Село или град около София за постоянно живеене

  • 9 801
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 983
Трябва и това правя утре съм на оглед,нооо трябва да пътувам от Пловдив до София с влака .🤪🤪Как съм се объркала,че почива утре а то таткото  е на работа и той няма как да го направи.И лошото не толкова пътя ами,че трябва да е с бебето.😖😖😖Ако всичко се уреди банкет ще вдигна...честно взе косата да ми побелява...🤪🤪

# 61
  • Мнения: 18 498
По въпроса с училището - ако не е в топ 20 на желаните училища, едва ли ще има проблем. Само в най-желаните училища има такъв недостиг на места, че самите родители следят за фалшиви данни  регистрации и стават скандали.
Успех с намирането на жилище и училище!

# 62
  • Мнения: 983
Благодаря дано,че времето си лети.Аз се отказах да се лашкаме с влака днес и на бебето явно зъб му избива цяла нощ съм била залъгалка.Ще гледам в понеделник и таткото почива тогава та да сме заедно.

# 63
  • Мнения: 540
Трябва и това правя утре съм на оглед,нооо трябва да пътувам от Пловдив до София с влака .🤪🤪Как съм се объркала,че почива утре а то таткото  е на работа и той няма как да го направи.И лошото не толкова пътя ами,че трябва да е с бебето.😖😖😖Ако всичко се уреди банкет ще вдигна...честно взе косата да ми побелява...🤪🤪
Бихте могли да разгледате селата около София .Тук живота е много по спокоен и лесен комикация с София също има не виждам защо е този напън да сте в столицата .ДГ У-ща има и няма да ви се налага да си скубете косите.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 11:21 от Не се сърди, човече

# 64
  • Мнения: 983
Гледах за селата,но квартити не намирам а трябва да се установим някъде докато се купи нещо.Иначе аз изобщо не искам в столицата дори в Пловдив би ми било по удобно защото познавам града добре.Обаче като си хванах мъж от София трябва да се съобразя с това.

# 65
  • Мнения: 9 777
Записване в училище над определената бройка по преценка на директора - хм, преценката на директора обикновено се оценява в пари, понякога и парите не са достатъчни, трябват и връзки. Или примерно питат какво работят родителите - примерно имат бизнес някакъв, и съответно с какво могат "да допринесат" за училището. Майка в майчинство, а баща, работещ в метрото, не предполагат възможност те да допринесат с каквото и да било за училището.
Та имай го предвид това.  Иначе в квартални училища в по-крайни жилищни комплекси не би трябвало да има проблем с бройките, напротив, има свободни места. Тя субсидията за училището е според броя ученици.

В Обеля ако са няма никакъв проблем да си запише децата на училище, но е пълно с цигани. Масово българчетата от Обеля ходя в надежденските училища точно заради това.

По мое време и надежденските училища бяха оле-мале, разменяха си хулиганите, за да не им падне бройката на учениците, за 15-то и 101-во става дума.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 029
А те и сега са си така. Но 74то (връбница) е пълно с обелски деца, които бягат от циганите. Но и свободни места има много, няма да има проблем да се запишат според мен.

# 67
  • София
  • Мнения: 621
Няма никакво значение!
Абсолютно има значение за 1-ви клас.По новия закон искат уседналост от 3 години.Ако обаче училището не е толкова елитно,може и да останат места.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 872
Виждам, че все още не сте ходили на оглед, а до понеделник има време.  Затова  си позволявам да Ви предложа да отидете на огледи и в един квартал на Перник, които има на територията си две жп-гари и е на около  30-ина минути с влак до Централна гара. С кола по магистрала Струма се стига до Обеля за 10-ина минути. Кварталът се нарича "Изток", а спирките са "Даскалово" и "Метал". До града има влакове пред 45 минути, а в пиковите часове - и през 20. Аз пътувам вече 13 години по тази линия, за разлика от потока живея в Сф, а работя в Пк. В този квартал например има 90-квадратни метра жилище обзаведено за 350 лв. Ако искате подробности, мога да Ви насоча.

# 69
  • Мнения: 983
Виждам, че все още не сте ходили на оглед, а до понеделник има време.  Затова  си позволявам да Ви предложа да отидете на огледи и в един квартал на Перник, които има на територията си две жп-гари и е на около  30-ина минути с влак до Централна гара. С кола по магистрала Струма се стига до Обеля за 10-ина минути. Кварталът се нарича "Изток", а спирките са "Даскалово" и "Метал". До града има влакове пред 45 минути, а в пиковите часове - и през 20. Аз пътувам вече 13 години по тази линия, за разлика от потока живея в Сф, а работя в Пк. В този квартал например има 90-квадратни метра жилище обзаведено за 350 лв. Ако искате подробности, мога да Ви насоча.
Ако може ще съм ви благодарна пишете ми на лични.🤗Ориентирах се горе долу къде какво що вольо-невольо 😂.Квартал Изток е от страната за София погледнах и движението на влаковете има доста и в двете посоки.😁

# 70
  • Мнения: 317
За постоянно живеене с малки деца и ученици не е препоръчително село. Градско-селските квартали на София, както сте писали не можете да си ги позволите. Огледайте се в Сливница и Драгоман. Училищата са до 12 клас.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1138586
С малки деца са необходими всички елементарни удобства - магазини, детски градини, училища, поликлиника и т.н. Село , дори близо до София без тези удобства с малки деца е пълен абсурд да се живее. Какво ще направите, ако през нощта ви се наложи медицинска помощ? Търсете всичко да е под ръка. Пътуване до София в рамките на 20-30 мин. не е проблем. Проблем е влизането/излизането в/от София в час пик.
Пораснат ли децата , може и в село с двама жители, но до тогава нямате мърдане от удобствата.

# 71
  • Мнения: 540
За постоянно живеене с малки деца и ученици не е препоръчително село. Градско-селските квартали на София, както сте писали не можете да си ги позволите. Огледайте се в Сливница и Драгоман. Училищата са до 12 клас.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1138586
С малки деца са необходими всички елементарни удобства - магазини, детски градини, училища, поликлиника и т.н. Село , дори близо до София без тези удобства с малки деца е пълен абсурд да се живее. Какво ще направите, ако през нощта ви се наложи медицинска помощ? Търсете всичко да е под ръка. Пътуване до София в рамките на 20-30 мин. не е проблем. Проблем е влизането/излизането в/от София в час пик.
Пораснат ли децата , може и в село с двама жители, но до тогава нямате мърдане от удобствата.
Мисля че сте човек който дори не е живял по този начин и се чудя как давате мнение Аз съм родена учила и живея все още на 20км от София.Та не виждам чак толкова драма в това.Синът ми премина през същото е вече и студент .Стига човек да има нагласа и желание за селски живот и спокойствие нещата се нагаждат от самосебеси.Не знам защо си мислите че Сливница не е в пиковите места за живеене нима от центъра до Мрадост или който и  да е квартал в столицата.Аз примерно по лесно стигам до нас от колкото колежка до Люлин.Пак казвам въпрос на нагласа на мен лично ми е за предпочитане живото извън цялата тази лудница в София която няма как да издържа😊

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 02:47 от Не се сърди, човече

# 72
  • Мнения: 317
aleks.. мисленето ти е грешно!!! Недей да правиш това упражнение. Ти си родена в село и за теб това е навик. За хора родени в град с всички удобства и малки деца е екстрийм.
 Живяла съм а центъра на Банкя! с малко дете. Училището там е под всякаква критика, поне за нас беше така. Сутрин до училище в София, после уроци, накрая тренировки и навсякъде чакаш да го прибереш. Излизаш сутрин в 6.45 и се прибираш едва към 16-17ч. вечерта. Единственото предимство беше магазините и поликлиниката. Така две години и накрая обратно в София. Аз имах възможността да разполагам с времето си, но ако двамата родители работят, какво става с дете 1-3-4 клас? Кой ще го прибере от училище? И като не може да разчитат на баба и дядо за помощ , какво става? Ще си наемат лелка за тази работа и единият родител ще работи за нейната заплата или ще бъде принуден да си остане във вкъщи.
Сега всички имоти в и до София се ползват от детето, което отдавна не е дете, а човек с престижна професия. При тези възможности ние "избягахме" от София на тихо и спокойно място, но вече без проблемите за училище, уроци, тренировки.  30 мин. с кола до София не са ми проблем, ако имаме работа там.
Така, че слушай патило, а не старило.
П.П. и сега не сме лишени от необходимите удобства. На 7-8 км. от магазини, поликлиника и т.н.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 13:26 от Milita1

# 73
  • Мнения: 540
aleks.. мисленето ти е грешно!!! Недей да правиш това упражнение. Ти си родена в село и за теб това е навик. За хора родени в град с всички удобства и малки деца е екстрийм.
 Живяла съм а центъра на Банкя! с малко дете. Училището там е под всякаква критика, поне за нас беше така. Сутрин до училище в София, после уроци, накрая тренировки и навсякъде чакаш да го прибереш. Излизаш сутрин в 6.45 и се прибираш едва към 16-17ч. вечерта. Единственото предимство беше магазините и поликлиниката. Така две години и накрая обратно в София. Аз имах възможността да разполагам с времето си, но ако двамата родители работят, какво става с дете 1-3-4 клас? Кой ще го прибере от училище? И като не може да разчитат на баба и дядо за помощ , какво става? Ще си наемат лелка за тази работа и единият родител ще работи за нейната заплата или ще бъде принуден да си остане във вкъщи.
Сега всички имоти в и до София се ползват от детето, което отдавна не е дете, а човек с престижна професия. При тези възможности ние "избягахме" от София на тихо и спокойно място, но вече без проблемите за училище, уроци, тренировки.  30 мин. с кола до София не са ми проблем, ако имаме работа там.
Така, че слушай патило, а не старило.
П.П. и сега не сме лишени от необходимите удобства. На 7-8 км. от магазини, поликлиника и т.н.
Тези неща съм ги преживяла водене чакане от у-ще уроци тренировки.Истината е че първите 15г не съм работила бях отдадена само на детето за което не съжалявам.София е място което не бих живяла никога въпреки че имаме жилище там още в първия момент взехме решение да отгледаме детето извън тази лудница.Но всичко е въпрос на виждане.Сега и аз имам голям син студент а ние с таткото си живеем спокойно .Но най интересното е че и и младежа също не иска да чуе за София всички си имаме коли и който когато си има работа става и заминава.Така че не е въпроса дали съм родена на село и в градъ въпросаса е кой какво търси и дали това е неговия начин на живот.😊

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 09:30 от bubanka

# 74
  • Мнения: 9 777
Не знам, аз съм в София и на стандартно работно време - 9-17,30 ч. Работя на половин час път от къщи - пеша или с ГТ, излизам към 8,15 и се прибирам към 18,30.  Ставам в 6. Ако и двамата родители работят с такова работно време и има малко дете/деца в училище в София, без баби и дядовци не виждам как ще стане излизане сутрин преди 7 ч. и прибиране вечер в най-големия трафик поне към 19-19,30 ч. Хайде сложете около половин час след прибирането за събличане, миене и символична почивка, и стана 20 ч., тъкмо време за вечеря - заради детето, ако има нещо сготвено, естествено.
Струва ми се убийствен график.

Общи условия

Активация на акаунт