За съветите от типа :"Тръвай си веднага"

  • 5 589
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 865
1. Влюбен си в някой, от който искаш да си тръгнеш - нещо си счупен/а

не е задължително. Може и да си трезвомислещ и да осъзнаваш, че само с голо влюбване, ако липсват др важни неща, е безсмсилено да създаваш семейство с такъв човек. Тръгвала съм си 2 пъти от такива, в които бях безумно влюбена, защото бяха безперспективни. Не само не съжалявам, ами съм горда със себе си и благодаря на Господ, че ми помогна  да се преборя. В последствие и животът показа, че ходът ми е бил правилен - и двамата съсипаха живота на жените, с които в последствие се събраха.

Цитат
2. Имаш деца - ползваш ги за оправдание и/или грешно смяташ, че им правиш услуга като оставаш

Ако само ги ползваш за оправдание пред себе си - да - не им правиш услуга. Но ако те самите не искат тази раздяла и го показват всячески, тогава е прекалено егоистично те да платят за твоето спокойствие. Разбира се не говоря за крайни случаи, когато раздялата е наложителна.

Цитат
3. Материално зависим/а си - ето това е проблем наистина, но затова човек трябва да си знае цената и да направи всичко възможно никога да не е материално зависим от никого. За това аз лично бая се постарах, макар че нямам нужда да си тръгвам.

Не бих казала, че съм материално зависима - ще се справя материално с 3 деца и сама. Но определено няма да мога да им осигуря стандарта на живот, който имат сега.

Трябва много внимателно да се преценят плюсовете и минусите от една раздяла, а не да се действа импулсивно - импулсивните думи и действия в повечето случаи са грешка. Виж - спонтанните в повечето случаи носят позитиви. Но най-добре с акъл да се действа в крайна сметка

# 31
  • София
  • Мнения: 38 832
Като млада много пъти съм си тръгвала импулсивно - от нашите, от баба ми, от гадже, от работа, от университета, от България.
Реших, че трябва да преодолея това бягство в мен.

# 32
  • Мнения: 17 410
Skrekkelig,

По точка 2.  Ако децата не искат тази раздяла и всячески го показват, това може да означава и манипулативно поведение, което заблуждава и насажда нерешителност и чувство за вина. Добре е да са наясно, че животът в двойката продължава и след като те отраснат, следователно няма как да определят и диктуват бъдещето.

# 33
  • Мнения: 1 945
Ако човек има избор
да избере жена която ще му роди здрави красиви деца , но ще живее във вечни скандали с нея заради опърничевия и характер
и жена с която ще има едно дете или жена с проблеми в забременяването и болнави деца
но ще живее с нея спокойно , кое ще избере ?
Аз ако бях мъж бих избрала първата .
Ако една жена е понякога нещастна с бащата на децата и , но пък той е добър индивид за разплод на нейното поколение
кое би избрала жената -любовта с някой който Бог няма да дари с плодове
или семейство с деца и скандали ...
Изобщо кой по дяволите решава кое е семейство и дали си струва да си тръгнеш или останеш за да направиш "великия" компромис в името на децата или твоя собствен комфорт ..понякога илюзорен и гонене на михаля
Кое семейство е по истинско
това с деца и скандали
или жена и мъж разведени без общи деца вкопчли се един за да не са сами Кой изобщо реши че непременно трябва да затваряш врати и че щастието винаги те чака в лицето на някой льольо който краката ще мие и водата ще ти пие ...

# 34
  • Мнения: 3 865
Skrekkelig,

По точка 2.  Ако децата не искат тази раздяла и всячески го показват, това може да означава и манипулативно поведение, което заблуждава и насажда нерешителност и чувство за вина. Добре е да са наясно, че животът в двойката продължава и след като те отраснат, следователно няма как да определят и диктуват бъдещето.

Не знам защо мислиш за манипулации от страна на децата. Наистина ли не допускаш че е възможно децата да се чувстват по-щастливи когато са с двамата си родители. Както казах не говоря за ексцесии, от рода да се бият пред очите на децата. Но тогава и самите деца няма да искат това да продължава и ще са щастливи да се разделят.

# 35
  • Мнения: 1 554
Абсолютно много често децата биват манипулирани от единия родител, за да не искат раздяла.

А иначе, ако по принцип се чувстваш добре в една връзка и просто 2 пъти в годината става скандал, след който 2 дни си бесен и си викаш, майната му, тръгвам си, това не е истинска причина наистина да си тръгнеш. Тук говорим за системно усещане за задушаване и нещастие. За случаите, в които наистина има обективна постоянна причина да искаш да избягаш

# 36
  • Мнения: 1 554
Ако човек има избор
да избере жена която ще му роди здрави красиви деца , но ще живее във вечни скандали с нея заради опърничевия и характер
и жена с която ще има едно дете или жена с проблеми в забременяването и болнави деца
но ще живее с нея спокойно , кое ще избере ?
Аз ако бях мъж бих избрала първата .
Ако една жена е понякога нещастна с бащата на децата и , но пък той е добър индивид за разплод на нейното поколение
кое би избрала жената -любовта с някой който Бог няма да дари с плодове
или семейство с деца и скандали ...
Изобщо кой по дяволите решава кое е семейство и дали си струва да си тръгнеш или останеш за да направиш "великия" компромис в името на децата или твоя собствен комфорт ..понякога илюзорен и гонене на михаля
Кое семейство е по истинско
това с деца и скандали
или жена и мъж разведени без общи деца вкопчли се един за да не са сами Кой изобщо реши че непременно трябва да затваряш врати и че щастието винаги те чака в лицето на някой льольо който краката ще мие и водата ще ти пие ...

Ко? Не.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 832
Ха, ето това е. Два дни съм в кофти мисли, после всичко минава.
Тази година бях два пъти по 15 дни без него и се чувствах като половин човек. Уж мога да си свърша всичко, ама нещо не е баш...

# 38
  • Мнения: 17 410
Skrekkelig,

По точка 2.  Ако децата не искат тази раздяла и всячески го показват, това може да означава и манипулативно поведение, което заблуждава и насажда нерешителност и чувство за вина. Добре е да са наясно, че животът в двойката продължава и след като те отраснат, следователно няма как да определят и диктуват бъдещето.

Не знам защо мислиш за манипулации от страна на децата. Наистина ли не допускаш че е възможно децата да се чувстват по-щастливи когато са с двамата си родители. Както казах не говоря за ексцесии, от рода да се бият пред очите на децата. Но тогава и самите деца няма да искат това да продължава и ще са щастливи да се разделят.

Защото съм се разделила с бащата на децата си,  защото знам и виждам докъде водят съждения, подобни на твоите, и защото съм избрала да не предавам грешни модели на дъщерите си. Не бива да обобщаваш, и да говориш само за ексцесиите, като причина децата да пожелаят раздялата. Не намирам за нормслно да питам децата си за подобни решения.

# 39
  • Мнения: 1 945
Аз никога няма да си тръгна . Такава съм си , неспособна без моя мъж
Не се виждам в ролята да представя нов баща на децата си ...не мога и да завъртя опашка
и да търся друг . Това е положението , моя мъж (лош , добър) също никога не би ме изоставил Живеем като на въртележка ..ту горе ту доле Но той е моя мъж който се блъска като вол за нас , с него създадох дом и деца и няма да гоня някакви си любови и да изоставя всичко това ...Реалист съм и много коректен човек , традиционалист Рядко давам съвети на жени да бягат само ако видя някой безотговорен психопат ..Винаги мисля че има смисъл да се бориш, за да спасиш семейството си .

# 40
  • Мнения: X
Егати и живота в матрица, това ще кажа, съжалявам!

# 41
  • Мнения: 1 554
Мда. Стой си нещастен, щото по-хубаво няма. Малко такава е философията. А изречението “неспособна съм без моя мъж” ми е под достойнството. И не бих искала никога, ама никога, да предам такава мантра на дъщеря си. Напротив, ще направя всичко възможно да бъде самостоятелна, силна, независима и способна на всичко. Да има мъж до себе си, който може да избере по достойнствата му и по любов. А не, щото друго не може. Това е просто тъжно

# 42
  • Мнения: 1 945
Чавки . Вие просто не разбирате и една десета от моето мнение . Дръжте си самосъжаленията за вас

# 43
  • Мнения: 17 410
Какъв нов баща?Да не би да се редят на опашка кандидат - бащите? Това си е твоят избор, и твоят живот, никой не те е обидил, за да отвръщаш със същото.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 832
Василена пак избухна.

Иначе аз напълно съзнавам с каква планина ще се нагърбя, ако се разделим.

Общи условия

Активация на акаунт