Сама..

  • 8 640
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Значи сърцето майчино да се къса от въпроси, а бащата винаги има избор да се държи неадекватно?

Приказките веднъж за винаги са в действие при млади, зелени и неопитни. Страхът от изоставяне спасява временно положението и ви държи в цялост. Ти размисляш, той размисля за момента. Но моменти, подобни на този - бол. Не може всеки път да се късат нерви заради глупости или жената да наведе глава, днес да му прибере чиниите, утре да изтърпи любовницата, да няма лично време заради битовизмите, след години и детето да не иска да общува с безхарактерната си майка.

От дистанцията на времето чак става ясно, че няма как да се разделите заради подобна глупост: ти искаш мъж на място, той го разбира това място само в таксито, откъдето идват парите.

# 181
  • Мнения: 15 752
Аааа, момент - никъде не съм казвала, че жената трябва да търпи изневери и любовници. Извинявай, обаче е неуместно да се сравнява това с невдигната чиния от масата. Това са две толкова различни неща, че няма как да се слагат под общ знаменател.
Има и нещо друго - един човек е такъв какъвто е. И след определена възраст не се променя. При поставяне на ултиматум може да се промени за някакъв период от време, но това е насила и не му идва отвъртре. Следователно след време пак си става такъв, какъвто е. А дали половинката му ще се примири или ще си тръгне вече си е нейно решение. И тук в тази история нещата са така - той иска тя да се промени и да започне да му вдига чинията, тя иска той да се промени и да започне да си вдига чинията. Тя отказва да се промени, защото мисли, че е права, той отказва да се промени, защото мисли, че е прав. Ха сега де?

# 182
  • Мнения: 21 620
При мен няма такива връщания.. Тръгна ли веднъж е завинаги, при него е същото.. А относно храната..той яде само моята, ако майка ми или майка му донесат нещо сготвено не го и поглежда.. Според него само аз и баба му можем да готвим 😁.. Та чинията я хвърли след като си изяде яденето 😁

Намерил, та се забравил, викаше баба ми за такова, като твоя мъж.
Изглеждаш ми решителна жена, вярвам, че няма да позволиш да те действа както си иска.

И още нещо, това че някои гевезелъци са вървели, когато са се взели, не значи, че е длъжна да ги търпи до края на живота им. Бас държа, че може да яде и друго, освен сготвено от авторката и баба му, че и сам да си сготви. Претенциите му са направо смехотворни..

# 183
  • София
  • Мнения: 17 869
Има разлика между "мързи го да си вдигне чинията" и "унижава ме като куче, хвърляйки я в коша"

# 184
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Жените особено сме склонни на много повече компромиси в името на детето.
Точно така. И ако на това не се сложат някакви граници, то се стига до поведение като това на въпросния от темата - лежи на кълката, че само ти трябва да мислиш за семейството, че да има детето баща, и оттук нататък той ще ти скача на главата, пък ти ще правиш компромиси за всичко. Много погрешно схващане е това. Ако той иска да се запази семейството, да прави нужното от своя страна. Проблемът не е във вдигането на чинията - проблемът е много по-сериозен и се корени в разбиранията му като цяло за отношенията в семейството и държанието му към нея. Все едно е излязъл от разказ на Константин Петканов. Няма да му окапе пишката, ако си вдигне и измие чинията. Вместо да проумее това елементарно нещо, той тръгнал да ги хвърля. И от нея се очаква да се примирява и да не иска от него съответно държание. Ами ако почне и тя така?

# 185
  • Мнения: 3 159
Скрит текст:
Жените особено сме склонни на много повече компромиси в името на детето.
Точно така. И ако на това не се сложат някакви граници, то се стига до поведение като това на въпросния от темата - лежи на кълката, че само ти трябва да мислиш за семейството, че да има детето баща, и оттук нататък той ще ти скача на главата, пък ти ще правиш компромиси за всичко. Много погрешно схващане е това. Ако той иска да се запази семейството, да прави нужното от своя страна. Проблемът не е във вдигането на чинията - проблемът е много по-сериозен и се корени в разбиранията му като цяло за отношенията в семейството и държанието му към нея. Все едно е излязъл от разказ на Константин Петканов. Няма да му окапе пишката, ако си вдигне и измие чинията. Вместо да проумее това елементарно нещо, той тръгнал да ги хвърля. И от нея се очаква да се примирява и да не иска от него съответно държание. Ами ако почне и тя така?
Напълно съм съгласна, но защо чак сега се е "сетила", че нещо не ок? Едва ли преди си е раздигал и миел. Т.е. защо е очаквала, че като дойде бебе, той ще е по различен и изведнъж от самосебе си ще се промени. Другото е, че когато са били още росни пресни, не е положила никакви усилия да го промени поне малко.
Според мен трябва да му даде малко шанс, може пък поне да е добър баща, дори и да не домакинства, поне да се занимава с поотрасналото дете.

# 186
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не знам да съм казала да се маха от него. Мисълта ми беше, че трябва да прекрати това отношение към себе си. А след като не е станало с добро, ще трябва по-твърдо отношение. Което не значи сръдни, крясъци и истерии. Има си други начини, които също работят. Преклонената главица сабя не я сече ама и много пати. И друго - подобно поведение от страна на такъв тип човек в масата случаи при примирение става още по-гадно.

# 187
  • Мнения: 15 752
Съгласна съм, че реакцията му с изхвърлянето на чинията е грозна. Затова казвам, че трябва да се говори и да се подсеща, за да му се изгради навик с времето да го прави. Но разялата е прекалено крайно решение за нещо такова. Защото накрая ще стане така - тя ще го напусне, ще си вземе детето, детето ще порасне и един ден, като я попита "Мамо, защо напусна тате?" тя ще му отговори "Защото не искаше да си вдига чинията от масата и си хвърляше мръсните чорапи до коша за пране, вместо в него". Е, това нормална причина ли е за раздяла? Та на авторката й отнема повече време да чете и да отговаря в темата, отколкото би й отнело да премести чинията от масата в мивката и да хвърли в коша за пране 2 чорапа.

И за да успокоя авторката ще кажа, че повтарям на ММ вече 10 години, след като си изпие кафето да си остави чашата с чинийката в мивката, а не на плота. Ами 10 години си го прави и това е. И какво трябва да направя според вас - да го напусна с гръм и трясък ли?

# 188
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, но не се е държал кофти с теб, като си му напомняла, нали? Нито пък е мятал чаши и чинии от яд. Отношението е много важно, важно е и как мъжът се държи с жена си. Не само тя към него, та само към нея да има очаквания.
За раздяла не съм говорила, но какво ще казва на детето си не бива да е причина за вменяване на вина, пак у нея. Ами защо не се зададе и въпросът, ако детето пита баща си защо майката го е зарязала, и той отговори "ами защото се държах като бей и хвърлях чинии", по-малко зле ли ще е?

# 189
  • Мнения: 15 752
Не ми е мятал чинии, защото аз си повтарям, но си му я прибирам. Мия я и сагата приключва. Никога не съм му вдигала скандал за такова нещо, защото за мен това е някаква глупост.

Към авторката - момиче, имам един развод зад гърба си. И, ако ти разкажа причините за него, като нищо ще изтичаш при мъжа ти и ще му кажеш, че е най-чудесния мъж на света. Защото повярвай ми това с чиниите и чорапите не е нищо. НИЩО! Това е проблем, който с времето можеш да оправиш или пък, ако не - просто да се примириш. Не е драма нито местенето на чинията от масата в мивката, нито прибирането на 2 чорапа. Повярвай ми. Пиша ти всичко това, за да не допускаш грешки и да не взимаш кардинални решения, които ще променят живота и на трима ви, за неща, които можеш да оправиш по много по-лек начин.

# 190
  • Мнения: 21 620
Причината, ако човек напусне такъв партньор, която спокойно може да каже и на децата си някой ден, не е, че оставя някъде чаши и чинии, а че се държи с жената, която би трябвало да му е любимия и най-близък човек неуважително и нагло, както не би си позволил да се държи с прислуга в ресторант и камериерка в хотел. И такова отношение рефлектира върху цялостния им начин на живот.

# 191
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това е - някои виждат само чиниите и чашите, но не и отношението.

# 192
  • Мнения: 2 933
А защо не го оставиш сам да си сервира , защо жената трябва да е сготвила и сервирала ? Мъжа може сам да си сервира . При положение , че е направила това за него , той не можел просто да си вдигне чинията . Такова е като майките са ги научили така .

# 193
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, но не се е държал кофти с теб, като си му напомняла, нали? Нито пък е мятал чаши и чинии от яд. Отношението е много важно, важно е и как мъжът се държи с жена си. Не само тя към него, та само към нея да има очаквания.
За раздяла не съм говорила, но какво ще казва на детето си не бива да е причина за вменяване на вина, пак у нея. Ами защо не се зададе и въпросът, ако детето пита баща си защо майката го е зарязала, и той отговори "ами защото се държах като бей и хвърлях чинии", по-малко зле ли ще е?


А, ти имаш ли идея с какъв тон и по какъв начин авторката е наредила да се вдигне чинията?
Силно ме съмнява да го е помолила, по- скоро тук добре я бяхте надъхали да го овика.
От друга страна- тя е приела за нормално да му сипва и вдига масата, че и да му роди дете. Не ѝ е правило впечатление, защото е приемала, че е било нейна задача и толкова.
В случая, с промяната на виждането ѝ и реакцията ѝ, той е изненадан и е убеден, че тя се скатава от задълженията си.

За ултиматума я поздравявам- като не е кадърен да изкара толкова пари, че да обезпечи семейството, ще доработва в натура без да се перчи и чупи, и ще стъпва на пръсти.

# 194
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Че къде съм я надъхвала аз да вика? Цитат, моля! Хем аз по принцип ненавиждам викове и крясъци, както от мъже, така и от жени. Както казах в началото на темата, начинът е да говори сериозно с него и да предприеме по-твърд подход към това отношение. Като пак съм изключила виковете.
Като я чета, хич не ми се вижда такава, която ще скокне със сопата и ще му набие канчето. Още повече щом толкова време е правила въпросните неща, без да мрънка. Сега е станало трудно с детето, той не се сеща или по принцип такива са му разбиранията, и ето ти проблем. Тя няма какво да се скатава, защото такива задължения няма нито в СК, нито КТ. Че какво пък му пречи да прояви малко емпатия и ако не помага с друго, то поне да не товари допълнително? Ами не може само от един да се очаква да прави това или онова, докато другият си кара, както си знае и му е кеф.

Общи условия

Активация на акаунт