Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 456
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 210
Здравейте, след трансфер съм, с огромна алергия и лекарите само предполагат от какво е, храна, вирус, лекарствата и сега ми казват да заменя кринон гел с друг турски препарат, който го няма в БГ. С две думи някоя от вас да е имала проблеми с кринон гел и да се е наложило да го смени и със какво? Знаете ли бг заместител на кринон гел? Много се надявам някой да отговори.
Аз бях на Утрогестан 200,3×1 ,защото ми свърши кринона. Мисля,че и Прогестан инжекции е прогестерон също. Питайте лекуващия си лекар с какво да заместите. Май и Лутинус пак е прогестерон. Доколкото знам Утрогестан има и в бг. Късмет!

# 721
  • Мнения: 421
Аз бях с лутинус,но беше ми свършил и го заместих  с утрогестан. Но на мен лутинус  ми допада повече.

# 722
  • Мнения: 63
И Аз се надявах, че смяната ще е с утрогестан, но искат да го заменя с пролутекс, мускулни инжекции, които ги няма в БГ. Сега мисля какво да правя. Много ви благодаря за отговорите.

# 723
  • Мнения: 226
Здравейте, след трансфер съм, с огромна алергия и лекарите само предполагат от какво е, храна, вирус, лекарствата и сега ми казват да заменя кринон гел с друг турски препарат, който го няма в БГ. С две думи някоя от вас да е имала проблеми с кринон гел и да се е наложило да го смени и със какво? Знаете ли бг заместител на кринон гел? Много се надявам някой да отговори.
В какво се изразяваше тази алергия?

# 724
  • Мнения: 63
Не съм чувала за лутинус.

Здравейте, след трансфер съм, с огромна алергия и лекарите само предполагат от какво е, храна, вирус, лекарствата и сега ми казват да заменя кринон гел с друг турски препарат, който го няма в БГ. С две думи някоя от вас да е имала проблеми с кринон гел и да се е наложило да го смени и със какво? Знаете ли бг заместител на кринон гел? Много се надявам някой да отговори.
В какво се изразяваше тази алергия?

Уртикария. Болница съм.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 11:45 от bubanka

# 725
  • София
  • Мнения: 690
И Аз се надявах, че смяната ще е с утрогестан, но искат да го заменя с пролутекс, мускулни инжекции, които ги няма в БГ. Сега мисля какво да правя. Много ви благодаря за отговорите.
Здравей,
пролутекса не са мускулни инжекции, а подкожни - бият се в корема.

# 726
  • Мнения: 63
И Аз се надявах, че смяната ще е с утрогестан, но искат да го заменя с пролутекс, мускулни инжекции, които ги няма в БГ. Сега мисля какво да правя. Много ви благодаря за отговорите.
Здравей,
пролутекса не са мускулни инжекции, а подкожни - бият се в корема.

Здравейте, вие подкожно ли сте ги слагала, на мен ясно ми обясниха, че са мускулни инжекции 🤔

# 727
  • София
  • Мнения: 200
И аз съм слагала пролутекс подкожно в корема.
Мускулно съм слагала прогестан, да не би да става въпрос за него?

# 728
  • Мнения: 2 420
Момичета, искам да ви питам дали са ви изписвали нещо за липсващи или малко Лактобацили?
Гледах клипче на клиниката  в което казват, че липсата на Лактобацили може да е проблем при имплантацията?
Пуснах си в БГ МБ и ми излизат " ..2-4 лактобацила на зрително поле ( силно редуцирани )..."

# 729
  • Мнения: 63
И аз съм слагала пролутекс подкожно в корема.
Мускулно съм слагала прогестан, да не би да става въпрос за него?

Наистина ли, съвсем ясно ми казаха, даже, че мед лице трябва да ги поставя, ще говоря пак разбира се.
Сега намерих упътване на руски език, където пише, че може да се прилага и мускулно и подкожно.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 16:00 от Maiiaa

# 730
  • Мнения: 79
Здравейте! Имам въпрос, но не знам дали някой е бил в подобна ситуация като моята и може да ми даде съвет.  Значи миналия месе имах канселирана стимулация на7 ден, не само че не растяха фоликулите, ами направо и бяха изчезнали. Докторът, който заместваше д- р Карлъкая каза, че прекратяваме и да чакаме следващия цикъл. Но днес ми е 10 ден от закъснението на цикъла. Писах на Хавизе какво да правя, тя ми каза- никакво предизвикаване на цикъла, чакаш нормално да ти дойде и това забавяне е нормално заради хормоните и така нататъ. Днес реших да отида на преглед при моята гинеколожка и се оказа, че имам фоликул 15 мм, ендометриум- почти 7 мм. Попитах я дали ще стане доминантен или е задържан, не можа да отговори. Може и да стане, може и да не стане. И така.... Чудим се с мъжа ми  дали има и много малка вероятност това да отива към нормална овулация, въпреки че не съм имала цикъл и дали можем да пробваме естествено.

# 731
  • Мнения: 2 420
Purple tulip, в момента съм с огромно закъснение без стимулация ( чакам МЦ за да отида на преглед) .
Стискам ви палци да ви се получи естествено.
Пишете после как се развиха нещата Simple Smile .

# 732
  • Мнения: X
Момичета, искам да ви питам дали са ви изписвали нещо за липсващи или малко Лактобацили?
Гледах клипче на клиниката  в което казват, че липсата на Лактобацили може да е проблем при имплантацията?
Пуснах си в БГ МБ и ми излизат " ..2-4 лактобацила на зрително поле ( силно редуцирани )..."

Ако и това влияе, вече наистина да забременееш ще се окаже най-трудното нещо на света 😳. На мен ми дадоха две хапчета антибиотик на втори ден от цикъла и сега след пункцията трябва да изпия още две. Това означава, че надали ще ми останат лактобацили. По-скоро ако нямаш лактобацили, по-лесно би се хванала инфекция, която пък да навреди впоследствие.

# 733
  • Мнения: 2 420
Момичета, искам да ви питам дали са ви изписвали нещо за липсващи или малко Лактобацили?
Гледах клипче на клиниката  в което казват, че липсата на Лактобацили може да е проблем при имплантацията?
Пуснах си в БГ МБ и ми излизат " ..2-4 лактобацила на зрително поле ( силно редуцирани )..."

Ако и това влияе, вече наистина да забременееш ще се окаже най-трудното нещо на света 😳. На мен ми дадоха две хапчета антибиотик на втори ден от цикъла и сега след пункцията трябва да изпия още две. Това означава, че надали ще ми останат лактобацили. По-скоро ако нямаш лактобацили, по-лесно би се хванала инфекция, която пък да навреди впоследствие.

Ето го линка: https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=t9cg4FhtIYs

# 734
  • София
  • Мнения: 562
И като съществуват тези тестове, защо не се предлагат на пациентите или ние трябва да знаем и да си ги искаме?

Общи условия

Активация на акаунт