Длъжни ли са децата на родителите си

  • 9 152
  • 213
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 251
Много модерно стана това с мира. "Ти не си в мир със себе си. "
Или е заради евентуален БАН?

# 211
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Dincho, тя не ми прави кеф, а ме дразни умишлено. Защо аз трябва да и правя кеф, да и приемам натрапените подаръци.
Точно това ми е проблемът - че все гледам да угаждам на всички, а с мен никой не се съобразява. Писна ми да съм глупака, който доброволно се предлага за жертва на психопати.

Запази парите. Някой ден може да й платиш старческия дом или погребението с тях.

Хората не оценяват непоисканата саможертва. Спри да се жертваш за тези, които не го заслужават.

# 212
  • Мнения: 3 865
Верно по едно време ми мина през ума да ги запазя и да и кажа, че внуците и не са получили подаръка и и няма и да им го дам, а с тия пари ще платя погребението и един ден. Но да и кажа такова нещо е отвратително. А да ги взема и да се правя, че съм ги да на тези за които са предназначени ми е гнусно - колкото и да е зла има право да знае дали адресатът си е получил подаръка.
Поради смъртен случай гостите ми си тръгнаха преждевременно и се надявам да са занесли парите обратно, а не да ги намеря скътани някъде по къщата ми в един момент. Дойде ми до гуша от тоя case.

А в старчески дом се съмнявам да иде - по-скоро ще се самоубие, когато вече хептем не може да се грижи за себе си уж за да не е в тежест на другите. Ни една друга жена на нейната възраст не се е докарала до такава развалина както моята майка. Майките на всичките ми приятелки в чужбина непрекъснато им ходят на гости, помагат им с децата, по почивки ходят, забавляват се... Свекърва ми е на същата възраст и тича като кон - няма ни едно заболяване. А майка ми се е занемарила и оправданието за това е:  "Аз заради вас съм се съсипала и щото нямам мъж". Все едно ние сме я карали да злоупотребва в тялото си и ние сме и виновни, че изобщо ни е раждала и че не е имала акъл да си избере нормален мъж. Все някой и е виновен. А за другите жени са се били грижили мъжете им и те затова са здрави и поддържани. Ние сме и виноивни за всички грешни избори и простотии, които е правила в живота си и сега пак си дава парите за да може да ни обвинява като се наложи, че сме и взели всичко и затова живеела зле. Отврат просто. Докарала се е до жив труп ама на мен ми обяснява, че съм пропаднала и разбира се не може да се обоснове защо.

# 213
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Аз се грижа и ще го правя докато са живи. Нормални и добри хора са, имащи лошият късмет да са български пенсионери. Не го правя защото съм длъжна, а защото ги обичам.

Общи условия

Активация на акаунт