Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 446
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 623
Мили дами нашия път към сбъдване на мечтите е труден. Пиша ви го след 10г горчив опит по този трънлив път. Докато не си направите лапароскопия хистероскопия генетичен тест на ембрионите и ред други генетични и имунологични изследвания за себе си никога няма да разберете на какво се дължи провала. Аз никога не разчитам на лекар преди да съм направила проучване. Търсете и се интересувайте активно. За др Карлъкая мога да кажа само хубави неща но ще спестя рекламата.
Точно този много прехвален лекар интересувайки се активно  аз  и отивайки на първичен преглед изрично помолих за изработването на много важното изследване кариотип .Този същият отбеляза не няма нужда "Имате ли някакви сериозни заболявания в родовете си попита той "Не нямаме "Ами тогава няма нужда  и от ПИД няма нужда "много силно изказване на големият специалист.Но   за хистеро и лапароскопи,а това е задължително като ти обевяват една цена е ти вземат накрая друга на базата на ненужни изследвания .Вземаха за замразяване на некачествени ембриони за съхранение и ненужни трансфери .Когато все пак си направих ненужното изследване и излезе генетични проблеми и при двама ни "Големия "беше много изненадан "Ама то не може без ПИД  ама това онова трето пето .Да ама неговия пропуск на мен ми коства10 000 евро ей така пусната на конвейра му .Какъв трябва да бъде  и най -вече да остане за мен този лекар ?Как аз да се сещам за него с голяма признателност , с голямо уважение ,с голямо преклонение или ....................................

Разбираемо е раздразнението и разочарованието ви. Много жалко, че се е получило така. Благодаря за конкретизирането на проблема, който сте имали там все пак.

# 661
  • Мнения: 22
Да се споделя лично мнение било то позитивно или негативно е чудесно, то това е и целта на форума. На мен много ми се иска обаче разочарованите момичета да пишат защо точно са разочаровани- конкретни ситуации. Понякога човек се разочарова просто, защото не са се случили нещата, но това не означава, че лекарите са виновни, не всичко зависи от тях, дори и при перфектно свършена работа. Друг път се допускат грешки, пропуски и затова мисля, че е хубаво да се конкретизира.
А заплахи по Бг мама са меко казано смехотворни, незнам кой изобщо би се вързал и би се притеснил.
Дамата е написала пределно ясно защо не е доволна. Подходът към нея не е бил индивидуален и вероятно е била качена на конвейра, от който всички бягаме тук. И аз бях на поточната линия там. Кел файда от любезните координатори и сестри, ти плащаш за резултат и отиваш с надеждата, че специалистите там са на по високо ниво от българските.Получаваш същото като в България, но  оскъпено с хотели и билети. Ама аз не съм отишла да ми се усмихват, те са длъжни да го правят, защото им плащам заплатите, отишла съм за сериозен и индивидуален подход.Очевидно е, че има разлика между подходите на различните лекари там. Ама тук дума не можеше да се издума срещу клиниката, допреди няколко месеца. Едно розови облаци се носеха, и сакън някой да посмее да свали темата в действителноста.
Обаче слуховете се носят, както казах, много са източниците на информация.А лошия опит се разпространява мълниеносно, от уста на уста.🙃
.......................................
Бях при д-р Карликая. Отидохме там с нагласата, че ще ни бъде направен ПИД на ембрионите и че ще ще направим замразен трансфер( както бях чела във форума). Още в самото начало обърнах внимание на д-ра, че стимулациите(които съм правила в БГ)не ми се отразяват добре - и физически, и психически, вдигам определени хормони след стимулация и затова предпочитаме ЗЕТ. След пункцията, както всички знаем сме замаяни от упойката. Д-ра мина каза колко ембриона са ми извадили, каза, че ще правим фреш трансфер и че сътрудниците там ще ми обяснят всичко. Питахме го за ПИД, той каза, че не препоръчва и си тръгна , без да ми обясни защо фреш трансфер и защо без ПИД. Запознах се и с други двойки, които ми разказаха същия сценарий, който им се е случил и на тях. Когато ги питах дали не е добре да държа на ЗЕТ, отговотът беше"д-ра никак не обича да му се казва какво да прави".Дойде заветният ден на фреш трансфера и ИЗНЕНАДА - дори не ме попитаха дали искат да ми  бъдат изследвани хормоните, които по принцип в БГ са ми изследвали по няколко пъти!Когато попитах други дами , те ми казаха, че той (д-ра) нямал такава практика. След като се върнах в БГ си направих въпросните изследвания  и….вече знаех, че това ми е поредния неуспешен опит. Изключително съм недоволна и откоординацията там.Разбрах също, че д-р Карликая не се влияе от генетични, имунологични и хормонални изследвания. Всички двойки, които бяха по мое време там също са с отрицателни резултати. Радвам се на всички успели преди 2 години, но сега тази година аз и хората около мен видяха конвейр. Успех на всички!

# 662
  • Мнения: 11
Привет дами,
до този момент не съм разказвала нищо, но реших и аз да се включа с лични впечатления.
Сравнението, което мога да направя е между опита ми в България (д-р Явор Владимиров) и Турция (д-р Тургут):
БГ: тегава стимулация с няколко смени на хормоните (но все пак първа, та не знаех кое как трябва да се случва),  резултатът беше 14 извадени яйцеклетки, 8 оплодени, от тях до 5ти ден стигнаха 4, на два пъти трансферирахме по 2 - първия път - свеж трансфер, без имплантация, втория път спонтанен аборт, в 19ти ден след ЗЕТ.
ТР: много по-блага стимулация (без смяна на хормоните, аз се чувствах много по-добре и спокойна, но това е комплексно, така че не го отдавам единствено на медикаментите) резултатът беше 14 извадени яйцеклетки(отново), 10 оплодени, до 5ти ден се развиха 8 и спонтанен аборт (отново) 19ти ден след първия ЗЕТ.
Дори и само статистически и въпреки неуспеха, в Бахчеджи се справиха два пъти по-добре.
Там получих несравнимо по-добро отношение, повече внимание, никой не ми се смя на тревогите, мненията, въпросите, не въртя очи, не се почувствах "претупана", макар че срещите приключват бързо. Винаги, когато пиша с въпроси на Хафизе получавам отговор най-късно на следващия ден (обикновено не е нещо спешно). При последния ми аборт, в продължение на няколко часа бях в непрекъснат контакт с Хафизе, говорихме, писахме си, тя обсъждаше с док, предаваше ми инфо, за съжлание всичко приключи, но на следващия ден се чухме отново за да ми разкажат как да продължа и предложиха веднага друг подход за следващия опит, бяха много мили и двамата с док, показаха съчуствие - малко е, само две-три реплики са нужни, в такъв момент, но не ги получих в БГ. Обясниха спокойно колко време се очаква да продължи кървенето, например (в БГ никой не ме е информирал казваха просто: ела на следващия нормален цикъл...), наложи ми се да лекувам неврологичен проблем - отново много бърза реакция на въпросите ми, относно приема на медикаменти.
В Турция не ми се е случвало да чакам повече от час, нито веднъж, в БГ в уреченото време се случи единствено пункцията, за всичко друго чаках с часове.
Дългичко се получи... Надявам се да съм била полезна.

# 663
  • Мнения: 616
Никой не ми бил длъжен, като съм плащала...Ма, вие сериозно ли? Сериозно????🙃🧐
Не са длъжни да ми дадат елементарно обяснение и насока след неуспешният опит?
Не са длъжни да ми отговорят на имейлите-какво биха променили, някакви допълнителни изследвания дали са нужни (вместо с едно изречение да ми се обяснява -опитай пак).
Внушавате, че за пет хиляди лева не са ни длъжни, и правите много лоша услуга на клиниката.Не знам дали го съзнавате 😁
Въобще, мисленето, че трябва да се чувстваме поласкани, че са ни обърнали внимание във великото Бахчеджи, без да изискваме елементарна обратна връзка е меко казано странно.

# 664
  • Мнения: 89
Винаги може да спорите и да си налагате мнение на др Карлъкая. Поне на мен не е отказвал като имаме разногласия. А че координаторките ги е страх да не ви смущава. Бях свидетел как доктора се скара на една от тях че ми е отговорила без да се допита до него или мед.сестра. Съответно вече не работи там. И аз директно пиша на доктора по ватсап отговаря ми по всяко време на денонощието. Може да ползвате транслейторите в интернет на английски. Кариотип се пуска в генетиката на майчин дом. Всички изследвания се правят и в БГ. Има си процедури преди да решите за инвитро и повечето ги знаем наузуст.

# 665
  • Мнения: X
Т. е. трябва да си добре подкован форумно и от интернет за да очакваш успех? И е наивно да смятяш, че каквото трябва, относно изследванията доктора ще ти го каже?
Дамата очевидно знае къде се пуска кариотип, щом си е пуснала, просто се е доверила на преценката на доктора, която е грешна. В нейния случай. На мен също ми каза че няма нужда, и аз като нея също си пуснах, нашият е ок, т.е. за нас не сгреши. Но в нейния случай е фатално и определящо за неуспеха.
Всички четем разбира се, но самата пациентка да бъде обвинявана, че сама си е виновна.., ами не ми се струва коректно.

# 666
  • Мнения: 220
Кариотип се прави на много места не само в описаните .И не сме длъжни на 1000% да знаем всичко и да си самоназначаваме изследвания нали затова са тези който учат,и по презумция трябва да им се вярва  за това и вземат евро  и то не малко  Нали затова пътуваме някой от нас по цяла нощ отивайки там при специалисти" в пъти по- добри от нашите тук"А то какво, абслютно в пъти по- зле  .Отиваме при лекар специалист и нашата задача е да ни е пълна дебитно кредитната карта да сме изчели и направили  всички изследвания да познавме в детайли репродуктивната медицина  и да спорим и даваме ние направление на големите  Е ,май вече здраво  сме го омотали !

# 667
  • Мнения: 146
Относно доволни и недоволни искам да кажа, че съм много доволна от д-р Тургут -  и като човек, и като лекар, при мен се справи много добре. Но комуникацията с координаторките не беше това, което бих искала. Добре, че беше Севда. Всичко, което оставаше неизяснено от комуникацията ми с координаторките, пращах на нея, тя питаше д-р Емре и ми отговаряше. Досега не съм я хвалила, но този месец тя много ми помогна.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 16:52 от @MARION@

# 668
  • Мнения: 89
Кариотип се прави на много места не само в описаните .И не сме длъжни на 1000% да знаем всичко и да си самоназначаваме изследвания нали затова са тези който учат,и по презумция трябва да им се вярва  за това и вземат евро  и то не малко  Нали затова пътуваме някой от нас по цяла нощ отивайки там при специалисти" в пъти по- добри от нашите тук"А то какво, абслютно в пъти по- зле  .Отиваме при лекар специалист и нашата задача е да ни е пълна дебитно кредитната карта да сме изчели и направили  всички изследвания да познавме в детайли репродуктивната медицина  и да спорим и даваме ние направление на големите  Е ,май вече здраво  сме го омотали !
Омотали сме го и още как! Иначе нямаше да сме в този форум. Ако някой намери такъв лекар който е перфектен да ми пиши и на мен. Много искам!

# 669
  • Мнения: 956
Еферия, колкото и емоционално да е тежко, трябва да пазим самоуважението си. След тази битка идва и друга, и трета. Успех по пътя 😁

# 670
  • Мнения: 421
Аз съм доволна от док. Карлиакя,беше доста мил през цялото време,обясняваше всичко,което ме интересува,но и аз не съм питала много,защото не знам какво трябва да го питам,понеже при нас б3ше за първи път,питах основно неща. Ние сме с мъжки фактор,като цяло ни каза,че и спонтанно може да се случи при нас,след лечение,инсеминация,но ние избрахме да не чакаме и директно ин витро. Като доктора сам ни предложи кариотип всичко е нормално там.Понежее съм с нисък химоглобин направи ми и разширена пкк. В турция като цяло нямат тази практика да правят имунологични изследвания,само да вметна. Хафизе също е много мила,обясняваше ми на всяка простотия която питам и винаги когато  питам,единствено не ми харесва това,че примерно ни казват до обяд да си в болницата и съм тръгвала посред нощите и пак минавам след 1,2 часа. Но вкрайна сметка разбирам и тях цялата тази организация сутрин имат обикновено пункции,поске прегледи,заедно с преводачи,трансфери,изследвания,в крайна сметка и те са хора . Аз нямах капка съмнения,че ще се случи при нас,просто защото бях се настроила много позитивно,човек колкото по-малко ги мисли нещата и се пусне малко по течението мисля,че се случват по-добре,въпреки,че го пише най-неспокойния такъв,но след като видягюх двете черти започнах да чета да се интересувам,второ,трето,пето и не се получи,но имаше и много фактори. Сега почивка и после пак трансфер. Спирам,че стана много дълго и успех на всички.

# 671
  • Мнения: 236
Момичета има ли някой от вас който слагат климара лепенки през ден докато свършат 4 броя.

# 672
  • Мнения: 68
Момичета, някоя да има останали ампули Prolutex или да е в Турция и да има възможност да ми съдейства с набавянето им? Предварително благодаря Simple Smile

# 673
  • Мнения: 22
Аз съм доволна от док. Карлиакя,беше доста мил през цялото време,обясняваше всичко,което ме интересува,но и аз не съм питала много,защото не знам какво трябва да го питам,понеже при нас б3ше за първи път,питах основно неща. Ние сме с мъжки фактор,като цяло ни каза,че и спонтанно може да се случи при нас,след лечение,инсеминация,но ние избрахме да не чакаме и директно ин витро. Като доктора сам ни предложи кариотип всичко е нормално там.Понежее съм с нисък химоглобин направи ми и разширена пкк. В турция като цяло нямат тази практика да правят имунологични изследвания,само да вметна. Хафизе също е много мила,обясняваше ми на всяка простотия която питам и винаги когато  питам,единствено не ми харесва това,че примерно ни казват до обяд да си в болницата и съм тръгвала посред нощите и пак минавам след 1,2 часа. Но вкрайна сметка разбирам и тях цялата тази организация сутрин имат обикновено пункции,поске прегледи,заедно с преводачи,трансфери,изследвания,в крайна сметка и те са хора . Аз нямах капка съмнения,че ще се случи при нас,просто защото бях се настроила много позитивно,човек колкото по-малко ги мисли нещата и се пусне малко по течението мисля,че се случват по-добре,въпреки,че го пише най-неспокойния такъв,но след като видягюх двете черти започнах да чета да се интересувам,второ,трето,пето и не се получи,но имаше и много фактори. Сега почивка и после пак трансфер. Спирам,че стана много дълго и успех на всички.
.........................
Djordjiq1, искрено съжалявам за развитието при теб! Може ли да споделиш какъв беше твоя трансфер фреш или змразен. Правихте ли ПИД на ембрионите( предимплатационна диагностика). Какъв беше коментарът/ препоръката/следващ курс на лечение на д-ра след като му съобщи за ситуацията, която ти се е случила? Попита ли д-ра защо в Турция нямат практика да правят имунологични изследвания, някой обясни ли ти защо е такава практиката там? И по повод на това, че пишеш , че персоналът от Бахчеджи е много натоварен и , че "и  те са хора", веднага мога да те оборя с това, че  и ние , които се надяваме, пътуваме, работим, за да си платим сметките в Бахчеджи, отсъстваме от работа, преживяваме всеки неуспех супер тежко,  също сме хора. И за да си позволим лукса да правим опити в Турция трябва да сме професионалисти, да работим безупречно, за да разчитаме , че нашите работодатели ще проявят разбиране за нашите отсъствия, а и след това за 2 годишен отпуск по майчинство, пожелавам го на всички от сърце! Желая ти успех следващия път!
...................................

# 674
  • София
  • Мнения: 200
Момичета, не ме разбирайте погрешно, не  искам да соча пръст на никой, но според мен координаторите са само в наша полза, че изобщо ги има.
И в двете клиники в Мюнхен в които бях имаше много международни пациенти, ама един координатор няма. Дори и на английски език. Освен това не всички лекари говореха добре английски, на моя не му се отдаваше особенно.

Персонала са студени и дистанцирани, няма личен контакт, никой няма да ти пише на вайбър или да ти отговаря на мейлите. Имаш едни 15мин време с доктора по време на часа ти и това е. Цената на един опит без лапароскопии и екстра изследвания е 10 000 Евро, както и на много други места в Европа.

 А в Щатите инвитрото като е средно около 30 000 $ трябва да очакваме от тях да ни забременява с поглед ли?

Общи условия

Активация на акаунт