"Поглеждате" ли назада към отминалите години с носталгия?

  • 2 818
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 761
Имала съм и много хубави и много страшни моменти.За съжаление страшните са били много повече.За щастие сега съм загърбила лошите спомени и очаквам най-хубавото тепърва да се случи.

# 31
  • Мнения: 2 614
да, понякога се сещам със някяква сладка тъга за минали неща, но все пак е хубаво да има какво да си спомняш Wink
Peace хубави времена бяха студентските ми години....
Сега се замислям, че от повече от година (и половина) не ми се е случвало да се сещам дори за старите снимки!

# 32
  • Мнения: 2 792
Хич не ме бива в носталгията, старите снимки ме развеселяват, припомням си някой и друг момент с удоволствие, но нищо повече. Всъщност тръпна в очакване на идващите години, само като си представя колко хубави моменти ми предстоят...... Grinning

# 33
  • Мнения: 7 914
Разбира се.. миналото си е твоя живот, който си знаеш... винаги ще се връщам назад за хубавите и не толкова хубавите си спомени...

# 34
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Връщам се в миналото си, там имаше много хубави неща. Но предпочитам да вярвам, че в бъдещето има още.

# 35
  • София
  • Мнения: 726
С умиление и мъничко носталгия си спомням за ученическите и студентските ми години - толкоз прекрасни, толкоз безгрижни и толкоз безвъзвратно отминали....
Но за мен всяка възраст и период си имат и хубавите и лошите страни - опитвам се да гледам по-философски на нещата  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 680
Като видя металисти с дълги коси, китари .... сърцето ми прескача един удар. Най-хубавите ми години.

# 37
  • Мнения: 179
Мен ме хваща носталгията от определени миризми - определен парфюм,чанта,която съм носела някога,мирисът на квартала,в който съм живяла,дори хора.Мирисът сякаш ме сграбчва,завърта ме и ме изпраща в едно състояние на "познатост",където ми е страшно уютно,чувствам се отново на 18.В такива моменти направо не съм в ред - сякаш изведнъж съм се върнала към себе си,а някак си съм пред стена.Носталгията е една сладка болка по време,което не е съвършено,но просто ми е било дадено и  няма да се върне.Аз няма да се върна,защото съм друга.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 271
Интересно, аз пък изобщо не си спомням с носталгия към отминалите години, напротив - струват ми се някак безинтересни и досадни. Винаги бъдещето ми е било много по-интересно от миналото. Може би, защото мечтая много... Grinning

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това, че си спомняш миналото, не изключва да гледаш и към бъдещето (а може и да помага да го видиш по-ясно).

# 40
  • София
  • Мнения: 2 849
Не. Никога. Нямам носталгия към миналото. В момента съм много по-щастлива от когато и да е било досега. Hug

Но не е само заради това. По принцип нямам сантимент към отминалите дни. Не знам, може като остарея това да се промени, но в момента живея и се наслаждавам на настоящето и съм изпълнена с надежди и планове за бъдещето! Peace

# 41
  • Мнения: 698
Не. Никога. Нямам носталгия към миналото. В момента съм много по-щастлива от когато и да е било досега. Hug

Но не е само заради това. По принцип нямам сантимент към отминалите дни. Не знам, може като остарея това да се промени, но в момента живея и се наслаждавам на настоящето и съм изпълнена с надежди и планове за бъдещето! Peace

Claire го е написала вместо мен.  Peace

# 42
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Мисля,че всеки период си има неговите красиви моменти.Ако преди са ме радвали едни неща,сега съм щастлива,че имам семейство и сладко момиченце,а след години  да гледам внуци и такива неща.Важното е ,че имам щастието да го изживея този момент.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 289
Да доста често ми се случва,да поглеждам с носталгия към миналото,особено когато съм с някоя приятелка и си говорим за преди-Помниш ли еди кво си......а помниш ли когато......,ей такива работи.Липсва ми независимостта и свободата ми,щурутиите ми.Но няма връщане назад....... Whistling

# 44
  • Мнения: 115
Носталгия изпитвам към определено място / Искърското дефиле, където играехме като деца през ваканцията /, може би защото сега не мога да го посещавам.
А останалото са само спомени - прекрасни или тъжни. За съжаление всеки от нас има и от двата. 

Общи условия

Активация на акаунт