Защо няма тема за хакването на личните данни от сървърите на НАП?

  • 31 500
  • 923
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 7 082
Ама как се развива ситуацията. Кристиян Бойков вече бил свидетел. Нека после да ни обясняват, че целта на активното мероприятие НАПхак, не е саморазправа с неудобни...

https://nova.bg/news/view/2019/08/02/258734/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D … ampaign=onesignal

----------------------
В банките имат устройства, които разпознават фалшивите лк. Как стоят нещата при небанковите институции, които отпускат кредити не знам, но виждам, че ще затегнат нещата, което ще е от полза за всичките им клиенти.

Те измамите не се правят с фалшиви лични карти, а с фалшиви пълномощни и реални лични карти на бедни хора, на които дават някой лев, а те нямат идея за какво иде реч. После ходи гони Михаля.

Я се сетете какви данни са нужни за фалшиво пълномощно.

Скрит текст:
Проверих по инструкциите на Бивол и съм в няколко папки...според вас, какво може да се предприеме?
На мен са ми крали самоличност в Германия и са правили скъп договор на мое име, който после не бяха платили ...издири ме инкасо компания, която си искаше парите и от там разбрах за този договор. Свързах се с адвокат и отказах плащане, беше лесно да се докаже, защото посоченият адрес не беше моя, но въпреки това много се бях притеснила и си беше голяма врътня. Не знам дали въпросните лица изобщо бяха намерени и наказани. Бях отишла до полицията, но там никак не се впечатлиха и казаха, че случилото се не е рядкост и ще разследват, но с инкасо компанията трябва сама да се оправям. Договорът е бил сключен само с моята дата на раждане по телефона...

Не знам естеството на изтеклите данни тук, но адрес и ЕГН вече си е доста в моите очи. Ако се добави и банкова сметка става неприятно. За номер на личната карта не се притеснявам, защото постоянно си ги губя Simple Smile)
Някой има ли съвет как трябва да се действа за да се предпази човек от т.нар кражба на идентичността?

Може да смениш личната карта и банкова карта - да са с други номера. Друго, не виждам какво може да се направи.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 12:38 от Diorela

# 796
  • Мнения: 19 065
Предполагам, че ще му свалят обвинението на Кристиян, за да го накарат да свидетелства.

Аз лично не виждам смекчаващо вината обстоятелство (ако наистина той е хакерът), какво значение има дали е подстрекаван, подбуждан и т.н. той е дееспособно пълнолетно лице...ако в извършил нещо незаконно, да си носи последствията.

# 797
  • Мнения: 7 082
Предполагам, че ще му свалят обвинението на Кристиян, за да го накарат да свидетелства.

Аз лично не виждам смекчаващо вината обстоятелство (ако наистина той е хакерът), какво значение има дали е подстрекаван, подбуждан и т.н. той е дееспособно пълнолетно лице...ако в извършил нещо незаконно, да си носи последствията.

Еее, стига де. Хем не си убедена дали е виновен или не, хем не виждаш смекчаващо вината обстоятелство. И как  ги преценяваш нещата, без да си запозната с доказателствата, обвинението и т.н.?
хайде да ги оставим тези неща на Ина Лулчева. Тя си знае работата.

Споменах за извъртането на обвинението, защото знаем как и кога от обвиняем се става свидетел... А и като четох как и какви доказателства публикуваха... То и фактът на огласяването им е, меко казано, странен. Но комент!

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 13:19 от Diorela

# 798
  • София
  • Мнения: 1 666
А и като четох как и какви доказателства публикуваха... То и фактът на огласяването им е, меко казано, странен. Но комент!

Огласяването цепи мрака. Спомнете си Нови Искър, Иванчева, дори години по-назад, когато Цецо чете от парламентарната трибуна прихванатите от Цецомобил доказателства, че едни лекари душили едно бебе. Все едно гледаме нискобюжетен албански римейк на CSI. Журналистки (от Нова) сноват из местопрестъпленията, половината дело услужливо изтича към медиите от самата прокуратура, веднага се вадят записаните разговори - оказва се, че записват всички от леля Цена от първи вход до собствените си дружки Бирата, Камбаната и Тамбурата... Абе сценаристите имат въображение, но декстващите лица са много зле! Все едни и същи муцуни, хем тъпи, хем нагли. Затова предлагам с немалкия си бюджет да си наемат едни актьори, някакви хубави американски момчета с мускули и двойни брадички, та на зрителската маса да ѝ стане още по-благо да ги гледа (по Нова).
Бойко нека остане, той го докарва на Марлон Брандо в "Кръстникът".

Скрит текст:
Lady Stardust, за Бивол - чак пък да са яхнали вълната грозно... По-скоро емоционална реакция, нормално е. Тя е била позната на един от редакторите, доколкото разбрах, затова и е правила предаване за тяхно разследване, и то скоро преди убийството. Вероятно от първия миг са били убедени, че не е случайно. Те имат проблеми, на търсеният по това дело Чобанов неслучйно децата му са във Франция. Беше писал, че някакви "журналисти" от Пеевските ходили чак там, дърпали жена му на улицата. За късмет на българските разследващи журналисти у нас мафията е толкова непоклатима, че изобщо не ѝ дреме кой за какво я разследва - каквото и да лъсне, не стига до широката общественост, тоест до телевизора, тъй като всички телевизии са си на мафията. А ако случайно някое зрънце стигне, широката обшественост го хапва набързо в очакване на сериала или Слави или някой Брадър и до 24 часа зрънцето е напуснало реципиента по всички правила на отделителната система.
Ако в България имаше истинска обществена непоносимост към престъпленията, особено към толкова наглите престъпления, някои журналисти щяха да имат повод да се притесняват за себе си и семействата си.

# 799
  • Мнения: 209
Като написах името на шефа на фирмата в Гугъл и името на фирма разбира се, ми излязоха статии свързани само с харерство. Даже списание Мениджър са му взимали интервю, доста надъхан, доста самоуверен и само за харерство говори. Шефката на НАП няма да я коментирам от светлинни години си личи, че е парашутистка на ГЕРБ. Те тези не ги махат. Трябва да стане ситуация преди избори, за да изгори някой като Цв Цв иначе не става.

# 800
  • Мнения: X
Като написах името на шефа на фирмата в Гугъл и името на фирма разбира се, ми излязоха статии свързани само с харерство.

Ами напиши му името без фирмата, защото той има много фирми и ще прочетеш и други неща.

# 801
# 802
  • Мнения: X
IPI са публикували статия с призив към българското правителство да оттеглят заповвдта срещу собственика на Бивол.

https://ipi.media/bivol-targeted-by-government-for-exposing-corr … 8AsfM7V3Tr6EaF_W8

# 803
# 804
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
Да им се не видят и журналята. Вече имало. Имаше и преди това. Лично знам за някои. И, между другото, и двата случая, за които знам, приключиха с установяване, че "длъжникът" не е теглил кредит, в единия се установи и кой точно го е направил, за другия нямам информация. Обаче забравих, че това с установяването може да стане в Швеция, но не и в България.

Цитат
„Не казвам, че е в резултат на теча на лични данни от НАП, но времето съвпада”, заяви Тулев пред Би Ти Ви.  Sunglasses

# 805
  • Другата България
  • Мнения: 37 870
То и преди имаше, и постоянно е имало.
Ама да се всява смут и паника в и без това "панирания" народ. ooooh!

# 806
  • Мнения: 3 987
Няма нужда от евтини сензации.
Теглене на кредите от чуждо име е имало винаги. Потърсете в Гугъл.
Имаше организирано теглене в големи размери и разследване по всички телевизии.
Така че, да се пишат такива статии и да се всяка паника, все едно за пръв път се случва е нелепо.

А да се вярва на тях е липсва на каквото и да критично мислене.

# 807
  • Мнения: 18 962
Такива измами би трябвало да намаляват, а не да се увеличават с помощта на държавата все пак. Това, че и преди е имало, а сега ще има повече, поне за мен не е някакъв положителен развой.

# 808
  • Мнения: X
Нов епизод от сапунката.
Не знам за вас, но според мен има много брутален гаф някъде нависоко и държавата много силно се е притеснила, не виждам друго обяснение на тези глупости.

# 809
  • София
  • Мнения: 1 666
Никой не се е притеснил според мен. Притежаваните от един дебел човек медии правят реклама на притежаваната от един дебел човек прокуратура. Ей сега обществото ще се уплаши от източване на банковите си сметки и с радост ще обяви ТАД и всеки друг, когото обявят за замесен, за терорист и враг номер 1. Оттам нататък - с пранги на краката, като Иванчева, и за пореден път някой неудобен е изчезнал от картинката ей така "помежду другото". Покрай НАП ще ударят за пореден път по Бивол, Боец, даже се чу, че може би зад "атаката" стояли лица от "Да, България"...

Толкова е евтино всичко, а така добре върви и всички гледат на това като на сеир. А то хич не е сеир, че един човек си купува съдебна система плюс медии. Защото оттам нататък този човек е недосегаем, той може буквално да прави, каквото си иска, нали разбирате? От септември Гешев ще е главен прокурор, честито. И тоя сериал върви вече няколко години и хватката все повече се затяга. В момента ей така, както си фактор, можеш да се окажеш обвиняем в притежаване на две кила хероин и ръчни гранати (снимани са в чекмеджето в офиса ти). Подозирам, че скоро в родината ще си в безопасност единствено ако гледаш Нова, търкаш билетчета и си харчиш заплатката за бира и цигари.

Та никой нависоко не се е притеснил от нищо, бъдете сигурни, освен може би Бойко и гербаджиите, защото и те са точно толкова зависими от дебелия, колкото всички останали, които имат нещо общо с управлението. Но за данните от НАП със сигурност не им дреме. Че те си изпляскаха собствените ЕГН-та пред медиите от бързане да пратят "доказателствата", толкова за важността на тия данни.

Общи условия

Активация на акаунт