Отговори
# 300
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Благодаря за полезната информация, Micah!
Защо така са го измислили, хем с ПИК, хем с ел.подпис......странно.

# 301
# 302
  • Мнения: 292
Някой има ли идея как да се разбира следното, относно необходимите документи за подаване на детски:

Служебна бележка, издадена от личния лекар на детето, а при липса на избор на личен лекар – от регионалната здравна инспекция, удостоверяваща, че всички задължителни имунизации и профилактични прегледи съобразно възрастта и здравословното състояние на детето са извършени - само в случаите, в които тази информация не може да бъде получена по служебен път.

Значи ли това, че, ако искам да подам документи по електронен път, не трябва да предоставям бележка от личния лекар?

# 303
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Аз се обадих да питам точно това, по ел.път или не , все искат бележка за ваксини Grinning

Аз подадох вчера документите с ПИК и ел.подпис (казаха,че може и с на работодателя подписа)  и днес ми се обадиха, че са ОК документите. Беше дооста трудно, и като видях днес,че можело и по имейл ме хвана яд ,че поне 3 часа се занимавах.Но здраве да е!

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 955
Аз се обадих да питам точно това, по ел.път или не , все искат бележка за ваксини Grinning

Аз подадох вчера документите с ПИК и ел.подпис (казаха,че може и с на работодателя подписа)  и днес ми се обадиха, че са ОК документите. Беше дооста трудно, и като видях днес,че можело и по имейл ме хвана яд ,че поне 3 часа се занимавах.Но здраве да е!
Искате да кажете ,че по имейл може да се пратят документите?
На кой имейл?
Друг въпрос-мъжа ми не работи ,внася си само здравните осигуровки,в заявлението-декларация пиша  самоосигуряващ се ?
В графа "осигурен" съм чекнала "не".

# 305
  • Мнения: 292
Ох, тъкмо се зарадвах, че ще мога да подам без да ходя за тази бележка. Тогава защо изобщо са го написали това? В днешно време не мисля, че и бележка за доходите е необходима, ама нали всичко трябва да е бюрокрация...

# 306
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Velina, от това,което прочетох в по-горния пост на ogan1 , аз разбирам,че може по електронния адрес на агенцията:

# 307
# 308
  • Мнения: 4 266
Здравейте, а каква е помощта за детски при многодетно семейство с близнаци?
Удостоверението за доходите откъде трябва да се вземе?Ние ли си въвеждаме доходите, които са публикувани от НОИ?Благодаря!

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 17:29 от malinkap

# 309
  • Мнения: 292
За близнаци е 150 лева за двете деца, ако един от близнаците е 2-ро дете. Удостоверението за доходи се взима от работодателя

# 310
  • Мнения: 4 266
Да, единият е второ дете. Благодаря!

# 311
  • Варна
  • Мнения: 1 955
Здравейте!
Това ли е имейла ,на който се пращат документите?

 ao@asp.government.bg

# 312
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте!
Това ли е имейла ,на който се пращат документите?

 ao@asp.government.bg

Да. И могат да се пращат и без електронен подпис, докато трае извънредното положение в България.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте, аз също трябва да подавам този месец. Тъй като от 9 март миналата година започна да тече 45 дни преди раждане и съответно сега съм в майчинство, има ли нужда да искам бележка от работодателя, реално от тях са 0лв и всичко се вижда в НОИ? Питам, защото в момента татко им е извън страната, работя в болница и предвид извънредното положение няма как да излизам с децата. Благодаря. Същото и за ваксините..?
Поправка сега видях сканирани копия.. То стига да има кой да ми прати от болницата.. Личния и той.. На дали

# 314
  • Мнения: X
Имаха огромно желание да се свържат в единна система заедно с личните лекари, за да отпадне още административна тежест и това залегна в законодателството. Но всяко Джи Пи използва различен софтуер и към момента не е реализирано.

Няма да одобрят документи без бележките от работодателя. Даже и да ви дадат 14 дни за корекция, в предвид ситуацията в момента....

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 06:24 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт