WIZZ AIR - 35

  • 47 368
  • 983
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 167
Здравейте, имам въпрос към пушачите! Дата за полета ми наближава искам да Ви попитам Кога да си закупя цигари преди полета или след проверката? Ще пътувам само с ръчен багаж, колко цигари е възможно да си взема с мен в самолета?
Зависи за къде пътуваш. За страни от ЕС цената в безмитните магазини е същата като по всички магазини. Положителното е, че ще имаш допълнителен плик, с който можеш да се качиш на борда.
Същият този плик, може да предизвика евентуална проверка при кацане. Важно е да не надвишаваш разрешените за внос количества!
Та на въпроса колко-колкото е разрешено за внос в страната за където пътувате!

# 361
  • Мнения: 4 329
Здравейте, имам въпрос към пушачите! Дата за полета ми наближаваискам да Ви попитам Кога да си закупя цигари преди полета или след проверката? Ще пътувам само с ръчен багаж, колко цигари е възможно да си взема с мен в самолета?

Колкото можеш да носиш. За да ги внесеш през митницата в другата държава обаче трябва да потърсиш митническите регулации за тази държава

# 362
  • Мнения: 1 073
    Благодаря Ви! За Германия ще пътувам.

# 363
  • София
  • Мнения: 3 167
    Благодаря Ви! За Германия ще пътувам.
До 2018година беше 300къса или 15 кутии.
Сега чета, че е 800къса или 40 кутии.
https://www.zoll.de/EN/Private-individuals/Travel/Travel-within- … ining-coffee.html

# 364
  • Мнения: 7 876
Здравейте,
Следя цени на билети за Лисабон за месеците април и май и виждам, че са само за членове на WDK.
Аз не членувам и въпросът ми е дали мога да очаквам да пуснат (макар и по-високи) за обикновени пътници като мене. Simple Smile

# 365
  • Мнения: 10
Здравейте, за първи път ще /щяхме/ да пътуваме с WIZZ и моля за Вашите съвети: 09.08.2019г. закупени билети до Лондон за 04.09.2019г. във връзка с фиксирана дата /05.10.2019г./- и съответно сме се записали за отворени врати на университети за кандидат студенти. На 21.09.2019г. по мейл е получено: съобщение за промяна в разписанието, но едва снощи го отваряме и прочитаме. Предлагат ни полет на 06.10.2019г., който не ни устройва. Какво да правим?

# 366
  • София
  • Мнения: 11 989
Здравейте, за първи път ще /щяхме/ да пътуваме с WIZZ и моля за Вашите съвети: 09.08.2019г. закупени билети до Лондон за 04.09.2019г. във връзка с фиксирана дата /05.10.2019г./- и съответно сме се записали за отворени врати на университети за кандидат студенти. На 21.09.2019г. по мейл е получено: съобщение за промяна в разписанието, но едва снощи го отваряме и прочитаме. Предлагат ни полет на 06.10.2019г., който не ни устройва. Какво да правим?

Можете да откажете промяната и да изберете дали да ви върнат цялата сума по картата/сметката, от която са платени, или да ви върнат 120% в Уиз профила.

# 367
  • Мнения: 964
Трябва да имате възможност да смените безплатно за полета в 6.10 ч. на 4.10.2019 г. За съжаление в момента има само едно свободно място.
Алтернативните варианти са с Ryanair или Easyjet, които в момента са към 450 лв.
Здравейте, за първи път ще /щяхме/ да пътуваме с WIZZ и моля за Вашите съвети: 09.08.2019г. закупени билети до Лондон за 04.09.2019г. във връзка с фиксирана дата /05.10.2019г./- и съответно сме се записали за отворени врати на университети за кандидат студенти. На 21.09.2019г. по мейл е получено: съобщение за промяна в разписанието, но едва снощи го отваряме и прочитаме. Предлагат ни полет на 06.10.2019г., който не ни устройва. Какво да правим?

# 368
  • Мнения: 10
Змия, Nedy Ivanov - благодаря:) Разговаряхме с WIZZ и Университетите /всички са много учтиви/ - променяме полета според следващите дати на отворени врати и ще летим Simple Smile

# 369
  • Мнения: 4 329
Здравейте,
Следя цени на билети за Лисабон за месеците април и май и виждам, че са само за членове на WDK.
Аз не членувам и въпросът ми е дали мога да очаквам да пуснат (макар и по-високи) за обикновени пътници като мене. Simple Smile

Ще пуснат за всички по някое време, винаги в началото е само за членове.

# 370
  • Мнения: 7 876
Благодаря, надявах се на такъв отговор. 😊
Следенето продължава... 😊

# 371
  • Мнения: 1 511
Здравейте,
за първи път ще пътуваме с Уиз еър с дете - дъщеря ми към датата на полета ще бъде на 2г.6м. - не е бебе, плащаме редовен билет и за нея. Въпросът ми обаче е за детската количка - искам да вземем с нас сгъваема количка /тип чадър/ и не мога да се ориентирам как точно се случват нещата там. Имаме ли право или не? И ако да - ясно ми е, че трябва да се чекира с багажа, но трябва ли някъде предварително да се заяви или това се прави непосредствено преди чекиране?

# 372
  • Мнения: 64
Здравейте, за първи път ще /щяхме/ да пътуваме с WIZZ и моля за Вашите съвети: 09.08.2019г. закупени билети до Лондон за 04.09.2019г. във връзка с фиксирана дата /05.10.2019г./- и съответно сме се записали за отворени врати на университети за кандидат студенти. На 21.09.2019г. по мейл е получено: съобщение за промяна в разписанието, но едва снощи го отваряме и прочитаме. Предлагат ни полет на 06.10.2019г., който не ни устройва. Какво да правим?

Здравейте. Имам следното питане: за подобни непредвидени промени в датите и часовете на полетите има ли някакъв определен срок, след който от Wizz нямат право да ги правят? Примерно - могат да ти променят датата и часа на полета до две седмици преди него. При по-малко от две седмици до полета - не могат. Има ли някакво подобно правило или могат да си правят промени дори и няколко дена преди полета, за да не казвам дори и в последния момент?

# 373
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Могат и два дни преди полета да променят час на излитане ( неприятно, но се случва и с други авиокомпании...)

# 374
  • Мнения: 64
Могат и два дни преди полета да променят час на излитане ( неприятно, но се случва и с други авиокомпании...)

Час - ОК. А могат ли два дена преди полета да променят датата на излитане?

Общи условия

Активация на акаунт