не е с такива скромни доходи, както изглежда. Да съди Пешо НАП.

# 33
  • Мнения: 6 854
Някаква шефка на НАП била на почивка. Ти какво искаш, да си я прекъсне и дава обяснения?
Колкото до Пешо, с по-големите доходи, отколкото изглежда, няма да е такава драма. Ама виж, Иванчо, дето изглежда с по-големи доходи, отколкото има... И работи в администрация на заплата...Там ще е интересно.

# 34
  • Мнения: X
Дайте малко повече данни за този Иванчо да направим бърза справка в НАП Grinning

# 35
  • Мнения: 47 963
Що, печалби от лотарията и разни други начини си имат, обичайно всичко е уредено и е точно
А и кой точно ще ги санкционира? НАП ли Simple Smile
Да ви кажа, мен повече ме е страх да не изчезнат данните въобще. Че вече са изцяло електронни, не се издават документи...а често липсва ту едно, ту друго парче..

# 36
  • Мнения: 25 568
Колкото до Пешо, с по-големите доходи, отколкото изглежда, няма да е такава драма. Ама виж, Иванчо, дето изглежда с по-големи доходи, отколкото има... И работи в администрация на заплата...Там ще е интересно.


Няма да е интересно толкова.
По-интересното ще е кой на кого плаща заплата и за какво. Вече се спомена, те по този начин автоматично се осветяват всички структури на националната сигурност – агентурна мрежа, служители на ДАНС и т.н.
А и вече се спомена GDPR – за какво беше цялата тази лудница, когато за държавата това не важи?
И третият проблем е на какво се дължи това безхаберие – нямаме ли достатъчно кадърни специалисти, които да защитят данните на хората, фирмите, които получават поръчките, ли са пълни с калинки, които само усвояват едни пари – защо се стигна дотук и възможно ли е реално да се предприемат мерки това повече да не се повтаря.
Аз лично силно се съмнявам. Кучетата ще си лаят, керванът ще си върви, всяко чудо – за три дни.

# 37
  • Мнения: 2 695
Всяко чудо за три дена, както се казва. Голяма работа, че са изтекли ЕГН-та от НАП. Както казаха, по-горе да си купиш стока на изплащане и ти искат копие на личната карта, а да не говоря, че в Търговския регистър, който не е поискал той не си е набавил купища ЕГН-та и лични карти.

На мен ми е по-интересно как един най-обикновен служител на Държавен фонд Земеделие има у дома си над 1 млн. лева, плюс това кара брониран Мерцедес. Тази новина се завъртя в сутрешния блок.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 714
Има съвети да се регистрираме за смс ивестяване от банките и в Агецията по вписвания за движения по сметките и партидите. За банките е ясно.
Но някой има ли включено смс известяване от Службите по вписванията (Имотен регистър)? Как става? Моля да споделите. Може ли по интернет или трябва на място в АГКК?
Тук не съм разгледала всичко.
https://www.registryagency.bg/bg/registri/imoten-registar/sms-op … -imoten-registar/

Опитах да се регистрирам на https://kais.cadastre.bg но ми излече че вече фигурирам в системата и да пиша мейл или да отида на място.

# 39
  • Мнения: X
Голяма работа, че са изтекли ЕГН-та от НАП. Както казаха, по-горе да си купиш стока на изплащане и ти искат копие на личната карта,
...
На мен ми е по-интересно как един най-обикновен служител на Държавен фонд Земеделие има у дома си над 1 млн. лева,

Това пък какво му е интересното?

Извинете но наистина ли не осъзнавате сложността и последствията от подобно изтичане на информация? Там няма само данни за ЕГН - там са всички декларации по чл. 50, по чл. 73, наказателни постановления и т.н.

Поправка. Не всички а за определени години

# 40
  • Мнения: 2 695
Ами представи си интересно ми е дали ги е спестил от банички. Човека е оставал без закуска, за да може да спести 1 млн. лева и да си купи брониран Мерцедес.

# 41
  • Мнения: X
 Ако една баничка е струвала средно два лева, човекът трябва да е спестявал повече от 1300 години. Мерцедесът е от лихвите сигурно.

# 42
  • Мнения: X
Ами представи си интересно ми е дали ги е спестил от банички. Човека е оставал без закуска, за да може да спести 1 млн. лева и да си купи брониран Мерцедес.

Интересно ви е да броите доходите на другите с каква цел? Да се научите как се правят пари или какво?
Нередности в доходите на посочената в репортажа личност ще представляват интерес за прокуратурата - вашият интерес може да се обясни само по един начин

Не са от банички. Получил ги е от наследство и търговия със земеделски земи. От закуски спестява една друга част от българите

# 43
  • София
  • Мнения: 3 400
За кои години са изтеклите данни?

# 44
  • Мнения: X
Очакваме официалното съобщение на НАП. Няма да е никак коректно, а дори е незаконно да се разпространява подобна информация. Но мисля, че мога да напиша, че
Скрит текст:
вътре е последната данъчна декларация която аз съм подавал в НАП

Общи условия

Активация на акаунт