Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 796
  • 847
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 010
И при мен има промяна в акото, ака редовно, но последните дни стана зелено и слузесто. От около 2 седмици давам Линекс бебе, друга промяна няма, даже коликите понамаляха, напъва се само преди да се изака или да пръцка. Притеснявам се защото в понеделник ни предстои ваксина, като казах за акото на педиатърката предния път каза, че е слузесто заради нещо, което съм яла. То през повечето време е нормално, няма слуз, ама от 2 дни е слузесто и зелено, но пък почти не мирише, а до преди това си миришеше силно още от раждането. Чудя се дали да не пусна ако за проба, но във всички лаборатории ли мога да го направя и за колко време излизат резултатите, също така как се взема проба и до колко време се носи в лабораторията? Много се притеснявам за тея ваксини...
Според мен, ако се притесняваш, просто ги отложи докато си сигурна. Не знам защо се притеснявате да отлагате ваксини, ако имате съмнение някакво. Все пак става дума за твоето дете, ъи решаваш кое е най-добре за него. Аз ходих онзи ден на консултация, докъора каза, че е време за ваксина, но аз я отложих защото все още не съм сигурна, че съм на 100% здрава аз. Доктора изобщо не ми е праеил проблем, каза човека, когато аз преценя, да се обадя.

# 661
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
ditmade, изобщо не се притеснявам да я отложа, просто не вярвам на педиатърката, която твърди, че слузта е от храната. Като цяло не ѝ вървам за почти нищо и се притеснявам, че може да пропусне нещо важно и да се омажем с ваксините.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 010
ditmade, изобщо не се притеснявам да я отложа, просто не вярвам на педиатърката, която твърди, че слузта е от храната. Като цяло не ѝ вървам за почти нищо и се притеснявам, че може да пропусне нещо важно и да се омажем с ваксините.
И аз на моя не вярвам, та за това си имам един при който водя децата винаги преди ваксини да ги прегледа.  Много е зле положението с тия педиатри.

# 663
  • Мнения: 785
Момичета, аз се връщам от болницата и съм много нервирана. Бебка е на 2 месеца и половина точно. В Турция имунизационния календар е че на два месеца се правят бцж, многовалентната и пневмококовата. За ротавируса исках да мине малко, за да не станат 4ри на веднъж, тааа отиваме днес и ми изтърсват, че понеже била жива ваксина между предните трябвало да има 28 дни. Що за глупост, ние в България си ги правим на едно... в такива моменти много се ядосвам, че детето още няма гражданство, за да си я доведа в България. Та рота вируса при нас остава за след 2 седмици. Аз четох листовката и на двете предлагани и пише, че до 14 седмица и 6 дни може да се направи първа доза, но все пак много се ядосах. Иначе за 2 седмици бебка е +350 грама. Та това е от нас, заради тези хора при първа възможност ще и изкарам егн и български акт за раждане. Чак с мъжа ми се скарах и със сестрите в болницата (ходихме в две) . На 3 месеца се правело, а в календара, който тяхното си здравно министерство издава пише първи прием 2 месеца. Изобщо голям абсурд!

# 664
  • Мнения: 2 510
Течното ако може да е от колийфа, пусни една микробилогия за чревно носителство и ще разбереш. Иди в някоя лаборатория, ще вземат проба от акото с една клечка и до 3 дни ще има резултати. Бебка имаше стафилококи ауерус на месец, после го изчисти. Акаше много и течно, въпреки това си наддаваше повече от чудесно. От 2 седмици изведнъж спря да ака с дни. Онзи ден след 5 дни чакане й направих клизма. Сега пак я чакам. Вчера я водих да я меря, да не би да не й стига кърмата - 5,900 доста добре си качва. Даже педи я проверва за рахит, но за щастие няма. Изписа калциев глюконат да давам няколко дни. Да видим дали ше се повлияе.

# 665
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
ditmade, изобщо не се притеснявам да я отложа, просто не вярвам на педиатърката, която твърди, че слузта е от храната. Като цяло не ѝ вървам за почти нищо и се притеснявам, че може да пропусне нещо важно и да се омажем с ваксините.
И аз на моя не вярвам, та за това си имам един при който водя децата винаги преди ваксини да ги прегледа.  Много е зле положението с тия педиатри.

Моля те сподели при кого ги водиш, аз наистина имам нужда да намеря някого, на когото да вярвам.

# 666
  • София
  • Мнения: 4 010
ditmade, изобщо не се притеснявам да я отложа, просто не вярвам на педиатърката, която твърди, че слузта е от храната. Като цяло не ѝ вървам за почти нищо и се притеснявам, че може да пропусне нещо важно и да се омажем с ваксините.
И аз на моя не вярвам, та за това си имам един при който водя децата винаги преди ваксини да ги прегледа.  Много е зле положението с тия педиатри.

Моля те сподели при кого ги водиш, аз наистина имам нужда да намеря някого, на когото да вярвам.
Аз горещо препоръчвам Иван Стаменов от болница Щерев. Прегледите са платени. 40 лева е прегледа, но ма този човек бих дала и много повече. От както е роден баткото го водя там когао имам проблем, до сега няма една сбъркана диагноза. Прегледа трае половин час, отговаря на всички въпроси, било те и глупави. Винаги се интересува след като е назначил някакво лечение. Викал ме е в обедната му почивка да ходя, когато не е имал свободни часове, за да види как върви лечението, когато баткото беше с бронхиолит. На два дни ме викаше да го преслушва. Сега и бебето там си водя 100% доверие му имам.

# 667
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ditmade, много благодаря. Ще запазя час за преглед преди да сложим ваксините да ми е мирна главата. Само да те пирам дали часовете се соазват там или се чака много, че ММ ще трябва да излезе от работа да ни закара.

# 668
  • Мнения: 262
Някой знае ли дали когато телефонът се пусне на самолетен режим все още има вредни излъчвания? Понеже и аз пускам шум от приложение и го правя на самолетен режим, защото май някъде бях чула, че така не излъчва.

# 669
  • София
  • Мнения: 4 010
До сега не съм чакала повече от 15 минути и то само веднъж, защото имаше спешен случай с много болно детенце.

# 670
  • Мнения: 458
Ох ние се върнахме от ваксини. Сега започва треперенето. Дадох панадол че и сложих кул пач. Сега започвам да дебна за темп. 😥

# 671
  • София
  • Мнения: 4 010
Някой знае ли дали когато телефонът се пусне на самолетен режим все още има вредни излъчвания? Понеже и аз пускам шум от приложение и го правя на самолетен режим, защото май някъде бях чула, че така не излъчва.
Попринцип телефона излъчва най-много в процес на свързване, тоест докато звъниш на някой. Не съм се замисляла дали не е вредно и в останалото време. Пускам приложението, но никога не съм се сещала да пускам самолетен режим. Би трябвало да е ок така, защото спира всички сигнали все пак.

# 672
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
До сега не съм чакала повече от 15 минути и то само веднъж, защото имаше спешен случай с много болно детенце.

Страхотно, а само през платформата ли се запазва час при него или има и друг начин, защото сега погледнах, че има часове чак след 2 седмици и се чудя ако ми трябва спешно как се процедира.

# 673
  • София
  • Мнения: 3 098
Акитата на бебчетата ви твърди ли са, та казвате за течно, че е необичайно? Или имате предвид да остава течно в памперса без да е попило?

# 674
  • София
  • Мнения: 4 010
До сега не съм чакала повече от 15 минути и то само веднъж, защото имаше спешен случай с много болно детенце.

Страхотно, а само през платформата ли се запазва час при него или има и друг начин, защото сега погледнах, че има часове чак след 2 седмици и се чудя ако ми трябва спешно как се процедира.
Обикновено се обаждам на регистратурата аз, но да, обикновено графика му е натоварен. Но до сега не ми се е случвало да чакам повече от два дни.

Общи условия

Активация на акаунт