Защо няма тема за хакването на личните данни от сървърите на НАП?

  • 31 372
  • 923
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 881
Ами представи си интересно ми е дали ги е спестил от банички. Човека е оставал без закуска, за да може да спести 1 млн. лева и да си купи брониран Мерцедес.

Ха, ха, хареса ми!
Кой го беше изръсил това с баничките, че вече съм забравила?

# 46
  • Мнения: 1 495
Има я и на бивол търсачката:
https://bivol.bg/napleaks/
Сега я пробвах. Работи. Не ми харесва какво виждам :-/

# 47
  • Мнения: 14 486
И Търговския регистър го имаше в торенти. Ама голям праз, от него и без торенти и електронен подпис и без това можеш да си чопнеш каквото искаш. Пълно е с общодостъпни дружествени договори с ЕГН-та, адреси, че и сканирани подписи.
За Търговския регистър също нямаше тема.

Това беше шеговита картинка, не истинска.

Както на повечето хора е ясно проблемът е сериозен и естествено предполага оставки и т.н.

Интересен е тона на управляващите "нищо не е станало, важното е да работим, не да подаваме оставки" и все в тоя дух ( по повод всички гафове и скандали във властта). Никакво носене на отговорност пред суверена - народа, който ги е избрал. И всъщност това говори само едно - те не са избрани от нас, не смятат, че трябва да ни се отчитат, отчитат се пред други лица. А и ние това го знаем, и затова няма тема във форума. Не смятаме, че управляващите ни дължат нещо, не смятаме, че можем нещо да изискваме от тях.

Сериозен проблем с демокрацията, струва ми се, имаме.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 716
https://www.facebook.com/kontrakomentar/videos/vb.32025184853524 … ype=2&theater
Контракоментар с Асен Генов is with Konstantin Spirov.
Интересно интервю с човек от ИТ сектора, коментира и някои от файловете.

И още
Тече, всичко тече
Най-интересните моменти от файловете на НАП
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/07/19/ … he_vsichko_teche/

# 49
  • София
  • Мнения: 3 407
Благодаря 😊

Няма да си въвеждам ЕГН в никакво търсачки. Сигурна съм че съм вътре. Без да съм проверявала, знам, че там са всички глупаци, които някога са плащали данъци и осигуровки в държавата. Да живее НЕсивата икономика, вечна дружба между НАП и престъпниците. 

# 50
  • Мнения: 14 486
Благодаря 😊

Няма да си въвеждам ЕГН в никакво търсачки. Сигурна съм че съм вътре. Без да съм проверявала, знам, че там са всички глупаци, които някога са плащали данъци и осигуровки в държавата. Да живее НЕсивата икономика, вечна дружба между НАП и престъпниците. 

Естествено. Чудех се да се смея или да плача НАП като обявиха, че правят мобилно приложение чрез което да се проверим хакнати ли са ни данните. Т.е. още веднъж да им ги пусна през телефона. Ей тъй за всеки случай Joy

# 51
  • Мнения: 47 970
Ето какви са ни правата след теча https://news.lex.bg/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0-%d0%b7%d0%b0 … 1%87%d0%b0%d0%bd/
Никакви

# 52
  • Мнения: 24 467
Няколко човека питаха в общата тема за въпроси има ли тема за хакването на НАП та виждам, че няма.

Защо няма?

Тъй като темата не е за "хакването на НАП" , а се пита "Защо няма тема?", ще пиша по темата:
Няма такава тема, защото хората се измориха от безобразните евтини номерца на управляващите да минимизират и омаловажават изцепките на администрацията и назначените из нея калинки без образование и стаж по специалността и с успех около тройка, пробойните в информационните масиви и играта на волна програма с лични данни у нас.
Понеже го виждат всеки ден, просто се изтощиха, като осъзнаха, че нищо няма да се промени, като пускат теми за всяко подобно безобразие в нета. Който пожелал - спасил се или се спасява далеч от т.нар. ни държава.

# 53
  • Мнения: X
Цитат на: Капитал
Файлът GAMON съдържа информация, вероятно от сайтове за онлайн залагания, тя включва лични данни (включително и номера на лични карти) и IP адрес.
Включва и сумите на залозите и изплатените печалби Joy Joy Joy

# 54
# 55
  • Мнения: X
Там има само ЕГН и суми

# 56
  • Мнения: 6 881
Ахаааа , стана ясно как държавата щяла да ни защити личните данни от хакването. Чрез създаване на Единен системен информатор, за който е взето решение още преди година. Там щели да се съхраняват данните от всички структури. Ако го било имало, сега нямало да има хакване.
( от новините по БНТ)
Интересно...

# 57
  • Мнения: 2 695
Да бе, ще ни защитава....... И един мармот завива шоколад.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 177
Какво стана с приложението на НАП за проверка на изтеклите данни? Уж вчера щяха да го пускат до часове...

# 59
  • Мнения: X
Нищо все още. В момента са заети да съставят медиен обвинителен акт.

Общи условия

Активация на акаунт