НОЕМВРИйки 2019 - тема 6

  • 27 953
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 958
Мисля че имаше момичета , които не са купили колички може да ви е полезно :

# 601
  • Мнения: 4 859
Ваничка няма да купуваме за сега.С дъщеря ми взех късно-обикновена,без стойка и анатомична подложка.Беше ми удобно и бързо да си я мия на мивката.После пък под душа направо.Ваната беше екстра по-скоро-да се радва и да си играе,малко я използвахме по предназначение.

Много ме притеснява как ще се справим с пишлето-забелване или не.Аз затова си исках пак момиченце. Мъжо има лоши спомени с достойнството по този повод-и  от малък ,и от по-голям ...съжалява,че не са го обрязали(християни сме).Та сега чета,питам приятелки.Най-важно е да се роди живо и здраво ,но си ми е паника и това.

Иначе днес ми е хубав ден -половинът се прибра,аз пък спечелих като на шега много хубави безжични слушалки Heart Eyes
Нещо бях изпаднала в депресия последната седмица,всеки ден плачех по няколко пъти,не виждах смисъл в нищо,чувствах се изоставена...Дано ми мине,знам колко е важно положителното мислене и настройка.

# 602
  • Мнения: 639
И аз мисля да купим ваничка след като се роди бебчо,на малкия ми син пъпчето му падна на 42 ден след раждането и дотогава все го пазех като го къпех . А за пишлето Лейди споко , няма нищо страшно ее неприятно е да му причиниш болка,за да го забелиш,но мойте наблюдения са , че когато мама свърши тази работа на няколко пъти ,т.е. всеки месец по малко , детето не се стресира излишно и да не е много голямо няколко мес.след раждането и най-много до към десет месеца на бебето.После почват да осъзнават много повече какво се случва и така се стресират децата. Дано съм полезна и не съм те стресирала. Simple Smile

# 603
  • Мнения: 138
Лейди, за забелването да си кажа моето мнение. Тук в Антлия не е практика,  също така и в Бг доста педиатри започнаха да го отричат. Природата го е измислила, те като пораснат започват да се интересуват, пипат и подръпват. Не съм пипала на големия, не смятам да го правя и сега.
Никакви проблеми не е имало.

Днес бях на преглед и комисия да обсъждаме планово секцио или нормално. Та този доктор беше супер мил и ми каза, че като цяло до момента както ми върви бременността, според него ще мине лесно едно нормално раждане, но ме пусна в списъка за планови и каза ако си променя мнението е насреща. Сега имам назначен скан в близките дни и един в 36та седмица да се проследи растежа. Датата ще е в 39та седмица. Нямам още определена.
Разтреперих се цялата и много се разколебах. Както бях категорична какво искам и изведнъж.... И мъжът ми замина вчера за Берлин и не е при мен и още повече ми е едно гадно.
Сама т малкия вечер проверявам по няколко пъти дали съм заключила навсякъде и всеки шум ме кара на подскачам 😂
Тая бременност ме побърка 😂😂😂

# 604
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Аз за това забелване и чудо ще слушам педиатъра.Мога и свека да питам,но тя доколкото я познавам си е слушала доктора също.

Значи голямо съм прасе.Качила съм 3 килограма за един месец и това е защото от 3 седмици не спирам да се тъпча.Ще мина 12тте килограма качване,а имам още 2 месеца.
На ваканцията ми се справях чудесно,сега какво ми става - само ям и то въглехидрати.Аз;която прокламира хранене с мярка от всичко.За днес съм на един млечен линд и сега ми е лошо.
Все се надявам като свърша да работя,че ще се нормализирам - сега не мога да ям между храненията и на обяд съм озверяла,а вечер мъжът ми е гладен,готвим и аз си ям,въпреки че със сигурност мога и да не ям.
Страх ме е да не развия ГД,нищо че лминалия месец си правих изследванията и всичко е 6.

# 605
  • Мнения: 410
Аз съм качила 13кг до сега ... уж внимавам какво ям .. ама какво да се прави .. качих 5кг в 5ти месец и сега колкото и да се старая да ям здравословно качвам по 1 -2 кг на месец така че сигурно ще стигна 15кг.. дано да не ги подмина обаче.

# 606
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Аз се притеснявам,че съм висока и едра.Не бях с наднормено тегло преди бременността,но сега влязох в категорията,макар и с бебе и не искам да си представям това да компрометира раждането.
Стават ми дрехите,нали без да закопчавам и от блузите ми излиза коремът вече..но си ми е притеснение.
Както си карах добре,сега не мога да се спра да ям,а трябва.

# 607
  • Мнения: 684
Аз четох доста по въпроса със забелването, говорих и с ММ по тази тема и засега за себе си съм взела решение да не забелвам.

# 608
  • Мнения: 709
Не се косете за килограмите...

Аз съм в 32 г. с. и съм качила 20 кг. В никакъв случай не се тъпча, даже напротив - не мога да ям по много, ама.... Явно трябва да се примиря, че ще съм си поне едно +25 кг до края...

# 609
  • Мнения: 3 324
Аз съм в 30+5 седмица и с 300 уговорки може да се каже, че съм качила 3кг. Ям си каквото ми се яде и когато ми се яде, но вече в по малки количества, че ми става мн бързо тежко. Аз съм си с излишни килограми от преди да забременея, чак дебела не съм, но пухкава. Винаги съм имала склонност към напълняване, но не съм и спазвала диети най-много да намаля малко храната и да огранича сладкото особенно вечер. И винаги съм си мислела, че като забремвнея ще кача страшно много килограми. Да, ама не. Първия път качих 5кг и родих 4кг бебе, като излязох от родилния бях по слаба отколкото преди бременността. Сега нещата пак натам вървят въпреки, че сигурно ще кача повече килограми този път все пак има още 2 месеца.

# 610
  • Мнения: 267
Докато ви чета изядох един мъфин, два бонбони и сега едни пурички... плюс 14кг, но каквото такова. Аз съм висока и слаба по принцип и след раждането, ще се постарая пак да си стана същата. Да се живи и здрави, другото са само цифри Simple Smile

А и в своя защита да кажа, че днес минах 7км пеша, тъй че трябва да се подкрепя Joy

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 00:08 от AnMary

# 611
  • Мнения: 128
Аз съм почти 33 с. и съм +16 кг. Често казано не се притеснявам толкова. Мисля че ще ги смъкна бързо. Няма индикация на бебето да му влияят по някакъв начин, околоплодните води с ми в норма, кръвната захар също. Важното е бебето да е добре, а кг се свалят Simple Smile

# 612
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
На мен не ми пука за килограмите от естетическа гледна точка - килограми се свалят,особено като не спиш и нямаш време да ядеш като се роди бебчо хаха.
Притеснява ме да не пречи нещо на раждането.Иначе и при мен бебето е в норма и околоплодните води също.

# 613
  • Мнения: 1 037
Със сина ми не съм забелвала особено. При къпане леко придърпвах да измия, ако има нещо събрано, но не съм дърпала да го боли. Сега е на почти 3 и според мен вече е забелен. Както казаха и по-горе, по едно време почна да се интересува от пениса си и сега ми е по-голям проблем да не си бърка в гащите на обществено място.

# 614
  • Мнения: 2 224
Преди няколко часа прочетох поста на Бюти за шоколада и си помислих: “а, аз нямам такъв проблем, не ми се ядат сладки неща” и след сигурно час ми се приядоха едни бисквити на мъжа ми, изядох стотина грама 😑 Преди няколко дни пък бяхме на РД, не пипнах сладкиши. А и трябва да внимавам, че в събота съм на гадното обременяване с глюкоза. Незнам как (и дали) ще го издържа, напоследък ми се върна гаденето особено сутрин преди закуска. Вчера направо щях да повърна. Колкото до кг, и аз с първата бременност, качих доста и си казвах “абе ще ги сваля, няма страшно”, но доста ми останаха, над десет. Повечето жени обаче казват, че ги свалят лесно след това, при мен не беше така. С втората качих много по-малко и ми останаха само 1-2 преди да забременея трети път. Сега съм качила 7 до тук. Но наистина най-важното е ние и бебетата да сме добре. С диета и спорт всичко се постига. На мен просто все не ми остава време, а може би и воля. Но съм решила след края на тази бременност да опитам да се доближа до предишното ми “аз” доколкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт