За съветите от типа :"Тръвай си веднага"

  • 5 602
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 865
Skrek, извинявай, но ако единият се е влюбил в друг човек, как да продължи да живее с партньора си? И защо партньора му да живее с някой, който реално не иска да е вкъщи, а другаде? Ама много лежерно си ги представяш нещата.

Хората често казват, че връзката им се е изчерпала, за да не обясняват истинската причина. Доста си наивна.



Не помня да съм казала, че ако си влюбен в друг трябва да си седиш във връзката. Проблемът е, че си допуснал да се влюбиш в друг - за мен това е несериозно отношение към връзката ти щом си си дал шанс да се влюбиш. Щото влюбването не става за една секунда, а се развива във времето и ти сам решаваш дали да му дадеш шанс да се развие.

А какви според теб може да са истинските причини, скрити за Изчерпана връзка, които хората не искат да изкажат? Не се сещам за нещо, което не мога да обявя като конкретна причина за край на връзка.

# 76
  • Мнения: 18 983
Отговори си сама след всичко прочетено за семейните проблеми по света Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 865
Както казах, аз лично нямам проблем да се обоснова с каквото и да е. Но хората явно не смеят да кажат някои неща. Ами жалки страхливци ... кво др да кажа....

# 78
  • Мнения: 18 983
Е да, никой не е длъжен да си разкрие всичко на всеки, така е Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 24 839
Да се влюбиш по някое време в някого, не се случва рядко и на малко хора.
Въпросът е, какво ще направиш след влюбването- ще си изстрадаш без никой да разбере и ще продължиш по пътя си или ще се тръшнеш, че видиш ли, срещнал си "сродната душа" и ще захвърлиш всичко?

# 80
  • Мнения: 3 865
За мен е OK да си ги менкаш ако не създаваш семейство и деца с тях. Ожениш ли се и още повече ако деца се родят тогава би трябвало да мирясаш и да престанеш да се озърташ за по-добро и интересно. Изобщо създаването на семейство трябва да е не само с намерение да останеш завинаги с тоя човек, ами и тия намерения да са подплатени със съответните действия в тази насока. Накратко - трябва да държиш на тоя човек и доста да си помислиш и да почувстваш в себе си сигурност в желанията и нуждите си преди да създаваш нещо сериозно с него. Ясно е, че няма да е най-добрият на света и винаги може да се намери нещо по-така. Но не това е идеята на семейството. То затова не останаха неразвалени семейства - заради несериозност и безотговорност

Да се влюбиш по някое време в някого, не се случва рядко и на малко хора.
Въпросът е, какво ще направиш след влюбването- ще си изстрадаш без никой да разбере и ще продължиш по пътя си или ще се тръшнеш, че видиш ли, срещнал си "сродната душа" и ще захвърлиш всичко?

аз  съм влюбчива и ако река ще се влюбя много бързо. Но не съм рекла. За сега съм си го забранила и забраната действа

# 81
  • Мнения: 18 983
Нашето мнение няма да промени никой човек.

# 82
# 83
  • София
  • Мнения: 17 923
Колко да е интересно. Това са си адски видими неща.
Когато се разграничават от проблемите ти и ти казват "my way оr the highway", много ясно, че няма любов, а удобство.

# 84
  • Мнения: 3 865
Така е ама си е друго да го прочетеш черно на бяло - иначе само го допускаш и усещаш, надявайки се да не е истина

# 85
  • Мнения: 17 416
Децата определено са си силен стимул за задържане на семейството. Реално за мен те правят семейството. Ако нямах деца с тоя мъж, всеки път като ме ядоса щях да се пробвам да си намеря друг, защото не искам да съм сама и сигурно щях вече да съм си намерила нещо. Но не знам дали щеше да ми е по-подходящо, щото с настоящия извън периодите, в които ми къса нервита, като цяло си пасваме за съжителство. Съмнявам се да намеря друг, с който да ми е толкова спокойно. Перфектен за претенциите ми не вярвам някъде да съществува и още по-малко ако го има да седи и да чака баш мен. Все нещо няма да ме устройва, а вече се чувствам стара и уморена да тичам след мъже и да си ги сменям. Ако нещо ми падне от небето може, ама да търся целенасочено - трудна работа - мина ми мерака некак си. И то дори да намеря по-голяма любов най-вероятно ще си я запазя в тайна и ще изчакам децата да пораснат. Не искам да ги травмирам излишно и не искам те да плащат за моето щастие. Да не говорим че с никой мъж не мога да бъда щастлива, ако децата ми са нещастни.

Ти просто имаш огромни проблеми със себе си и нежеланието да останеш сама. Оттам и противоречивите твърдения как живееш добре с човек, който ти къса нервите.
Всичко в ок, докато не ти изневери, демек за теб това ще е ритникът по задника, за да се задействаш.
Ужасното е, че много хора живеят така.

# 86
  • София
  • Мнения: 24 839
Голям страх от пустата изневяра, голямо нещо!

# 87
  • Мнения: 2 749
Бившия мъж и баща на децата ми "го тръгнах" рязко и окончателно след поредната издънка. Ама със следващите ми уж по-сериозни връзки, 3 общо, нещата не стоят така. Паля от четвърт оборот и си тръгвам много лесно. Лошото е, че после давам заден. Не, че не мога да стоя сама. Мога, даже ми харесва да не търпя някого около себе си. Просто решавам да дам втори и трети, и не знам кой шанс. Никакъв смисъл! Щом си решил да си тръгнеш, направи го окончателно.

# 88
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Е то на всяка една от нас от време на време половинът и спуква нервите. Сигурно и ние за тях сме така. Това си е нормално общуване при дълго съжителство Simple Smile не е причина да си тръгнеш, освен ако не е нон стоп да ти пили нервите.

# 89
  • Мнения: 17 416
Не виждаш ли? Тя, кскто и повечето в тази позиция възнамеряват да потърсят друг, не да поживеят сами. Търпението нито е по любов, нито поради усещания за балансирани и удовлетворяващи отношения. Изгода, но и вечно мрънкане за кривотията на заобикалящия свят.

Общи условия

Активация на акаунт