На море - къде никога повече?

  • 17 143
  • 162
  •   1
Отговори
# 135
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!
Абе, знаем ,че е дивотак .

quote author=.♥.Fancy.♥. link=topic=1133472.msg39437565#msg39437565 date=1570444875]
И все пак ядем прясна риба, а не стояла в хладилници дини наред.
Аз съм супер претенциозна към качеството на храната, но в Гърция ми е рай.
[/quote]
Ние пък не ядем риба. Само кучетата ни я ядат.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 13:52 от RichiRich

# 136
  • Мнения: 19 485
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.

# 137
  • Мнения: 5 898
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!
Абе, знаем ,че е дивотак .

Направо! Не е за нормални олинклузивари. Ние сме от лудите.

# 138
  • Мнения: 19 485
Ол инклузивът ме изпусна мен като участник....да седя на опашка и да бъркам в тави за храна не е моето. Отделно, че напоследък всякакъв ол инклузив в БГ върви в комплект с тълпи румънци.....аз там съм пас, особено след тази година и то в курорт като Дюни, който винаги съм хвалела.

# 139
  • София
  • Мнения: 28 589
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Ами не, чак пъти по-скъпо, не е. Местни... Не, не ни се е налагало да питаме.


Fancy, и в Гърция има такива. Имат си и те бетонните чудовища с аквапаркове, анимациии...

# 140
  • Мнения: 5 898
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Ами не, чак пъти по-скъпо, не е. Местни... Не, не ни се е налагало да питаме.


Fancy, и в Гърция има такива. Имат си и те бетонните чудовища с аквапаркове, анимациии...

Е имат де. Не е като да нямат. Но са ясни и туризмът им не преобладава с тях. Старателно обозначени са на картата за отбягване. Иначе имат страхотни хотели на BB или HB, но не са по джобчето на нашенския олинклузивняр. И луксовете в тях са от малко по-друг тип от горизброените. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 19 485
Аз в Атина на такъв капан за туристи попаднах, такъв скандал стана, че по едно време всички викахме полиция, а един от персонала излезе с брадва от кухнята.....Сметка за двама души с обявени цени, и без консумиран алкохол,обаче рибата мерят сурова беше в равностойност на около 220 долара, а излизаше че сме изяли двамата четири килограма риба. Тоест не искам отново да попадам на мизерници, които мислят, че като си чужденец могат да те ошушкат целия. На всичко отгоре един от тях ни съобщи, че като нямаме пари да не ядем в Гърция, да си стоим в БГ. Е, как да им дам шанс при това положение....беше ужасно преживяване, не обичам византийски номера.

# 142
  • Мнения: 5 898
Е така де. Капани има по всички географски ширини. Ама не са византийски. Това лято имаше някаква касова бележка из фейса с произход нашенско.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.
Никога не сме имали проблем с корабите, а сме джиткали къде ли не из островите, понякога по няколко на почивка. Ние откакто тръгнахме на юг, не сме стъпвали на Халкидики и изобщо в северната част на страната, няма смисъл.

# 144
  • Мнения: 19 485
А да, 11 лв за вода, и 20 май за супа. Коригираха се бързо обаче, че касовата бележка обиколи интернета и ефира. Някой, който е бил на море в Хърватия или Черна гора да сподели наистина ли са толкова нацупени към българите /четох някъде отзиви/, че киселяци гледам през цялата година, не ми се дава една бала пари и пак на същото да попадам.

# 145
  • Мнения: 47 990
Мен ме беше гнус да седна в ресторантите в Атина специално. Видяха ми се мърляви и капани. Бяхме само няколко дни де, повече се разхождахме...но не бях с добро впечатление от храната специално. Simple Smile

# 146
  • Мнения: 5 898
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.
Никога не сме имали проблем с корабите, а сме джиткали къде ли не из островите, понякога по няколко на почивка. Ние откакто тръгнахме на юг, не сме стъпвали на Халкидики и изобщо в северната част на страната, няма смисъл.
Хич не ти и трябва.
От носталгия отидохме и съжалихме. Наумила съм си да проуча кой е идиота, който строи безумна глупост и терасира за къщи Агиос Йоанис. Персонала в кръчмите е от българи.

# 147
  • Мнения: 19 485
Да не би БГ манталитетът и недостатъците на нашето море да се пренасят и в Северна Гърция?

# 148
  • София
  • Мнения: 12 374
Хърватите са леко дистанцирани, но любезни. Киселяци - не, просто по-хладни от, да речем, гърците или босненците. Аз съм влюбена в природата на Хърватска.

Милитана, като нищо. Дано не тръгнат на юг. Засега май няма опасност, повечето нашенци не си мръдват гъзовете по-надолу от Катерини.

# 149
  • София
  • Мнения: 13 166
Хърватите обичат да спазват правилата и са непримирими към боклук и простотии. Любезни хора са, общителни, но не се навират в личното пространство. Само там съм виждала как в резерват турист (нашенец) си хвърля боклука на пътеката и буквално скочиха 10-тина човека да си го събере, а една възрастна жена го перна с чадър. Може да изглежда киселяшко, но навсякъде им е чисто и красиво, а у нас дори на язовир Белмекен, точно в началото на резервата, това лято имаше нахвърляни кенчета от бири и под храстите бяха старателно напъхани торбички от чипсове и мръсни памперси.
Хърватска е в поето Топ 5 на любими дестинации.

Общи условия

Активация на акаунт