Сама..

  • 8 627
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Стига с това тя си го е взела такъв. Не са такива в началото. Адел на два пъти спомена, че е бил внимателен и обичлив. Сега е пълна противоположност и тя се чувства сама. Така е озаглавена и темата.

Има мъже, които съвсем практично подхождат към брака. Търсят си не жена, а майка за децата, която овреме да приучат, че домакинството е само нейна работа с приказки аз работя, ти си седиш вкъщи. Мъж, който така с лека ръка омаловажава грижите за дете и домакинство, трябва на не пада по-долу от миньор или да бърка ръчно бетон по цял ден, за да има очи да се перчи, че работи. Всички хора, включително и жени, работят. Е, и? Голяма работа, голямо нещо. Такси.

# 166
  • Мнения: 2 109
Вяра, много си права, че не са такива в началото. Както казах, ММ също се опита да се скатава след раждането, а не е такъв. Имало е и моменти, когато е въртял цялото домакинство, заедно сме от 9 години, не се познаваме от вчера.
  За това посъветвах авторката да взима мерки, докато е време. Периода след раждането е стресов и за двамата, но това поведение и отношение лесно може да премине в постоянно.
  Авторката си познава мъжа и знае какво би действало при него. При нас подейства тропането с краче, дадох му задачка да помисли, ако аз върша всичко, за какво ми е той. Бързо си отговори и нещата си влязоха в ритъм.
  Авторката обаче е зависима финансово, което реално изключва тропане с краче.

# 167
  • София
  • Мнения: 17 866
Аз пък ям всеки ден в хубави чинии и после ги хвърлям и чупя като на гръцка сватба. Не сте ми на нивото...
Айде стига с тия простотии, как може да я критикувате, че му слага в пластмаса след подобна демонстрация- да хвърли в кофата чиния и тя да мие след него. Даже много му дава. Като се държи като пес, ще яде като пес.

# 168
  • Мнения: X
Вяра, много си права, че не са такива в началото. Както казах, ММ също се опита да се скатава след раждането, а не е такъв. Имало е и моменти, когато е въртял цялото домакинство, заедно сме от 9 години, не се познаваме от вчера.
  За това посъветвах авторката да взима мерки, докато е време. Периода след раждането е стресов и за двамата, но това поведение и отношение лесно може да премине в постоянно.
  Авторката си познава мъжа и знае какво би действало при него. При нас подейства тропането с краче, дадох му задачка да помисли, ако аз върша всичко, за какво ми е той. Бързо си отговори и нещата си влязоха в ритъм.
  Авторката обаче е зависима финансово, което реално изключва тропане с краче.
Напротив! От както съм се прибрала с бебето от болницата, пазарувам всичко необходимо с мой пари.. Господина за 40 дни е купил едни памперси и едно АМ.. Не съм решила, не съм си събрала багажа.. Ама как да оставя дете без баща, само защото не си вдига чиниите, не помага вкъщи и работи 😖.. Вчера говорихме.. Дадох му срок до 15 септември, ако не почне да се включва в " нищо неправенето по цял ден " си заминаваме.. Нищо не каза..

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 03:14 от Анонимен

# 169
  • Мнения: 24 467
Адел, то все по-рошо звучи. В началото беше като малки отклонения от нормата за семейно втлючване в задълженията. Сега за има - няма някоя седмица и понеже не съм чера темата от дни , сякаш са се влошили нещата.
Добре, че сте говорили. Така няма да станат нещата, ако продължат по този начин.

# 170
  • Мнения: 3 159
Въпрос - той искаше ли детето?

# 171
  • Мнения: X
Да, аз бях тази дето се колебаеше..исках и аз детенце, но си мислех че не сме готови.. Само че ако чакаш прекалено дълго може да стане късно..

# 172
  • София
  • Мнения: 24 839
Напротив! От както съм се прибрала с бебето от болницата, пазарувам всичко необходимо с мой пари.. Господина за 40 дни е купил едни памперси и едно АМ.. Не съм решила, не съм си събрала багажа.. Ама как да оставя дете без баща, само защото не си вдига чиниите, не помага вкъщи и работи 😖.. Вчера говорихме.. Дадох му срок до 15 септември, ако не почне да се включва в " нищо неправенето по цял ден " си заминаваме.. Нищо не каза..

А, това е нещо друго! Поздравления! bouquet

# 173
  • Мнения: 15 749
Напротив! От както съм се прибрала с бебето от болницата, пазарувам всичко необходимо с мой пари.. Господина за 40 дни е купил едни памперси и едно АМ.. Не съм решила, не съм си събрала багажа.. Ама как да оставя дете без баща, само защото не си вдига чиниите, не помага вкъщи и работи 😖.. Вчера говорихме.. Дадох му срок до 15 септември, ако не почне да се включва в " нищо неправенето по цял ден " си заминаваме.. Нищо не каза..


Дано да не се стигне до раздяла, защото не мисля, че би срещнала разбиране от детето ти един ден, когато му заявиш, че си напуснала баща му, защото "не си вдига чиниите, не помага вкъщи и работи"

Винаги съм била на мнение, че преди да вземе толкова крайни решения, човек трябва да пробва всичко възможно да спаси положението. Най-малкото, за да може да бъде с чиста съвест, че е опитал всичко. Все си мисля, че с повечко разговори и напомняния може да се стигне до благоприятен развой на събитията

# 174
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Не мога да разбера защо си мислите, че като си вземе детето се върне при родителите си, ще е за цял живот. Говори, уведомява го, че ще се изнесе и без да желае родителите ѝ ще разберат доста неща от семейния им живот, защото ще трябва да им обяснява защо се връща - не отбира. Изнася се без много обяснения и го оставя да си разсъждава.

# 175
  • Мнения: 15 749
Да де, но какво ще стане, ако той се промени, тя се върне и след няколко месеца пак си стане същия? Пак ли ще го напусне? И до кога така? Нали се сещаш, че с постоянни изнасяния ще изгуби всякаква тежест и изобщо няма да му прави впечатление, когато го заплашва с напускане, защото той ще си знае, че тя рано или късно пак ще си се прибере.

# 176
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Това са пълни глупости. Тя си го познава най-добре. Аз и ти може само да хвърляме боб.

Не ми харесва начинът, по който я действа: не му изнася нещо, примерно да си вдигне масата, изнервя се и я прави за две стотинки или запазва хладнокръвие и прави нагла демонстрация, изхвърляйки порцелана в кофата. Подходът е според настроението. Ако не му харесва храната, да си каже. Но да ми прави циркове...

# 177
  • Мнения: X
При мен няма такива връщания.. Тръгна ли веднъж е завинаги, при него е същото.. А относно храната..той яде само моята, ако майка ми или майка му донесат нещо сготвено не го и поглежда.. Според него само аз и баба му можем да готвим 😁.. Та чинията я хвърли след като си изяде яденето 😁

# 178
  • Мнения: 15 749
При мен няма такива връщания.. Тръгна ли веднъж е завинаги, при него е същото..

Хората са казали "Голям залък хапни, голяма дума не казвай!". Защото "край" с дете не е, като "край" без дете. Жените особено сме склонни на много повече компромиси в името на детето. И, когато се успокоим, и осъзнаем, че сме казали "край" за няколко мръсни чинии и невдигната маса, рязко започваме да се чудим дали пък не сме сбъркали и дали заради нещо малко не сме оставили детето си да расте без баща. Не го казвам с лоши мисли - предупреждавам те, да си имаш едно на ум.

# 179
  • Мнения: 3 159
Адел, сама казваш, че мъжа ти винаги е бил малко по раздразнителен, това не ти ли е правило впечатление от по рано? Преди помагал ли ти е в домакинството?

Общи условия

Активация на акаунт