Сватба, булките на 2019, тема 7

  • 22 970
  • 748
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 609
еххх никога няма да ми писне да казвам на Рали, че това, което сътвори ме удари право в сърцето!! Чудно, различно, прекрасно! Браво, Рали, желая ти този хъс, това внимание и този усет към красивото да го запазиш винаги и брака ви да е подвластен на тези прекрасни емоции от сватбения ви ден.

И ние много искахме сватба на плажа. България никога не ми е била вариант, точно заради плажуващите, типа заведения по морето, но в Гърция бяхме избрали чудни местенца. Истината е, че точно вчера разсъждавах колко се радвам, че не го правим там. Да, мечтаех го, исках го.. и двамата го искахме, но като си представя цялата разправия от организацията,  плюс друга държава, път, хотели.. и ми призлява.

Аз да питам за съвет. Вчера си мислехме, че ще е най-добре алкохола, който купим да е отзад в кухнята и от ресторанта да наливат. Мисля да отпечатам за всеки гост или всяка маса, не съм решила, меню и отделно лист с напитки, за да са наясно гостите първо каква храна следва и второ какви напитки се предлагат. Не знам дали е ок по този начин да се процедира. Но проблемът ми е, че чичо ми е направил специална, домашна ракия за сватбата и  аз харесах едни шишета в Джъмбо - стъклени със стъклена тапа, много красиви и мислех да я разлея в тях и на всяко да има етикетче на гърлото, нещо като Сватбена ракия, специално приготвена от чичото на булката, примерно. Но ако действиетелно алкохола се сипва от сервитьорите, ще е малко тъпо само тези шишета да са по масите, та исках да ви питам при вас как беше.
Отделно, моят любим вчера взе от Лидл малко вино, пуснали са на промоция испанско вино, по 2,5 лв бутилката, той взе розе и бяло по 8 бутилки, общо 16. Но ние очакваме между 70 и 80 гости. Колко грубо вино да предвидя?
Ще поръчваме разбира се и уиски, водка, бира...

# 511
  • Мнения: 978
Moмичета, аз си поръчах избелващи ленти на Crest, и от днес ги почвам. Някой ползвал ли ги е преди, доколкото знам зъбите стават чувствителни.

# 512
  • Мнения: 1 560
Захир, ние много се чудихме за алкохола. В крайна сметка ще имаме:
            -  2 вида ракия (в бутилки със сватбен етикет), които със сигурност ще са на масата - т.е. 2 бутилки. 
            - 1 бутилка водка на маса
            - 1 бутилка уиски на маса
            - вино (40 литра - 25 бяло и 15 розе) - то ще е в кани и ще се налива от сервитьорите
            - бира от заведението, който си поръча

Това ни е алкохола за 100 човека горе долу. Сервитьорите ще казват на хората за нещата, които не са по масите, че могат да се поръчват (вино, бира, безалкохолно). За уискито и водката не знам дали да са на масата, защото пък ще станат много бутилки..

# 513
  • Мнения: 1 038
еххх никога няма да ми писне да казвам на Рали, че това, което сътвори ме удари право в сърцето!! Чудно, различно, прекрасно! Браво, Рали, желая ти този хъс, това внимание и този усет към красивото да го запазиш винаги и брака ви да е подвластен на тези прекрасни емоции от сватбения ви ден.

И ние много искахме сватба на плажа. България никога не ми е била вариант, точно заради плажуващите, типа заведения по морето, но в Гърция бяхме избрали чудни местенца. Истината е, че точно вчера разсъждавах колко се радвам, че не го правим там. Да, мечтаех го, исках го.. и двамата го искахме, но като си представя цялата разправия от организацията,  плюс друга държава, път, хотели.. и ми призлява.

Аз да питам за съвет. Вчера си мислехме, че ще е най-добре алкохола, който купим да е отзад в кухнята и от ресторанта да наливат. Мисля да отпечатам за всеки гост или всяка маса, не съм решила, меню и отделно лист с напитки, за да са наясно гостите първо каква храна следва и второ какви напитки се предлагат. Не знам дали е ок по този начин да се процедира. Но проблемът ми е, че чичо ми е направил специална, домашна ракия за сватбата и  аз харесах едни шишета в Джъмбо - стъклени със стъклена тапа, много красиви и мислех да я разлея в тях и на всяко да има етикетче на гърлото, нещо като Сватбена ракия, специално приготвена от чичото на булката, примерно. Но ако действиетелно алкохола се сипва от сервитьорите, ще е малко тъпо само тези шишета да са по масите, та исках да ви питам при вас как беше.
Отделно, моят любим вчера взе от Лидл малко вино, пуснали са на промоция испанско вино, по 2,5 лв бутилката, той взе розе и бяло по 8 бутилки, общо 16. Но ние очакваме между 70 и 80 гости. Колко грубо вино да предвидя?
Ще поръчваме разбира се и уиски, водка, бира...

На нашата сватба имаше 30литра вино, 32 бутилки от 750 уиски и 25 литра ракия. Остана повече от половината вино и почти цялата ракия. Гостите на леблегнаха на уискито, но си зависи от гостите разбира се. Бутилките ни бяха от Джъмбо-тип гарафи и лично на мен много ми харесаха(ако има някоя бъдеща булка ОТ София мога да подаря 10 бутилки, че ми е жал да ги хвърля.
Аз имам питане 😲
Смених личната карта и паспорта, ще пътуваме до Турция и трябва ли да вадя някакъв документ за съвпадение на имената, заради акта за раждане и паспорта на малката

# 514
  • Мнения: 3 609
еххх никога няма да ми писне да казвам на Рали, че това, което сътвори ме удари право в сърцето!! Чудно, различно, прекрасно! Браво, Рали, желая ти този хъс, това внимание и този усет към красивото да го запазиш винаги и брака ви да е подвластен на тези прекрасни емоции от сватбения ви ден.

И ние много искахме сватба на плажа. България никога не ми е била вариант, точно заради плажуващите, типа заведения по морето, но в Гърция бяхме избрали чудни местенца. Истината е, че точно вчера разсъждавах колко се радвам, че не го правим там. Да, мечтаех го, исках го.. и двамата го искахме, но като си представя цялата разправия от организацията,  плюс друга държава, път, хотели.. и ми призлява.

Аз да питам за съвет. Вчера си мислехме, че ще е най-добре алкохола, който купим да е отзад в кухнята и от ресторанта да наливат. Мисля да отпечатам за всеки гост или всяка маса, не съм решила, меню и отделно лист с напитки, за да са наясно гостите първо каква храна следва и второ какви напитки се предлагат. Не знам дали е ок по този начин да се процедира. Но проблемът ми е, че чичо ми е направил специална, домашна ракия за сватбата и  аз харесах едни шишета в Джъмбо - стъклени със стъклена тапа, много красиви и мислех да я разлея в тях и на всяко да има етикетче на гърлото, нещо като Сватбена ракия, специално приготвена от чичото на булката, примерно. Но ако действиетелно алкохола се сипва от сервитьорите, ще е малко тъпо само тези шишета да са по масите, та исках да ви питам при вас как беше.
Отделно, моят любим вчера взе от Лидл малко вино, пуснали са на промоция испанско вино, по 2,5 лв бутилката, той взе розе и бяло по 8 бутилки, общо 16. Но ние очакваме между 70 и 80 гости. Колко грубо вино да предвидя?
Ще поръчваме разбира се и уиски, водка, бира...

На нашата сватба имаше 30литра вино, 32 бутилки от 750 уиски и 25 литра ракия. Остана повече от половината вино и почти цялата ракия. Гостите на леблегнаха на уискито, но си зависи от гостите разбира се. Бутилките ни бяха от Джъмбо-тип гарафи и лично на мен много ми харесаха(ако има някоя бъдеща булка ОТ София мога да подаря 10 бутилки, че ми е жал да ги хвърля.
Аз имам питане 😲
Смених личната карта и паспорта, ще пътуваме до Турция и трябва ли да вадя някакъв документ за съвпадение на имената, заради акта за раждане и паспорта на малката

Жирафче, ще ми пуснеш ли снимка на бутилките, че точно в моментяа търся.

Колко гости имахте вие, да се ориентирам в литрите?

# 515
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Аз бях ви казала,че ще ви пиша след нашата сватба колко алкохол се е изпил.
За 100човека Бяхме взели: 12 бутилки узо, 12 бутилки уиски, 12 бутилки водка, 24 литра ракия, 70 бутилки вино (бяло, розе,червено)
Изпи се: 2 бутилки узо, 3 бутилки уиски,  2 бутилки водка, 20 литра ракия, 40 бутилки вино.
Нашите гости наблегнаха на ракията. Явно зависи от хората.

Аз имам върпс. След като семинхте всички документи, след брака, къде трябва да отида задължително да представя новите? Страх ме е да не пропусна нещо...

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 11:16 от rallytsa

# 516
  • Мнения: 1 038




Гостите бяха около 110 възрастни

# 517
  • Мнения: 978
Гарафите са супер, по 1л ли побират?

# 518
  • Мнения: 205
rallytsa поздравления, украсата е уникална, личи че всичко е направено със стил, любов и желание. Във връзка с документите и аз съм на този етап, смених ги, сега знам че трябва да ги представя и в банките, за другаде не съм сигурна, така че ще следя ако някой се включи.
Относно бутилките по масите за гостите, ние имахме само от сватбената ракия, а останалите питиета се поднасяха от сервитьорите в зависимост кой какво ще пие. Не помня точно колко сме взели и колко се е изпило, но се пи главно сватбената ракия и остана много алкохол, добре че имахме опция да се връща не изпития. По смътен спомен бяхме взели 20/25 бутилки уиски по литър, 10 водка - 1л, 40 ракии - 750мл, сватбена/домашна ракия - 60 бутилки - 750мл, вино (розе и бяло) - мисля около 30/40л но не съм много сигурна, узо не помня точно колко бутилки, а шампанското за уелкъм дринка от комплекса го взехме, не помня точно колко е било. И така, надявам се да съм била полезна. В крайна сметка се изпи сватбената ракия и повечето вино, а от останалия алкохол имаше доста останал, а купешката ракия я върнахме, бяха изпити или по - точно отворени само 2,3 бутилки Simple Smile

# 519
  • Мнения: 1 038
Гарафите са супер, по 1л ли побират?

Около 900 и няколко грама са 😁 не помня с точност колко

# 520
  • Мнения: 1 560
Момичета взех си роклята вече, най-накрая е готова. Animal Heart Eyes Cat

# 521
  • Варна
  • Мнения: 161
И аз моята я взех днес Simple Smile

# 522
  • Мнения: 4 941
Днес имам рожден ден и ви черпя виртуално! Heart
Купих си букет! Купих и розов плат за масата.

# 523
  • Мнения: 978
Tинити, честит рожден ден! Бъди жива и здрава, много щастлива, да имаш наи-прекрасната сватба и да мине всичко по план! Simple Smile)))

# 524
  • Мнения: 205
Тинити бъди здрава, много щастлива и обичана. Пожелавам ти мечтаната сватба и весел празник Simple Smile
А на булките с роклите, може ли снимки или не искате да ги показвате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт