ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 7

  • 22 407
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 236
Мале, пропуснала съм новата тема и се чудя защо никой не пише, а то вече 25 страници изписани Blush
Да питам пиете ли някакви пробиотици през бременността ?!

Аз от забременяването пия Panda omnibiotic, много съм доволна, течение имам, но микробиологията ми е чиста, отдавам го на пробиотика, защото съм много податлива на гъбички и съм безкрайно щастлива, че осем месеца съм чиста

# 376
  • Мнения: 1 136
Мале, пропуснала съм новата тема и се чудя защо никой не пише, а то вече 25 страници изписани Blush
Да питам пиете ли някакви пробиотици през бременността ?!

Аз от забременяването пия Panda omnibiotic, много съм доволна, течение имам, но микробиологията ми е чиста, отдавам го на пробиотика, защото съм много податлива на гъбички и съм безкрайно щастлива, че осем месеца съм чиста

На мен д-р Чавеева на последната фетална ми каза, ако искам да взимам Гинофлор за лактобацили, но аз не съм взимала. Все още се чудя (като цяло не съм много фен на хапчетата).

Ходя на гимнастика, която я води една акушерка и тя говореше за разни гелчета, които да се мажат за отпускане на перинеума за тези, които искат да раждат естествено. Някоя от вас да е чувала за нещо подобно?

# 377
  • Мнения: 728
Аз сега се връщам от преглед. Бебко е 1500кг,здрав и много активен. Пъпната връв е увита веднъж около вратлето,но лекаря каза,че е нормално и няма повод за притеснение. На 28.08. ме вика на тонове и цитонамазка/секрет/,та въпроса ми е на вас правили ли са ви това?

# 378
  • Мнения: 989
Да, но в началото на бременността..

# 379
  • Мнения: 469
Да, 3 или 4 пъти до сега.
Важно е.

# 380
  • Мнения: 3 943
На първия и последния преглед по ЗК ми взимаха цитонамазка и микробиология (поне така мисля, 2 изследвания бяха). Иначе тонове на ЖК по ЗК не са
ми мерили, само пулса на бебето гледат с едно малко уредче. На тонове ще ходя при следящата ме АГ.

# 381
  • Мнения: 3 978
Ruffly от септемврийската  група научих за масажа на перинеума,започвал се от 34 седмица,не разбрах много как става въпреки че гледах и клипове,но там коментираха че ставало и с кокосово масло...

# 382
  • Мнения: 728
На първия и последния преглед по ЗК ми взимаха цитонамазка и микробиология (поне така мисля, 2 изследвания бяха). Иначе тонове на ЖК по ЗК не са
ми мерили, само пулса на бебето гледат с едно малко уредче. На тонове ще ходя при следящата ме АГ.

Цитонамазката не е ли опасна по време на бременността?

# 383
  • Мнения: 989
Не е опасна, не се притеснявай!

На първия и последния преглед по ЗК ми взимаха цитонамазка и микробиология (поне така мисля, 2 изследвания бяха). Иначе тонове на ЖК по ЗК не са
ми мерили, само пулса на бебето гледат с едно малко уредче. На тонове ще ходя при следящата ме АГ.

Цитонамазката не е ли опасна по време на бременността?

# 384
  • Мнения: 203
Има ли някоя като мен, която само да я заболи корема или кръста и да си мисли, че започва да ражда Grinning това ми е първа бременност и не знам какво да очаквам.  Все повече се задъхвам и всякаш ми се разтягат сухожилия ниско на корема. Имам чувството че няма на къде повече да расте корема и че скоро ще родя. И за друго се притеснявам, дали като започне раждането ще имам сили да напъвам да не вземе да заспя ако съм изморена Grinning

# 385
  • Мнения: 989
Към пациентите на д-р Чавеева: колко голяма трябва да е флашката, на която се записва прегледът (феталната морфология), защото искам да купя нова, но не знам какъв размер?

# 386
  • Мнения: 807
Хммм сигурна съм, че се записах в темата, но защо не ми излизат отговорите Thinking

# 387
  • Мнения: 3 978
Да ви кажа от няколко дни бебко го хващам няколко пъти в деня да хълца,задължително след като вечерям има едно 5/10 минутно хълцане,нормално ли е това?

# 388
  • Мнения: 1 136
Към пациентите на д-р Чавеева: колко голяма трябва да е флашката, на която се записва прегледът (феталната морфология), защото искам да купя нова, но не знам какъв размер?

Няма значение колко е голяма. Файловете, които ни записа на нас са общо около 3MB. Флашката, която занесохме е във формат FAT32, но не са ни питали специално. Записа ни няколко jpeg снимки и mp4 видеа.

# 389
  • Мнения: 989
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт