Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 66 138
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Планираме да посетим Тасос втората седмица на септември. Ще сме с бебе. Досега не сме били там, но прочетох, че тогава е сезонът на осите, което би ни притеснило.

Най важно е какво ще  каже ДЕДО - има години дето и 1 оса не  се вижда , има години дето са напаст , пчели също има защото на острова се произвежда доста мед , но те не са така нахални. Времето също е загадка от ДЕДО -  началото на септември сме купували анцузи и якета - дъжд , вятър и студ цяла седмица , а сме карали и седмица началото на октомври с прекрасно време и плаж.
Нямам идея защо да остана в тъпото и пълно с комари заради блатата Керамоти вместо да се прехвърля на в пъти по доброто място - Тасос. Абсурд е спестените 40тина евро да ми оправят почивката Sad . А и главното градче Лименас Тасу или Тасос в никой случай не е най интересното на острова , въпреки че си има 2 плажчета и предостатъчно хотелчета , таверни , сладкарници , пекарни , пици и гироси ........и затова се ходи с кола и се обикаля - 1  седмица таман стига Simple Smile

# 391
  • Мнения: 209
Кои са любимите Ви плажове, или места от западната страна на острова? Миналата година обиколихме изтока. Сега ще сме отседнали в Лименария.
Планувала съм Фари, Ливади, манастира, Псили Амос, Агиа Ана. Дайте още препоръки от първо лице. Търся по скоро   красиви заливи, а не дълги плажове с много чадъри. Нямам против скалисти плажове, даже напротив стига да са живописни. Някое място за шнорхелинг? Имаше един плаж Салоникос, но четох че не се слиза до него с кола? Някой с пряс и впечатления за пътя? И ако оставим колата на главния път колко км се слиза до плажа?

# 392
  • Мнения: 213
Средата - края на септември удачно ли е за плажуване или вече се захлажда? Заведения, магазини може ли да се плаща с карта или по-добре да носим повечко пари кеш?

# 393
  • Мнения: 646
Средата - края на септември удачно ли е за плажуване или вече се захлажда? Заведения, магазини може ли да се плаща с карта или по-добре да носим повечко пари кеш?

Аз знам (а и личния ми опит говори така), че Гърция след първата седмица на Септември стова по-непредвидима като време.
Преди две години имаше някаква зверска буря, заради която отменяха полети, а миналата година ни одуха вятъра зверски, въпреки че първите два дни се изпържихме.
Почти навсякъде успешно си плащах с карта.

# 394
  • София
  • Мнения: 709
Не знам как е през септември , но в Неделя точно като  се редяхме на опашка за ферибота да си  ходим такъв ураган се изви, че умрях от страх. Такова нещо не бях  виждала.

# 395
  • Мнения: 2 487
Последните 2 години бяхме на Тасос в средата на септември. Първата година беше си топло времето, като вечерите са по-хладни. Миналата година стартирахме с адска жега и после 3-4 дни лек дъждец и силен вятър. После се оправи времето и пак си стана топло през деня.

Както andonovaa ти каза, времето е непредсказуемо септември. Ние основно септември ходим на море в Гърция и повечето дни си е жега.

# 396
  • Мнения: 45
И ние смятаме да ходим на Тасос с децата, не съм ходила там от преди 10 години поне. Мисля, че на децата  много ще им хареса с ферибота. Тогава бяхме отседнали в Кавала едно много хубаво хотелче в края на града.

# 397
  • Мнения: 170
Привет! Предстои ни пътуване до острова скоро искам да попитам изискват ли се маски на фериботите?

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
По принцип май искат, ама ние като бяхме началото на юли- никой не следеше и не е изискал да ги сложим.
Миналата година си имаше контрол и ни караха да сме с маски дори навън на ферибота.

# 399
  • София
  • Мнения: 709
Нямаше нито един човек с маска на ферибота, нито на отиване, нито на връщане. Никой не ни е и карал да слагаме.

# 400
  • Мнения: 247
Иска ми се да посетим Тасос ,но все още умувам къде да отидем. Търся място където да има хубав плаж и вечер да може да се разходим по заведения ,магазини ..

# 401
  • София
  • Мнения: 709
Иска ми се да посетим Тасос ,но все още умувам къде да отидем. Търся място където да има хубав плаж и вечер да може да се разходим по заведения ,магазини ..

Препоръчвам Лименас, плажовете са хубави, но  е добре да сте с кола.

# 402
  • София
  • Мнения: 792
Аз бих препоръчала Скала Потамя.

# 403
  • Мнения: 247
Ще останем и в Лименас , но следващите 2 дни се чудя между Скала Потамиа ,Скала Рихониу или Лименария 🥸

# 404
  • Мнения: 170
Ние ще сме в Скала Рахониу, преди отсядахме в Скала Сотирос. Струва ми се, че е подобно. Няма много за разглеждане, само море и малко таверни. Ние това и търсим, не искам лудница и лунапак тип Китен и Приморско. От другата част на острова към Голдън Бийч е по-оживено. Докато разглеждах в гугъл днес, за да си набележа ресторанти ми попадна това: https://northsailing.gr/nemo-semi-submarine/ - полуподводница, която тръгва от Лименас и обикаля 30 мин. Чудя се струва ли си? И това в Скала Марион - https://www.facebook.com/theaquaparkmaries някакви надуваеми батути

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 15:57 от EvitaP

Общи условия

Активация на акаунт