До кога майката е майка?

  • 4 862
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 364
Защо да олекваш спрямо ТМ?
Това не го разбирам... Твоята "цена" се определя от домакинска работа ли?


Съгласна съм с това?  Shocked Изумена съм, че смяташ, че твоята "ценност" за семейството се свежда до слугинаж.

Какво точно очакваш от майка си? Да пусне пералня с нейните 3 бели дрехи? Да си сготви само за себе си. Според мен това е безумно и ако една майка го прави, след като живеете заедно то нещо не е в ред.

Когато си с децата си - гледаш да си в помощ и да не си безполезен. Една жена това може - да изпере, да сготви, да изчисти. Нормални неща.  

# 16
  • Мнения: 6 715
Защо да олекваш спрямо ТМ?
Това не го разбирам... Твоята "цена" се определя от домакинска работа ли?


Не, но не е редно, вместо мен, тя да се погрижи например за неговото пране. Някак не е морално. Нито за мен, нито за него.

И това къде го пише?
Ние като имаме домашна помощница какви сме? Неморални ли....

# 17
  • Мнения: 1 168
Защо да олекваш спрямо ТМ?
Това не го разбирам... Твоята "цена" се определя от домакинска работа ли?


Не, но не е редно, вместо мен, тя да се погрижи например за неговото пране. Някак не е морално. Нито за мен, нито за него.

Ти не си у ред...прането е едно на цялата къща. Голямо важно че му е изпрала гащите.

За друго беше темата. Няма тук да веем някакви гащи. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 16 050
Няма от какво да се чувстваш неудобно. Радвай се на моментите ви заедно.
По този начин тя се чувства полезна, не й го отнемай.
 
Това е моето мнение - нека жената да се чувства полезна.
Голяма работа, че ви видяла гащите и ги простряла.
Искаш ли да седи цял ден на леглото и да гледа в 1 точка?
По-добре да мърда, да помага в къщи, все е ангажимент и я държи.
ПП - не е до веенето на гащи. За мене бабата мърда, старае се да направи нещо в къщи, да се чувства полезна. Няма как иначе да го направи, значи домакинства.

# 19
  • София
  • Мнения: 28 614
Здравейте,
Всички казват, че майката се чувства майка до края на живота си и би направила всичко за детето си. Но детето пък не се чувства дете до края на живота си (с някои изключения на т.нар. инфантили).
Питам се, има ли етап, при по-възрастните хора, когато вече разбират, че не могат, а и не трябва, да се държат с децата си като с такива.
Може би поддържат този стил на взаимоотношения заради стереотипите?
Например: Моята майка, която живее временно при мен, в някакъв момент през деня докато съм на работа решава, че трябва да пусне пералня, където попадат и мои дрехи, а и на ММ. Не мога да приема, че човека, който ме е научил да бъда самостоятелна, да се грижа за семейство, сега обсебва всички мои функции. (само един пример) Неудобно ми е, не знам как да променя ситуацията. Намекнах един - два пъти, но никакъв резултат.
Същото е с готвенето, почистването..........
Как внимателно да й обърна внимание върху тези неща, без да я обидя и нараня.
Какво общо има включването в поддръжката на домакинството с функцията на майка? Доколкото разбирам, тя не е на легло, нали така? В такъв слчуай е съвсем нормално тя да свърши едно, ти – друго, приятелят ти – трето. А ако пък прането му е такъв проблем, той да пуска пералнята и да простира, и готово.

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 20:59 от milenaka

# 20
  • Мнения: 13 817
Докато беше жив татко ми задължително когато отстъствахме от града  идваше у нас с ключа който имаше -  изчистваше, изпираше, сгъваше прането и оставяше сготвено за ядене ,понеже обикновено се прибирахме късно вечер и яденето с две деца винаги е било хикс в такъв момент. Тогава се дразнех - колко глупава глупава и пак глупава съм била. Сега ужасно ужасно много ми липсва този мил жест. Той го е правил заради мен... За мен ... А аз не съм го разбирала.

# 21
  • Мнения: 669
Защо да олекваш спрямо ТМ?
Това не го разбирам... Твоята "цена" се определя от домакинска работа ли?


Сега си представете обратния вариант- да живеете със свекървата и тя да пере гащите на сина си и вашите понякога. Ей тъй да е полезна жената нали...

# 22
  • Мнения: 6 715
Какво точно значение има дали е майка ми или свекърва ми, ако по този начин се чувства полезна и ни помага...
Наистина не мога да разбера. Когото хората живеят заедно е нормално да си разпределят задълженията по домакинството.... 

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Няма никакво значение свекървата ли ще е, тъщата ли. Баси, да имаше една от тях у нас...Ама то хората отдавна са казали, че човек оценява, когато загуби...
Дано майката на оплакващата се авторка е жива и здрава още дълго време, за да не й се налага да оценява по трудния начин.

# 24
  • Мнения: 17 407
Радвам се, че е ангажирана с дейности от ежедневния живот вече. Допускам къде се корени причината за твоите притеснения относно мъжа ти. То в такива моменти си проличава подкрепата, има ли я - няма ли я.

# 25
  • Мнения: 1 168
Няма никакво значение свекървата ли ще е, тъщата ли. Баси, да имаше една от тях у нас...Ама то хората отдавна са казали, че човек оценява, когато загуби...
Дано майката на оплакващата се авторка е жива и здрава още дълго време, за да не й се налага да оценява по трудния начин.

И аз с надявам да е жива и здрава още дълго време. Нетипична ми е ситуацията, чувствам се като на пълно отглеждане. Не съм свикнала по този начин, още повече, че ТЯ е човека, който ме е научил да не разчитам на друг да ми свърши работата, а да се хващам и да я върша. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 259
Защо да олекваш спрямо ТМ?
Това не го разбирам... Твоята "цена" се определя от домакинска работа ли?


Сега си представете обратния вариант- да живеете със свекървата и тя да пере гащите на сина си и вашите понякога. Ей тъй да е полезна жената нали...
Вариант 1- чуствам се щастлива, че ми помага и й благодаря.
Вариант 2- притеснявам се.Започвам да пера гащите си на ръка а всичките останали дрехи оставям под нейно влияние.
Вариант 3 - пращам я да си ходи.

# 27
  • София
  • Мнения: 28 614
Не става въпрос за разчитане на друг. Вие сте трима възрастни в този дом. Нормално е всеки да поеме част от ежедневните задължения.

# 28
  • Мнения: 2 893
Re_ge_ е това баща ти е истински мъж , да може и прави всички неща .
Аз не виждам проблем да имате , а нима би било по -добре да се прибереш и да те очакват куп задачи , вмвсто малко почивка . Радвай се , то мъжа ако не ги може всички изброени дейности е хубаво някой да те позамести малко .

# 29
  • Мнения: 1 168
Re_ge_ е това баща ти е истински мъж , да може и прави всички неща .
Аз не виждам проблем да имате , а нима би било по -добре да се прибереш и да те очакват куп задачи , вмвсто малко почивка . Радвай се , то мъжа ако не ги може всички изброени дейности е хубаво някой да те позамести малко .

Явно съм била разбрана погрешно. И двамата не искаме да се чувстваме като "цвете в саксия".

Общи условия

Активация на акаунт