НОЕМВРИйки 2019 - тема 6

  • 28 828
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 809
Добре, че майка ми не е привърженик на бабешките методи Simple Smile Даже изрично ми заяви да не взема да го гледам по остарели разбирания като например да го мажа със свинска мас. Едно време не успяла да се наложи на моята баба да не ме маже - основно баба ми ме къпела и настоявала после да ме маже задължително с мас, а съм родена юни. И цяло лято така...
Едната ми леля преди 18 години при раждането на първото внуче веднага връчи буркан мас на снаха си, но бързо разбра, че не сме 1970 г. Преди месец ме успокоява, че вече всичко има в магазините и аптеките и няма нужда по бабешки да се гледа.

Ако толкова не му понасят памперсите, има друг вид, има и няколко вида многократни пелени, още малко ще извадят от лентите за повиване на прабабите, с които се стяга детето.

# 691
  • Мнения: 2 224
Това с тая свинска мас ми звучи безумно. Аз тук от форума научих за това нещо. Моята баба никога не ми е и споменавала, нито пък майка ми...

Лейди, и според мен си мнооого толерантна. По принцип гледам да се държа с респект към хората, но когато получавам същото. Твоята свекърва хич не бих я търпяла и мълчала.

Излезе ми резултата за ГД. Утре съм на преглед и ще знам със сигурност, но гледайки допустимите стойности в интернет ми се струва, че всичко е наред. Само дето хемоглобина ми продължава да пада...Яйца ям всеки ден, телешко месо 1-2 пъти седмично. Явно е малко.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 19:16 от Anastasiya_S

# 692
  • Мнения: 958
Явно не става само с ядене . Аз ям всеки ден яйца и месо . И пия желязо и пак не е висок . Но и аз съм била с нисък от както се помня , но сега съвсем 😁😬

# 693
  • Мнения: 1 037
А един колега се кълне в свинската мас Simple Smile иначе има възможност да си купи всевъзможните кремове от аптеката. Но каза, че със мас най-добре се е получило при неговите деца. Синът ми се подсече на 3 месеца и сменихме доста кремове, докато намерим "нашия". Веднъж и свинска мас пробвах, не му беше зле на човека, зачервяването намаля, но миришеше. Представете си да държа собственото си дете на ръка разстояние и да се чудя да го къпя ли, какво ли 😁. Затова не повторих.
Но според мен свинска мас не е принципно различно от зехтин или кокосово масло, а и двете са популярни за мазане.

# 694
  • Мнения: 30
На пазара на Младост 1 зеленчуковия има магазин за бельо пада се на ъгъл,
там има нощници за кърмене, български, памучни по 25 лв. Аз от там си взех
Сутиени H&М, доволна съм и от тях
 
За салициловия спирт и педиатрите - предписват го съвсем неподходящо и лекари на възрастни. Преди години отивам с тежък обрив и лекарката настояваше, че трябва да го мажа със салицилов спирт "да затихне и да се олющи", от което стана много зле. След три дни зарязах всичките й съвети и лекарства, оказа се, че училищната лекарка преди нея е дала много по-точна диагноза - слънчева алергия, която в никакъв случай не се маже със спирт. По пътя на логиката салицилът би трябвало да помага при обрив от замърсяване, акне, петна, ама той прониква през кожата и си представям на едно бебе какво може да причини.

Вие каква козметика мислите да купувате за начало? Крем против подсичане за всеки случай, лосион/мляко или олио? Шампоан за бебе, друго трябва ли му?

Аз се чудя още за помпа, една приятелка ми предлага нейната, ползвана е, дали може да се стерилизира напълно и пречи ли, че е стояла години неползвана? Или да купя нова? Няколко познати и братовчедки вече споделиха, че изобщо пък не са ползвали техните и така са ги продали почти нови.

За шишета, стерилизатор и пр. мисля да не се зареждам в багажа, ако толкова ми трябват таткото ще купи и ще притича да донесе.

Някой да има идея за магазин в Младост, в който продават подходящи нощници и сутиени? Поне един да видя дали ще ми е добре, че не ми се рискува онлайн да поръчвам.

# 695
  • Мнения: 61
Вижте в Интернет "Братя Гьокови". За тях, като производител се сещам на нощници за кърмене и един сайт преди 2 години ровех - Балдоза или нещо подобно. Около нас няма такива магазинчета за бельо и онлайн си поръчах.
За свинската мас знам, че на времето са мажели зимните бебета за да ги загрява. Мен майка ми е отказала защото не искала да мириша на прасенце. С предната бременност се мажех с мас смесена с какаово и кокосово масло. Ами пак ми миришеше, излязоха стрии и се отказах от нея. Сефте сега чувам, че става за подсичане. Това е добра идея.

# 696
  • Мнения: 410
Поне за маста не настояват и майка ми е отказала да ни маже с мас, моята баба е намазала един път сестра ми с мас (тя е по - голяма и родена лятото), баща ми като се прибрал от работа и я помирисал накарал баба да я изкъпе пак и забранил да я мажат с мас, ходил специално до софия да и купува кремове пък те с мас я мазали 😂..

# 697
  • Мнения: 642
Добро утро , вчера бяхме на преглед в 30 г.с.измерихме бебко 1330 кг. , наваксва,АГ каза , че само коремчето изостава,главата и бедрената кост се развиват според г.с.,но е било важно,че наддава.Направихме и запис на тоновете . Simple Smile
Анастасия радвам се за теб за изследването , всичко ще е наред , това е супер.
Другата седмица ще ходя и аз. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 2 224
Чакай, чакай да видим гинекологът ми днес какво ще каже, че засега разчитам на една таблица в интернет. Радвам се, че и при теб всичко изглежда ок. На мен не ми казват размери на глава и крайници, така си спестявам излишни тревоги.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 12:02 от Anastasiya_S

# 699
  • Мнения: 4 809
Аз да си помрънкам малко, имам повишени левкоцити в урината, нещо част от изследванията ми се бяха изгубили по пътя от лабораторията до кабинета на гинеколога. Утре пак ще ходя и се чудя колко е опасно. Дали може да съм хванала вирус точно като давах преди седмица и да е от това?
Всичко друго изглежда нормално, освен че бебето е много голямо - близо 3 кг без няколко грама. Лекарят ме успокои, че може апаратът да е дал отклонение.

# 700
  • Мнения: 958
Уау 3 кг много голямо бебче за термин ноември Simple Smile) сигурно е дало наистина отклонение .

Аг ми обясни че ехографа дава отклонение + -200 грама .

# 701
  • Мнения: 4 859
Весела в коя седмица си ?3кг.наистина ми се струва множко като за 8ми месец ,ехографа може да даде иначе и до половин килце разлика нагоре/надолу.Пусни си стерилна урина,дано всичко е наред.

Анастасия ,стиснати палчета да е ок всичко Kissing Heart На мен в петък ще ми кажат какви изследвания да пускам и силно се надявам да забравят за натоварването с глюкоза Grinning

Мама Мария,нашите бебоци вървят еднакво почти като гледам Blush Иначе и на моето най му изостава коремчето,док каза ,че може би просто е празно в момента.

# 702
  • Наблизо
  • Мнения: 6 229
Ще наваксат,момичета,всякакво бебе е различно.
На мен ми е все по-тежко вече.Бебешокът тежи 1кг и 800 някъде,обаче как ми натиска пелвиса..Най-добре се чувствам ако съм права,обаче пък се изморявам.Легнала бебето се разхожда из корема ми и ме боли Sad тук там..Седнала е същото,а и му стоя на главата.Представям си в 9тия месец какво е.
Купих си снощи нощници,гащи и сутиени за болницата и сега ги чакам.

# 703
  • Мнения: 681
И на нас ни изостава коремчето с около 5 дни, но доктора каза че ще навакса....май ми е по добре да не знам наистина какви са размерите на глава, корем, бедро, че само се филмирам и сравнявам. Ние също сме по мънички,....включиха ми да пия млечен протеинт на Biogame Изомилк, надявам се от него да наваксаме. Доктора не ми казва, че бебето е по малко, но като сравнявам с бебенцата на други мами в групата и ми се вижда, че нашата кукла е мъничка

# 704
  • Мнения: 4 809
34 седмица съм, по-точно. Терминът ми е 3 ноември, така че след две седмици съм си в деветия месец, а съм 60 кг, което е 10+ отпреди бременността. Но се надявам, че няма да расте още много Simple Smile Или че има отклонение от ехографа. Но със сигурност си е едро вече, усещам как ме притиска отвсякъде. А видимо раста само на корем и гърди.

Не знам колко често е нормално да пишкаш, че и това ме питаха Rolling Eyes Като ми се пият много течности и като подритне бебето вътре, може и на всеки час.

Общи условия

Активация на акаунт