Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 830
  • 847
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 252
Абсолютно сме на периоди със спането през деня - една седмица спи повече, една въобще не спи.. Доста непредсказуема е. На нас педиатърката ни изписа панадол и хесалгин в случай, че вдигне температура след ваксината, но не вдигна и не съм давала. Днес снимах косата на моята мадама - това крусти ли са според вас (има само на 2-3 места, не навсякъде) и могат ли да минат без специализиран шампоан, за олио не може и дума да стане с тази дълга коса.

# 766
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз няма да давам превантивно нищо, но съм запасена с куул пач и панадол. Да видим дали ще слагаме ваксини тая седмица или ще се забавим. До вчера беше хремав, чистих носа по 3 пъти на ден, днес вече носа е добре, акото също придобива добър вид постепенно, но да видим първо резултатите дали ще са добри.

За съня - определено има периоди, преди няколко дни направо ме разби, имаше два дни, в които да е стоял буден по макс 4 часа на ден, после постепенно се върна към нормалния ритъм. След този голям сън обаче стана по-разговорлив, влезе в някакъв по-предсказуем дневен режим, прави опити да се смее с глас, нощния му сън рязко се подобри, та го отдадох на скок в растежа, беше точно през 8ма седмица.

# 767
  • Мнения: 370
Моята бебка започна да прави по-дълги паузи през нощта, нооо моите гърди се пълнят доста Grinning Снощи я взех и спейки я понахраних. Чудя се как да процедирам сега. 🤔

# 768
  • Мнения: 458
Аз от както баткото веднъж ми вдигна 38.5 т. На ваксина и винаги давам превантивно. 2мл.панадол и после нямам проблеми.

# 769
  • София
  • Мнения: 4 011
Моята бебка започна да прави по-дълги паузи през нощта, нооо моите гърди се пълнят доста Grinning Снощи я взех и спейки я понахраних. Чудя се как да процедирам сега. 🤔
Аз, понеже моя човек прави десетчасова пауза нощем и процедирам по следния начин: вечеря в 8.30 и заспива нощен сън. Аз правя каквото правя и като си залягам към 10.30 обикновено се изцеждам колкото мога, около 100-150 милилитра успявам. Така до сутринта (около 5.30-6) нямам проблеми. С времето се регулира кърмата и сега и да не се изцедя вечер, не ми е голяма драма.

# 770
  • Мнения: 6 554
Моята бебка започна да прави по-дълги паузи през нощта, нооо моите гърди се пълнят доста Grinning Снощи я взех и спейки я понахраних. Чудя се как да процедирам сега. 🤔

И моите гърди се пълнеха много в началото, когато Бочко започна да прави пауза от 7-8 часа през нощта. /преди това се будеше на 4 часа през нощта/. Не съм ставала да цедя, нямаше сила да ме накара да стана, ако той не реве Blush Като ме събудеше към 5-6 леглото ми беше мокро от кърма Joy Постепенно, може би около седмица отне, се регулира кърмата. Пак са ми пълни гърдите сутрин, но няма петна нощем.
Съвета ми е да не будиш бебето щом спи. Ако има много напрежение изцеждай, но само до облекчение и постепенно намаляват и после спри, зада се регулира сама кърмата.

# 771
  • Мнения: 262
И аз изцеждам преди да си легна. Ако ги усетя на камък през нощта а той спи, ставам и цедя Confused

# 772
  • София
  • Мнения: 3 098
Мами, хич не се изцеждам аз.. Много рядко. Първите седмици, когато малчо имаше много колики и постоянно се носехме хич нямах време и се цедях по веднъж на ден - вечер. От тогава май така си свикнах и така си процедирам, а някои дни съвсем пропускам. Понякога чувствам леко напрежение, или по-точно ги чувствам "напращели" Grinning . Дали може по този начин да ми намалее кърмата или нещо от сорта да се случи, че не ми се ще? Иначе винаги изцеждам различно, обикновено е след хранене и набързо, за около 10 минути, просто за спорта иначе не изпитвам нужда. Разбира се и не изцеждам големи количества, обикновено между 30 и 90 мл. Само веднъж изцедих 150. Вярвам, че си имам кърма, защото той не плаче, а даже като се нахрани, ако не заспи, а е буден се усмихва. Grinning

Няколко пъти се опита да ми се засмее с глас, прекрасно е! Нямам търпение наистина да се смее.

Относно спането, всеки ден е различен. Уж ми казваха, първия месец така и после ще почне да изгражда режим. Е да, ама със спането никакъв режим не гради. Grinning Сигурно и жегата влияе (май всички се оправдаваме с нея). Вечер нямам никакви проблеми със спането на Ивчо. Заспива самичък около 9-9:30 и напоследък все се буди към 6:20, което е перфектно. Е, има и различни сутрини, но все пак. Взех му обиколници (до сега нямаше), че всяка сутрин го намирам горе до таблата. Колкото и да го смъквам надолу, сутрини жабчо подскача до горе. А днес си беше събрал и обиколниците върху главата. Много беше смешен. Grinning Само едни вирнати крака заварих.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 15:33 от Магси

# 773
  • София
  • Мнения: 4 011
Няма да тинамалее кърмата. Тя е според нуждите на бебето. Аз се цедя по две причини: първо за да изкарам цяла нощ без да ставам и второ - сутрин ходя с баткото на плаж и да има храна, за да нахрани майка ми бебето.
От днес забелязах, чече се смее с глас, по-прекрасен звук направо не си представям.

# 774
  • Мнения: 370
Някой от вас има ли такъв проблем. Над пръстчетата на краката се изсуша кожата. Мажем я с какви ли не продукти и все така си стои. Почва да ме тревожи.

# 775
  • Мнения: 458
Някой от вас има ли такъв проблем. Над пръстчетата на краката се изсуша кожата. Мажем я с какви ли не продукти и все така си стои. Почва да ме тревожи.
Чочи беше така в началото и ни препоръчаха един крем на био дерма за атопичен дерматит и много суха кожа мазах го четири дни и се оправи.

# 776
  • София
  • Мнения: 4 011
При нас е така. Само че не е над пръстчетата ами под кокалчето на глезена. Мажа след къпане с кокосово масло...не мога да преценя дали има резултат. Все забравям да питам доктора...ако се сетя другия път ще питам. Не ме притеснява, не мисля че е нещо страшно...няка си като съм минала с баткото през подобни неща и хич и не обръщам внимание.

# 777
  • Мнения: 1 694
Моите впечатления като гледах баткото навремето са, че режим започват да си правят поне след 3 навършени месеца, даже малко след това. И всеки режим е предпоследен Simple Smile тъкмо свикнеш с хубавото и почнат зъбки, тъкмо си се примирил и една сутрин се будиш наспана, защото бебето най-накрая е спало без да се събуди (за нас, които още ставаме на 2-3 ч нощем Wink ). Бебешкият живот е интензивен Simple Smile

# 778
  • Мнения: 182
Днес при нас беше нещо страшно сутринта съм го прибрала на бегом, не заспа и рев, рев...По обяд поспа 15 мин след това пак няколко спанета по 10 мин. Дадох капки за колики уж нямаме, но знам ли. Следобед след 30 мин люшкане в количката заспа за 15 мин и пак с рев се събудихме. Заспа в раницата за час и нещо.Дано нощта е по-спикойна.След 4 дни правим два месеца, дали има нещо общо с наближаването на месечинката, дали от жегите или гадните колики, не знам, но днес и аз, и той сме парцал.

# 779
  • Мнения: 262
Някой от вас има ли такъв проблем. Над пръстчетата на краката се изсуша кожата. Мажем я с какви ли не продукти и все така си стои. Почва да ме тревожи.
На Вико ушенцата му стават така. Мажа го с кремче на Мустела- стелатопия. Оправя се за 2 3 дни. Само че пак се появява понякога. Казаха ми, че било от изпотяването и ако лежи повече на едната страна. Може би при вас защото крачетата се изпотяват и там се появява.

Общи условия

Активация на акаунт