Априлки 2020

  • 35 421
  • 794
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 832
Мен не ме притесняват резултатите от БХС засега, защото така или иначе не ги разбирам на 100% (дано и там всичко е наред), а точно ФМ. Затова имам час за събота да я повторя.
Кое не са видели? при кого си я прави и къде? при друг лекар за второ мнение защо не отидеш? Коя бременност ти е подред и имаш ли дечица?

надявам седа е фалшива тревога и да ти дадат добри новини.

# 691
  • Мнения: 301
Мен ме притеснява , че биохимичен риск (за лекар) е 1:400 . И незнам кое се гледа.Защотоза бременна жена е 1:2400 . Ще се чуя с него след няколко дни, тъй като е в отпуск, а на преглед съм след седмици. Просто място не мога да си намеря от този резултат. И никъде не пише референтни стойности, поне нещо приблизително .

# 692
  • Мнения: 2 469
Искам да изчакам следващия преглед, сега наистина не ми се навлиза в подробности. Благодаря за разбирането!

Във "Фемина" при доктор Славкова я правих. Дадоха ми час за след две седмици да я повторим, но не мога да издържа толкова време и затова си записах час на друго място за тази събота. После ще се върна пак във Фемина.
Втора бременност ми е това. Имам едно момченце.

Благодаря за подкрепата!

# 693
  • София
  • Мнения: 832
Мен ме притеснява , че биохимичен риск (за лекар) е 1:400 . И незнам кое се гледа.Защотоза бременна жена е 1:2400 . Ще се чуя с него след няколко дни, тъй като е в отпуск, а на преглед съм след седмици. Просто място не мога да си намеря от този резултат. И никъде не пише референтни стойности, поне нещо приблизително .
Здравейте,не бързайте да се шашкате предварително,първо се консултирайте с лекаря ви.Днес бях в Майчин дом да взема моя резултат от скрининга и докторката ми обясни и подчерта че по-важен е резултата в горното поле,т.е изследването на хормоните,долната част са статистически резултати спрямо възраст и т.н,които те не могат да променят.

# 694
  • Мнения: 126
Здравейте на всички Simple Smile
Да се впиша и аз. С термин 01.05 съм, но засега бебето върви с 1 седмица напред и по-добре ще е да се впиша тук. Simple Smile
Втора бременност ми е. Изписаха ми Утрогестан, нямала съм кървене или зацапване, но д-р видя някакви леки контракции и за да предотвъртим отлепяне..малко ми е притеснено заради това, но се надявам, че всичко ще е наред.

# 695
  • Мнения: 25
Здравей, лека бременност и здраво бебче на финала 😊
[/b]uote author=goodly_nan link=topic=1131153.msg39444475#msg39444475 date=1570535967]
Здравейте на всички Simple Smile
Да се впиша и аз. С термин 01.05 съм, но засега бебето върви с 1 седмица напред и по-добре ще е да се впиша тук. Simple Smile
Втора бременност ми е. Изписаха ми Утрогестан, нямала съм кървене или зацапване, но д-р видя някакви леки контракции и за да предотвъртим отлепяне..малко ми е притеснено заради това, но се надявам, че всичко ще е наред.
[/quote]

# 696
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,
днес ми взеха кръв за БХС и утре на ФМ ще ми кажат какво пише в резултата.  Обаче...аз естествено съм нетърпелива да разбера какво означава това което виждам.  Simple Smile
Някоя от вас разбира ли нещо?

# 697
  • Мнения: 15
Здравейте можете ли да ми кажете мнения за болница Надежда и ако може да ми кажете мнения и за доктори които ви водят бременността и сте доволни.Благодаря ви предварително

# 698
  • Мнения: 12
Скрит текст:
Здравейте и от мен🙂!Днес влизам в 14 седмица ,но от няколко дни усещам ниско долу ,като трептене (все едно,когато Ви играе окото нещо такова усещам ниско долу).Притеснявам се да не са контракции ,а чак на 15.10 съм на преглед!На някоя от Вас случвало ли й се е?Желая успех на всяка една мама тук🍀😘🥰
Да не би просто да започваш да усещаш движенията на бебето? В 14 седмица е напълно възможно.
И аз съм на това мнение, по - скоро е бебето. Не бързай с хапчетата

Скрит текст:
Здравейте. Май всички от нас се вълнуваме от какъв пол ще е бебчето. Аз другата седмица съм на ФМ и се чакам с нетърпение надявайки се дали ще се види пола Heart Eyes . Моя приятелка ми показа този календар и каза, че е 100% верен според нея. 

За да направите своето изчисление за пола,засечете квадратчето с вашите години (по време на зачеване)и месеца на зачеване.
Няма да е верен 😛 При мен се пада момиче, не само по този, но др каза да се готвя за още едно момче. На 90 процента е сигурен

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 13:27 от AnMary

# 699
  • Мнения: 39
Здравейте! Да се включа и аз с термин 11.04. и батко почти на 9години. Въпросът ми е към мамите с големите размери, т.к. И аз съм към тях. Ранна ФМ правихте ли, че при мен зор още да се види кой знае колко добре?

# 700
  • Мнения: 715
Здравей zduhi, какво те притеснява в големия размер? С първата ми бременност всички прегледи до 21 седмица бяха вагинални, не се виждаше добре през корема. Аз ще правя ранна в 12 седмица и не мисля, че ще има проблем. Познати момичета са правили фетална със 100+ килограма без проблем.

Аз да се оплача, корема ми започва да пречи, не е голям, но е твърд и подут като при преяло. А клякането по цял ден в парка ме смазва. Много ми е изморено напоследък.

# 701
  • Мнения: 562
Спокойно, аз съм от мамите гиганти. Над 100 кг. Правете си сметка какъв хипопотам съм. Вчера бях на морфология. До момента все на вагинален и едва си го намираха, но за морфологията си избрах друг доктор. Доста хвален и явно има защо.
Гледаха ме и с вагинален и с коремен, оказа се, че по-добра работа свърши коремния. Въпреки дормеото от сланинки и факта, че плацентата е отпред, което пак си е затруднение си се видя. Измери се всичко, което трябва. Имаме 20 мин запис на прегледа. Няма страшно, всичко си се вижда, само предположение за пол нямаме.
Ето един скрииншот от видеото. Много швъкаше, затова е толкова размазано
Правих го в 13 седмица по каледар


Момичета, готвя обновения списък, наближаваме и 50 страница, което си е за нова тема, ако някой иска да допълва нещо може да пише

# 702
  • Мнения: 87
Аз в петък съм на ранна ФМ. Какво се гледа на нея и какво да очаквам?Които са били вече може ли да споделят Simple Smile

Също искам да ви питам тъй като аз съм 12 г.с+5 това си е 13 седмица нали? Което е 4 месец мисля?

# 703
  • Мнения: 39
hriska91, не че нещо ме притеснява, по-скоро се чудех дали има смисъл да ходя, дали ще успеят да огледат добре каквото трябва. bat_mam, къде и кой е този хвален всичковиждащ доктор?

# 704
  • Мнения: 924
Аз в петък съм на ранна ФМ. Какво се гледа на нея и какво да очаквам?Които са били вече може ли да споделят Simple Smile

Също искам да ви питам тъй като аз съм 12 г.с+5 това си е 13 седмица нали? Което е 4 месец мисля?

Ходих на 26.09 огледаха щателне бебето, всичко се развиваше добре. ( мерят разни неща)
13 г.с. не е 4 месец, от 14 г.с. се води вече 4ти месец. Аз в момента съм 14 г.с + 4 дни ( вече се водя в 15та седмица)

Общи условия

Активация на акаунт