Дуфастон

  • 2 518
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Изследвани са и магнезия е малко на граница но пия хапчета Simple Smile
Хормоните съв ги изследвала и са ми ок.
С изключение на прогестерон той ми е под норма два поредни месеца.. Sad

# 16
  • Мнения: X
Аз поне не съм имала такъв симптом. Не съм и срещала такъв симптом в интернет, но сигурно е възможно при някои хора да се отразява така. Лекарят ви каза ли нещо по темата?

# 17
  • Мнения: 7
Здравейте. Преди два месеца ми се наложи да пия Дуфастон за да предизвикаме МЦ, естествено преписано ми беше от гинеколог. Също така имах и киста. След приема му 2 месеца подред цикълът ми беше нормален, но сега пак ми закъснява и пак започвам да се притеснявам

# 18
  • Мнения: X
Нормално е- закъснявало ви е заради кистата. Дуфастонът е спомогнал за изчистването и. Ако често ви закъснява трябва да се намери причината- може да е хормонално, или да има нова киста. Ако има нова киста може да е случайно- еднократно, или също да е свързано с хормоните. Трябва да отидете отново на преглед за да се установи причината за закъснението.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте, може ли и аз да помоля за съвет във връзка с дуфастон. Предписан ми е от гинеколог за оправяне ритмичността на цикъла, т. к. не ми дойде един месец. След прием по схема 2 по 1 за 10 дни от 15ия ден на цикъла, първия месец ми дойде на третия ден след последния прием. Втория месец ми дойде на петия ден след приема, но цикълът ми беше оскъден, основно кафеникав с продължителност  6,7 дни, свърши ми и сега след 3,4 дни пак ми дойде.... На море съм и не мога да посетя доктор, но съм притеснена и как да процедирам с дуфастона, дали да го пия ако на 15 ден, все още съм в цикъл... Моля за съвет, момичета!

# 20
  • Мнения: 7
Нормално е- закъснявало ви е заради кистата. Дуфастонът е спомогнал за изчистването и. Ако често ви закъснява трябва да се намери причината- може да е хормонално, или да има нова киста. Ако има нова киста може да е случайно- еднократно, или също да е свързано с хормоните. Трябва да отидете отново на преглед за да се установи причината за закъснението.
Ще изчакам още малко и да се надяваме да ми дойде (много съм страхлив) ако не отивам отново при гинеколог

Имам още едно въпросче и моля за отговор. Може ли да си закупя дуфастон без лекарско предписание.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 01:46 от Не се сърди, човече

# 21
  • Мнения: 46 518
Имам още едно въпросче и моля за отговор. Може ли да си закупя дуфастон без лекарско предписание.
Използвайте рецептата от преди 2 месеца и няма да имате проблем с купуването.

За цикъла - зависи каква е причината, която го нарушава, Дуфастонът го нормализира само в някои случаи, в други е временно решение, докато се работи по другото лечение.

# 22
  • Мнения: 1 893
Здравейте! Имам въпрос - мога ли да пия дуфастон заедно с противозачатъчни? Имам много болезнена киста, но тъкмо почнах пак Жанин /след като 2 месеца ги бях спряла/а знам че от дуфастона ми минават кистите. Дуфастона и противозачатъчните нямат ли срещуположно действие? И как се лекува/смалява киста докато съм на противозачатъчни?

# 23
  • Мнения: X
В никакъв случай не приемайте противозачатъчни с дуфастон! Ама какви са тези самолечения като явно не сте съвсем наясно какво точно приемате? Как се установи тази киста? Каква е кистата? А колко е голяма и кога е диалностицирана? Като я диагностицираха не предписаха ли лечение?

# 24
  • Мнения: 1 893
В никакъв случай не приемайте противозачатъчни с дуфастон! Ама какви са тези самолечения като явно не сте съвсем наясно какво точно приемате? Как се установи тази киста? Каква е кистата? А колко е голяма и кога е диалностицирана? Като я диагностицираха не предписаха ли лечение?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1139392 тази тема съм пуснала по моя въпрос където съм описала всичко. Не съм говорила за самолечение, само питах възможно ли е, понеже търся варианти за лечение на киста + прием на противозачатъчни едновременно.
Приемах Жанин долги години, спрях ги, предизвиквах два 50-60 дневни цикли с дуфастон по предписание на гинеколога ми, откриха ми киста 3 см днес поради силна болка, но вече бях почнала да пия противозачатъчните отново /по препоръка на гинеколога, след като ми дойде с дуфастона, макар че "цикълът" ми този месец беше днес и вчера и почти само кафяво течение, д/г обилно но само за 2 дни/ Гинеколожката днес в спешното ми каза да продължа с противозачатъчните без друга терапия и да я наблюдавам кистата. Но днес цял ден съм с лека температура, а болката е ужасна, въпреки че е 3 см. Имала съм и киста 5x6 см и ме болеше леко при навеждане и това беше, нито съм имала температура. Но гинеколожката каза че на ехографа не вижда нищо по-специално... Другия ми въпрос е ако не се намали кистата от противозачатъчните дали поне ще остане същия размер и няма да нараства?

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 22:36 от elleonore1

# 25
  • Мнения: X
Вероятно става въпрос за функционална киста/задържан фоликул/. Появила се е от разместените хормони след спиране на противозачатъчните и ще се махне щом сте започнали отново да ги приемате.
Обаче- трябва да се обърнете към по-компетентен лекар, за да се открие причината за дългите 50-60 дневни цикли без хапчета и задържаните фоликули. Вероятно хормоните ви са за по-сериозно лечение. Противозачатъчните потискат проявата/симптомите на проблема, но не го лекуват.
На този етап дуфастон не бива да се приема- вече сте започнали хапчетата, а и сега един дуфастон- в началото на цикъла- ще обърка много нещата. Болката може да е от спукването на кистата. Температурата, обаче,  не е от кистата.

# 26
  • Мнения: 1 893
Вероятно става въпрос за функционална киста/задържан фоликул/. Появила се е от разместените хормони след спиране на противозачатъчните и ще се махне щом сте започнали отново да ги приемате.
Обаче- трябва да се обърнете към по-компетентен лекар, за да се открие причината за дългите 50-60 дневни цикли без хапчета и задържаните фоликули. Вероятно хормоните ви са за по-сериозно лечение. Противозачатъчните потискат проявата/симптомите на проблема, но не го лекуват.
На този етап дуфастон не бива да се приема- вече сте започнали хапчетата, а и сега един дуфастон- в началото на цикъла- ще обърка много нещата. Болката може да е от спукването на кистата. Температурата, обаче,  не е от кистата.
Благодаря за отговора! Температурата ми почна сякаш да изчезва, чудех се дали нямам и допълнително възпаление на този яйчник с толкова силна болка, не знам до каква степен с ехограф се доказва нещо такова, кръвни и урина не са ми пускали. В спешното отидох поради това че изобщо отписах киста като вариант - миналата сряда ме гледаха на ехограф. Макар че от преглед в края на юни при първия закъснял цикъл откриха 16 мм в същия яйчник но казаха “че засега е само фоликул,” явно се е превърнал в кистичка. Кистата не е спукана, затова болката ме притеснява толкова и си мисля че е допълнително възпаление. 2 пъти по-голяма кистс почти не я усетих,а сега...

# 27
  • Мнения: X
Предполагам, че щяха да видят в спешното, ако беше възпаление или нещо по-сериозно(то си зависи и от лекаря, де). Надявам се болката да отшуми, в противен случай не бих отлагала ново посещение при гинеколог. Надникнете в тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=970158.645 за поликистозата, проблемите на състоянието и контролирането им. Там има много компетентни по темата момичета, които да ви дадат насоки за справяне със ситуацията.

# 28
  • Мнения: 1 893
Да,във всички случаи ще посетя и гинеколога си в понеделник. В случая опасно ли е да се спука 3 см киста? Ако не е в рамките на цикъл? Цикъл или каквото беше тези два дни вече няма.

И един ъпдейт - снощи болката изведнъж спря. Обърнах си се в леглото да гледам тв и реших пак да напипам кистата/ от време на време го правя за да видя дали се увеличава болката/ Да, ама болка почти нямаше. Започнах да изпускам леки газове, които усещах през стомаха (извинявам се от информацията), ходих по голяма нужда и днес сутринта болка няма... ( при натиск ако много си играя да натисна и някои движения но е 5% от болката която имсх вчера,чувствам огромно облекчение)  както и температура. взех снОщи нурофен фемина към 7-8 вечерта,но болката премина към 1 часа. Може би са били само газове и голямата нужда и да са били точно където е кистата  и да са я притискали? Сутринта както уж ми беше спряло, имах розово-червеникаво зацапване.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 12:04 от AnMary

# 29
  • Мнения: X
Най-вероятно наистина се е получуло притискане и това е причинило бплката. Радвам се, че е отминала. Би трябвало със следващият цикъл и кистата да я няма.

Общи условия

Активация на акаунт