За съветите от типа :"Тръвай си веднага"

  • 5 588
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 410
Идва обаче момент, в който е добре да се вземе предвид и как се чувства човек  с партньора, а не без него, че и това, последното подвежда в посока - не мога да се справя Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 865
 Не питам децата си дали да се развеждам. Просто видях реакцията им когато им съобщих, че ще се развеждаме. Това бяха най-нещастните деца на света. Добре че в последния момент му дойде акъла в главата и се отказа.

# 47
  • Мнения: 21 621
Аз специално от моя мъж нито бих си тръгнала, нито пък него ще го пусна. Колкото и да се нервираме понякога, това е положението. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 17 410
Не питам децата си дали да се развеждам. Просто видях реакцията им когато им съобщих, че ще се развеждаме. Това бяха най-нещастните деца на света. Добре че в последния момент му дойде акъла в главата и се отказа.

Ако проблемите продължават, а ти си мислиш, че ги решаваш генерално, преодолявайки моментите, това не е верен ход в перспектива, дори за децата.
Ти си знаеш, но за мен си вече жертва на страха си, децата ти също.

# 49
  • Мнения: 3 865
Основният проблем от който идват останалите е тъпотията на мъжа ми. Това никой не може да го промени. Видяла съм го какъв е и съм решила да се оженим. Сега нищо не се е променило - защо тогава да разигравам хората и да се развеждам. Ще си нося последствията от личния си съзнателен избор защото съм отговорен човек. Не е да е бил нормален и в брака да се е пропил или да ми е изневерил или др негативни промени да има. Как да кажа Развеждам се заради тъпота? Явно ми е карма да съм заобиколена от нея - и да опитам едва ли ще успея да избягам. По-скоро ще е от трън та на глог

# 50
  • Мнения: 18 828
Който както иска да си тръгва и да седи - какво значение има какво мислят другите? Аз за себе си имам няколко ситуации, съвсем нетърпими за мен лично, дето ще си тръгна за 1 минута и окото ми не мига. Пък че някой друг ще мисли с години или няма да си тръгне, все ми е тая.

Избор не избор, търпимостта ми не е висока вече.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравейте.
За тръгването...от неподходяща връзка. Тръгвала съм си два пъти. Първият път - рязко и изведнъж. След години брак и две деца. Но втория...тръгването беше жалък опит за тръгване. Продължи месеци. Мъчителни, дълги месеци и колебания. Но свърши. Та исках да попитам - лесно ли си тръгвате? От какво зависи? Общи принципи или конкретно усещане за конкретна ситуация? Правите ли компромиси? Защото често даваме съвети от типа: "Ооооо, тръгвай си! Имаш достойнство! Аз не бих търпяла!"

Благодаря!
Зависи от това доколко се познаваш и си наясно със себе си- тогава знаеш какво искаш, имаш принципи и не правиш компромиси с тях. И не се страхуваш да останеш сам (това е най-важното условие за изграждане на стабилна връзка).
Всяка връзка се изчерпва като постине целта си и партньорите вземат от другия това, което им липсва в емоционално отношение (по пътя на духовното израстване). Няма никаква трагедия в прекратяването на едни отношения, ние непрекъснато се развиваме (цялата Вселена е една постоянна промяна). Децата приемат тежко раздялата защото са много чувствителни към енергията, вибрациите на родителите си (и на съзнателните им емоции, а още повече- на подсъзнателното напрежение). Когато родителите са спокойни и щастливи, и децата са такива (винаги, във всяка ситуация, не само при раздяла).

# 52
  • София
  • Мнения: 17 871
Не мога да кажа на кого какъв трябва да му е прагът, но някои от постовете ме натъжават.

# 53
  • Мнения: X
Аз пък съм на мнение, че двойка, която няма бъдеще, рано или късно се разпада.
Скрит текст:
Ето, Бианка доскоро твърдеше, че е нямало сигнали при тях. В съседна тема спомена, че мъжът й искал къща на село. Различия още в начален етап, които в крайна сметка са се развили до пълна несъвместимост. Рано или късно идва този момент при несъвместими хора.
За разлика от много хора, аз не мисля, че не можеш да си намериш партньор и на 60+. Ако сте добра комбина по отношение на гледането на децата, може да се удължи малко периода на съвместно съжителство, без да се прави някаква огромна драма.
И друго - ако така или иначе можеш без мъж, т.е. важността на двойката е сведена до минимум, не пречи и да си в двойка. Просто това не е приоритет и върви някак помежду другото. Това са предполагам разсъждения, които позволяват на човек да остане в неудовлетворителни отношения.
Беше и написано по-напред - и на мен ми беше вменявано от родители, че съм едва ли не бита карта с дете. Оказа се невярно, което пък много ми помага сега, с двете деца, да не се чувствам без възможности.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 3 599
Та исках да попитам - лесно ли си тръгвате? От какво зависи?
Зависи, от много неща зависи...С дългогодишните връзки, деца, общи имоти и среда е сложно. Тръгваш си когато  страхът от това, което ще загубиш оставяйки, става по-голям от това, което те държи - било то също страх, навик, остатъци любов, евентуални други загуби. Тръгваш си заради гръмкото разбиване на всички последни изюзии и надежди във все по-грозната картинка на реалността. Повечето жени, особено семейни, си отиват след много "последни" шансове, често изчерпвайки себе си със стоенето в изчерпана връзка. Тръгват си когато отдавна са си "тръгнали" емоционално, когато физичестото тръгване е просто последния, формален акт. 

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839

Беше и написано по-напред - и на мен ми беше вменявано от родители, че съм едва ли не бита карта с дете. Оказа се невярно, което пък много ми помага сега, с двете деца, да не се чувствам без възможности.

Е, ако под възможности разбираш още един брак и още едно дете, дали пък няма да е просто въпрос на навик вече?
За преживяванията на децата няма да мислим- "щом мама е щастлива, детето е длъжно също да е". Mr. Green

# 56
  • Мнения: X
Аз лично повече деца не искам  /бистрих го миналата година, даже и във форума съм споделяла чуденки за трето/ пък и ЕГН-то също има значение.
Визирам възможности за връзка, написах, не мисля годините за фактор. Който иска, той остава сам.

# 57
  • Мнения: 7 959
6 години някъде ми отне да си тръгна. От най-търпеливите съм GrinningПрез това време давах шансове, размишлявах и си подреждах оплетените мисли.
Тръгнах си с едно кротко "край, аз бях дотук с теб" и след 3 месеца действително приключих.
Тези години на изчакване са ми били нужни да се убедя, че нещата само ще се влошават. И да съм с чиста съвест за решението си.
По някое време през тези години ми се е избистрила идеята каква не искам да бъде следващата ми връзка, както и какъв мъж искам да имам до себе си. Намерих го, щастлива съм и засега всичко е наред, но ако случайно нещата се променят, знам, че няма да чакам още 6 години, за да си тръгна.

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 315
Съвет,,Тръгвай си веднага,, бих дала на жена подложена на физическо насилие или жена тормозена от алкохолик,наркоман,комарджия или някакъв престъпник.

# 59
  • Мнения: 1 757
Най-трудно е положението, когато имаш страх да останеш самичък и когато имаш опасения дали следващия ти избор ще е по-добър. От значение е какъв е характера на човека. По-силния, твърд и безкомпромисен си тръгва почти веднага, щом усети, че това не е неговия човек. Други, емоционални и несигурни, в това число съм и аз, с години мислим, страхуваме се, какво ще стане, какво ще каже съседката леля Пенка, вуйна и прочие роднини, докато в даден момент, не се почувстваш толкова смазан, че повече не можеш да търпиш.
Що се отнася за оправданието децата, съм крайно несъгласна. Децата не бива да бъдат фактор дали двама души да останат заедно! Категорична съм!

Общи условия

Активация на акаунт