Сама..

  • 8 640
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 622
Близо 7 месеца по-късно все още не мога да свърша нищо вкъщи. Всички бебета са различни, има бебета, които не може да ги хвърлиш в шезлонг, люлка, кошче .. Моето е спокойно бебе, но докато съм до него. Лежим си цял ден, но стана ли от леглото става страшно. Нямам никакво намерение да слушам как бебето ми пищи за да въртя домакинство, гледам си бебето и то ми е на първо място. Ако спи и аз спя, ако съм гладна слагам я в раницата и ям. ММ също работи, като се прибере от работата пуска пералня, готви, почивните дни чистим. Вкъщи е разхвърляно, понякога ядем домат със сирене или кашкавал, но пък бебето е спокойно и щастливо и това е важното.
Поговори с ТМ, нека се включва повече в домакинството и отглеждането на детето. И запомни, това не е помощ! Това е неговият дял от задълженията.

# 46
  • Мнения: 46 573
Lady Cassiopeia Duval, ама разбира се! Всичко е толкова лесно с бебе на 1 месец. И готвенето, и простирането, и всичко друго не изисква никакви усилия, нито време.
Спокойно мъжът ѝ може да ги прави тези неща, нито ще се умори, нито нищо. Както толкова ще му стане, ако премести 1 чиния или ако сготви за 20 мин.? Той излишно драматизира, че било трудно. Глупости.

А сега сериозно. Бебе на 1 месец яде денонощно, поне повечето. Нормален, непрекъснат сън е невъзможен, да не говорим за периода на коликите. Ще си седи в шезлонга кротко, ама друг път. Това убива, поне повечето хора се смазват физически и психически, неслучайно има изтезания с лишаване от сън. Отделно, родила жена преди месец физически няма същите сили като другите.
И вместо в такъв момент да може да използва всяка свободна секунда, за да си открадне сън, тя да тича да му бърше задника? Не че не може, разбира се, че може, но сериозно ли ѝ давате такъв съвет? Да ходи след голям, здрав и прав мъж и да му отсервира, пере, глади, сигурно и да го къпе...
Работел. Ами всички работят, но след работа ставаш обикновен човек и си имаш други задачи - гледаш си децата, готвиш, чистиш и правиш всичко, каквото излезе на дневен ред. Не чакаш мама да те обслужи.
И колкото по-рано го осъзнаят и двамата, толкова по-добре ще е занапред. Остави ли го сега, забрави за промяна в бъдеще. ще тръгне детето на ясла, тя на работа, и тогава пак вечер тя ще прави всичко, докато той подпира облака. А децата попиват, после пренасят модела в бъдещите си семейства и страдат заради мързела на родителите си.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 12:04 от Не се сърди, човече

# 47
  • София
  • Мнения: 13 528
Аз не съм гушкала не по причина да не свикне на ръце, а заради проблеми с кръста, с което пък моите ръце са оставали свободни. И не пречи да си гушкаш бебето на леглото и да си почивате заедно, вместо да го разнасяш нагоре-надолу. Още повече, че съвсем малките бебета обикновено спят и е добре да са спокойни, особено в жегите, когато има опасност да се прегреят в прегръдките на мама. Най-приятно ми е било бебето да спи до мен, а аз да си лежа до него с книга.

# 48
  • Мнения: 178
Скрит текст:
Съветът, който дава "Не се сърди, човече" е много резонен, изпитала съм го на гърба си. С раждането на второто ни дете, мъжа ми често ми насаждаше, че съм лоша домакиня, че другите какви чудеса вършели с едно, две и три деца. Еми вярно е, че не съм домакиня за пример Grinning, но тези коментари ме караха да се чувствам тъжна, а де факто не променяха ситуацията. Тук вмъквам, че съпруга ми се включвяше активно в задълженията у дома. Аз обаче не смятам, че заради това аз съм длъжна да съм безупречна. Каквото можех и имах желание, това правих. Целта на живота ми е да съм щастлива аз ,децата ми и съпруга ми, а не да блести у дома и да мирише на стол, а аз да залитам по коридорите от безсилие. Е, който го може, браво, шапка свалям. Хубаво, ама съпруга ми не беше на това мнение. Той много искаше да си има чистачка, готвачка, гледачка и раждачка у дома, че и пари ако може да изкарва. Ами писна ми в един момент и казах, че ще тръгвам на работа, а той да си стои у дома с 7 месечното ни дете и по-големия му батко. Решихме го с мъжа ми, той се съгласи да остане да гледа децата. Беше ме страх в началото, ще се справя ли с работата, ще мога ли да се концентрирам или само ще си мисля за децата. Кърмех, това означаваше да се изцеждам на работа. Звучеше трудно. Ами, оцелях, а втория-трерия месец вече ходих с мерак. Сред възрастни хора съм, общувам, изказвам мнение, искат ми дори мнението, о, небеса!!! А останалото време прекарвам със семейството си.
Мъжа ми се справи отлично, с моменти разбира се на отчаяние, притеснения, грешки, но децата са здрави, щастливи и прекараха период с основното присъствие на баща си. Прекрасно е! Сега казва, че хич не е лесно да се гледат деца. Joy
Та, ако имаш вариант да потърсиш и започнеш работа следващите месеци, мисля би бил добър урок за мъжа ти какво е да се гледа дете. Ама не да го връчи на някоя баба, той лично трябва да поеме грижите за малката.
Важно е да отбележа, че откакто работя ми върви много повече домакинската работа, имам тонус.
Извинявам се, не се заяждам, ама как оставате съпруга на такъв човек, след подобни думи?

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 12:59 от Не се сърди, човече

# 49
  • Мнения: 15 752
Lady Cassiopeia Duval, ама разбира се! Всичко е толкова лесно с бебе на 1 месец. И готвенето, и простирането, и всичко друго не изисква никакви усилия, нито време.
Спокойно мъжът ѝ може да ги прави тези неща, нито ще се умори, нито нищо. Както толкова ще му стане, ако премести 1 чиния или ако сготви за 20 мин.? Той излишно драматизира, че било трудно. Глупости.

Да, с бебе на 1 месец нещата са много по-лесни, отколкото с бебе на годинка и малко, което тепърва прохожда и пипа навсякъде. И да, с 1 бр. бебе е много по-лесно, откокото с 2 на същата възраст или с 3 през няколко години.
И не е нужно да ми размахваш пръст - 2 деца имам и сама съм си ги гледала. И ми е било изчистено, и ми е било изпрано, и децата са били нахранени и преоблечени, и по парковете съм обикаляла, че и време да си почина малко съм имала. Затова казвам - всичко е до организация. Като не може да изчисти днес, ще изчисти утре, като не й се готви всеки ден, ще готви през ден, през два, ще поръча храна, ще метне 2 пържоли на скарата и ще направи салата и т.н. То пък все едно готви тристепенно меню всеки ден. Като иска мъжа й да си вдигне чинията ще му каже. Като иска да й помогне ще му каже - вземи нарежи морковите, аз да нарежа картофите, за да стане по-бързо

А това с прането ми е много смешно. Какво значи да пере - пере пералнята. Жената само простира. Не е, като да пере на ръка всичко.

А това с държенето на бебето постоянно на ръце - аз лично не го разбирам и не съм го правила. Други майки го правят. Това си е право на личен избор на всяка майка и аз не го оспорвам. Всеки сам си преценява. Лично на мен най-големите помошници са ми били шезлонга и проходилката - слагах децата вътре и имах свободата да си свърша всичко.

# 50
  • Мнения: 7 776
Носилките са ергономични и за бебе, и за мама. Кръст или друго не боли, ако е поставена правилно. Миналият уикенд бях на планински преход с тодлър в раницата 4 часа и не ме боли кръст. Не сте пробвали, не го отричайте като родителски похват. Лежането на леглото, не пречи на носенето на бебето. Опасност от прегряване също няма, когато се съобрази облеклото на детето,майката и разбира се типа на носилката и от какъв материал е.
Детето ми никога не се е обривало от прегряване при носене.
Вече година и почти четири месеца я носим активно и аз, и татко й. Още нещо, което таткото може да прави и което им създава връзка😉

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, нещо не си в час отново.

Да, бебеносеща майка съм и е едно от най-добрите ми решения. Отрази ми се чудесно,на мен и на детето. Да, през цялата човешка история майките са си носели децата, хич не е случайно, мога и книжка да ти препоръчам по темата, ако желаеш да се образоваш, барем внуци ще гледаш 😉

Това, че за теб е било най- добро решението да носиш 24 часа бебето, не означава че е меродавно и правилно за всички.
Някои предпочитат да погледнат и себе си, и да се сетят, че освен майки са и жени....

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 12:37 от Не се сърди, човече

# 52
  • Мнения: 46 573
Lady Cassiopeia Duval, не размахвам пръст. Питам защо ти размахваш на току що родила жена.
Едва ли някой смята, че човек не може да се справи. Има много самотни майки, които както се вижда, се справят. Въпросът е защо, след като не е сама? Има ли някаква конкретна причина, заради която при двама в един дом, само единият да върши всичко? Дори съвсем лични хигиенни неща като да си почисти масата или тоалетната след себе си?
Не питам за теб, вероятно си имала някаква причина, за нея ми е въпросът.

Всяко нещо по отделно е малко и лесно, но когато станат 10, и всички са само за 2 ръце, тогава отнема време, колкото за един нормален сън.

П.П. Бебе не съм носила никак, моето не обичаше да го вдигаш, обаче едната ми племенница писваше на секундата, щом я оставиш. Ако искаш въобще да свършиш нещо, бебеносенето беше спасението, затова не го отричам, човек трябва да бъде гъвкав и да си улеснява живота.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 12:41 от Не се сърди, човече

# 53
  • Мнения: 15 752
Lady Cassiopeia Duval, не размахвам пръст. Питам защо ти размахваш на току що родила жена.
Едва ли някой смята, че човек не може да се справи. Има много самотни майки, които както се вижда, се справят. Въпросът е защо, след като не е сама? Има ли някаква конкретна причина, заради която при двама в един дом, само единият да върши всичко? Дори съвсем лични хигиенни неща като да си почисти масата или тоалетната след себе си?
Не питам за теб, вероятно си имала някаква причина, за нея ми е въпросът.

Всяко нещо по отделно е малко и лесно, но когато станат 10, и всички са само за 2 ръце, тогава отнема време, колкото за един нормален сън.

Може и аз да съм го приела грешно Hands V

Аз пръст не размахвам. Може да е "прозвучало" по-остро, но реално не е така. Исках да обърна внимание на авторката, че не е длъжна постоянно да тича с метлата и парцала или да готви до полудяване всеки ден, защото бебето е малко - не цапа и не разхвърля. Че може да остави бебето на шезлонга, вместо да го разнася постоянно с нея - така и то ще свикне да стои, където го оставят, и тя ще има малко повече свобода. Че може да се справи, ако си организира правилно деня, а дори и време малко да си почине да остане. Е, ясно, че няма да е всеки ден, но поне от време на време за 20-тина минути, за да отдъхне. Защото бебето хем е малко, хем е лятно. Може да излиза с него. Със зимно бебе нещата са доста по-трудни и тогава майките съвсем откачат, защото с месеци не могат да си покажат носа навън, защото или е много студено, или вали, или има мъгла. И най-вече да й кажа, че това се случва при всяка жена с малко бебе. И все пак бебето хем е малко, хем е само едно. И, че на майките с близнаци или с по няколко деца им е в пъти по-трудно. Дано сега съм обяснила нещата по-ясно, за да не се приеме, че скачам и критикувам новородила жена, защото не това е целта ми

# 54
  • Мнения: 7 776
Това да бебеносиш, не пречи да бъдеш жена. Напротив, дава ти време за себе си и възможност да вършиш какво на теб ти се иска и прави.
Би трябвало за толкова години житейски опит да си научила, че без да си пробвал нещо, не можеш да имаш реален поглед над него, еле да правиш изводи. Просто няма да са реални.
Не знам с какво помогна на Адел поста ти, е изля си дневната доза любезност, олекна ли ти?
Не разбирам и коментарите "виж какво е с 2 деца и тогава се оплаквай" или така е в реалността. Никоя от вас не е била прясно родила жена в следродилна депресия, мдам. Да има тракане по клавиатурата и да се изтъкваме колко е лесно да си сторъката Шива 😉

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 12:59 от Не се сърди, човече

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839
А мъжа е трябвало майка му да го възпита , не аз! А съм му приятелка, а не майка!

Ще ти дам един съвет, пък ако искаш го приеми.
Най- тъпото мислене е това, което си написала по- горе и то води директно до развод- по- рано или по- късно, но дотам се стига.
Ти си тази, която е избрала за мъж 30 годишен- при когото  възпитателните процеси са приключили преди 23 години.
Такъв ти е харесал, че и нещо повече, щом и дете си родила от него.
Майка му насила не ти го е пъхнала в ръцете, нали?

И не, в момента ти и като приятелка не се държиш, насъсквана от куп недоволни от живота си пресни и не толкова, родилки.
Вместо като приятел да обмислиш как да го прилъжеш да почне да ти помага, излизайки от разбиранията си за ролята на мъжа, ти си готова да хапеш и да тропаш с краче.
Е, тропай и след някой друг месец ще пуснеш "Сама 2", ама не по повод отглеждането на бебето.

# 56
  • Мнения: X
Абсурд, бе стига с тия женомразни съвети!

Ще ми става той от масата без да си почисти, бе ало, къде се намираш ти? Това ресторант ли е или дом?

# 57
  • Мнения: 46 573
Lady Cassiopeia Duval, с това съм съгласна, но тя реално не се оплаква от бебето, дори е написала, че не ѝ тежи.
Проблемът е, че мъжът ѝ се прибира като на хотел - яде, спи, плаща нощувка, а камериерката след него оправя, готвачката му готви, чистачката и тя и т.н.. Това ми е много далеч от всякаква приемлива представа за човек със семейство и дете.

absurT, какво ти тропане, тя нищо няма да направи. Щом досега е търпяла, ще си търпи и занапред.
Иначе съм съгласна, че не става със скандали. Не само няма да помогне, но и ще има обратен ефект. Но не съм съгласна, че такива хора трябва да бъдат търпяни, само за да не е сама. Особено като порасне детето. Такъв пример не трябва да има пред очите.
С което не казвам да се развежда, просто тихо и кротко трябва да спре да му ходи по задника и да го остави да порасне.

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурд, бе стига с тия женомразни съвети!

Ще ми става той от масата без да си почисти, бе ало, къде се намираш ти? Това ресторант ли е или дом?

Кое е женомразно в съвета ми?
Да не се държи като каруцар от Сточна гара, крещейки "бе ало, къде се намираш ти? Това ресторант ли е или дом?"

Ми, добре, женомразно е.... Mr. Green

НСЧ, не става с лошо, нито с "тихо и кротко да го оставиш да порасне". Той си е порасъл с представата за "мъжка" и "женска" работа. И не е крил разбиранията си, а авторката е приемала за нормално това разбиране. Поемала е грижата за прибирането на гащите му, за вдигането на чинията, за всичко.
И изведнъж сега не я устройва, и той е виновен, че майка му не го била научила.
Ми, не е така, не е виновен, той си е това и на нея такъв ѝ е харесал до степен да му роди дете.
Ако иска промяна, трябва да му покаже, че има нужда от помощ, защото чисто физически е по- крехка, чисто психически е по- ангажирана с детето и т.н.
Никаква полза няма от реакциите от вида "Алоуу"....
Нито от набиването на канчето, че бил длъжен, щото това не било помощ, ами неговата част от задълженията.
Мисля, че ме разбираш какво имам предвид.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 13:09 от absurT

# 59
  • Мнения: 501
Аз имам въпрос към Абсурд(не се заяждам). Какви ще рече да го приласкае? Той ако не знае къде е мивката и за какво служи, едва ли ще се научи умилкване. Към авторката, пробвай с опцията, че ако не иска да мие, да купи миялна,ако не иска да простира, да купи сушилня и тн. Еми малко хора могат да си позволят от днес за утре да купят толкова неща и може и да се светне, че не ти е лесно. Отделно, когато е почивка, давай му бебето и влизай за по час в банята. На мен много ми помогна топлия душ за всички отчайва що мисли (е душа беше 20 минути, че ММсе ужасяваше отначало от бебчо 😂). Малко повече команди и хитрост ти трябват. А освен тиквен медал за чистене друго няма да получиш, така че гледай си детето за другото има време

Общи условия

Активация на акаунт