Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 66 356
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 132
Да, аз се интересувам. Разкажете и препоръчайте, какво Ви е харесало и си струва. На нас ни предстои пътуване до Тасос и тъй като не знам дали времето ще става за плаж, искаме да разгледаме колкото може повече от острова.

# 526
  • Мнения: 288
Да, аз се интересувам. Разкажете и препоръчайте, какво Ви е харесало и си струва. На нас ни предстои пътуване до Тасос и тъй като не знам дали времето ще става за плаж, искаме да разгледаме колкото може повече от острова.

Задължително посетете селцето Kazaviti (Мегалос Принос), изключително красиво, намира се в планинта. Също така Теологос (старата столица), там пък има много живописен водопад, пътеката е маркирана ясно и няма нужда от навигация. Nerd

# 527
  • Мнения: 132
Как е пътят до Казавити и Теологос?

# 528
  • Мнения: 70
Kati38, кога мислите да пътувате до Тасос?  Ние също планирахме да го посетим около 10.06 като резервираме последния момент, но времето започва да ни поотказва.

# 529
  • Мнения: 132
Е ние утре пътуваме, ако времето не става за плаж ще разглеждаме острова. Планът ми е да обиколим колкото може повече, за да добием представа, тъй като за първи път ще сме там.

# 530
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Събота и неделя ставаше за плаж, т.е. печеше до към 14-15 часа, после се заоблачи. В неделя и духаше. Водата е студена, поне за мен, но младежите от компанията се къпаха и скачаха в Гьола.
Ние обикаляхме само по крайбрежието, защото младежите бяха на велообиколка.
Какво ще е времето тази седмица и натам, не съм гледала.

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 1 920
Ние ходим най редовно до Теологос. Пътят е чудесен .

# 532
  • Мнения: 288
Как е пътят до Казавити и Теологос?

Пътя е перфектен асфалт, изобщо на острова пътищата са екстра, дори черните пътища са засипани с някакъв чакъл и се минава с лека кола.

Времето на Тасос е чудесно, не се подвеждайте по прогнозата, превалява чат пак, но като цяло се усеща много по-топло и приятно от нашенското. Но водата е студена все още.

Приятно изкарване на всички, острова си заслужава посещение по всяко време, на мен не ми се тръгваше! Simple Smile

# 533
  • Мнения: 41 043
Много пъти сме ходили на море в Гърция без никакви проблеми, но сега се зачетох дали няма някакви изисквания и чудо - големи талони на колата, пълномощно на гръцки за колата и прочее...
Искат ли изобщо такива неща? А за фирмен автомобил?

# 534
  • София
  • Мнения: 14 719
Много пъти сме ходили на море в Гърция без никакви проблеми, но сега се зачетох дали няма някакви изисквания и чудо - големи талони на колата, пълномощно на гръцки за колата и прочее...
Искат ли изобщо такива неща? А за фирмен автомобил?
Ако малкият талон е от новите, големият не се носи. За фирмена кола ще трябва пълномощно, най-добре на английски.

# 535
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Много пъти сме ходили на море в Гърция без никакви проблеми, но сега се зачетох дали няма някакви изисквания и чудо - големи талони на колата, пълномощно на гръцки за колата и прочее...
Искат ли изобщо такива неща? А за фирмен автомобил?
Миналата седмица искаха малкия талон на колата ( до сега не са го искали). Става дума за лична кола.
Приятели бяха с фирмена, пак само талона на колата поискаха

# 536
  • Мнения: 13 555
Винаги за лична кола са ни искали малък талон/ на излизане от Гърция/.

# 537
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Винаги за лична кола са ни искали малък талон/ на излизане от Гърция/.
Сега го проверяват и на влизане. На излизане не го искаха, и никога не са ни го искали
Преди 2 години при проверка на граница на собственика на фирмата и личната кола, го накараха да плати всички глоби на коли на фирмата, преди да ни пуснат

# 538
  • Варна
  • Мнения: 276
Миналата година бяхме в Илио Маре, хареса ни.Басейна е голям,чист, красив.Плажа също е голям, няма камъни има достатъчно шезлонзи, дюшеци.Храната не беше много разнообразна или нещо специално, но пък беше чисто, следяха постоянно и почистваха.Като недостатък мога да кажа ресторанта, струва ми се малък, а масите навън много малко, трудно може да се уредиш да седнеш.Амо имате конкретни въпроси питайте.
Много благодаря!
Разглеждайки в гугъл мапс най селцето е доста отдалечено от хотела. Може ли пеш да се ходи? Магазинчета, таверни наблизо?

# 539
  • Мнения: 132
Вчера се върнахме от Тасос. Вече има плажуващи, времето беше супер, но водата е още студена. Ние бяхме в Лименария - много е приятно. На плажа при влизане във водата има доста камъчета. Фериботът за четирима души и кола е 45 евро. Внимание - в Гьола има много морски таралежи! Детето ми успя да се убоде и на двата крака. Иначе острова е супер - препоръчвам да видите Казавити, Теологос, Калирачи...

Общи условия

Активация на акаунт