НОЕМВРИйки 2019 - тема 6

  • 27 032
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
как открихте проблема с кровоотока? на предишната фм ли? показанията на доплера ли? при нас откриха леко разминаване, в което доктора обвини много нисък хемоглобин и каза, да пия желязо по схема и да го проверя още веднъж след 6 седмици. Но за трета фм не е казал нищо. Не е било задължително.... та аз се чудя, при вас същия проблем ли е и ако да - защо при нас е толкова повърхностна проверка...
Причината за Препоръката за тези чести ФМ е различна при мен , имах проблем с кръвоотока при предишната ми бременност , както и открита тромбофилия при тази бременност . Поради тези причини накрая ще правим ФМ да следим бебето как се развива . За ваше успокоение направете си поне още една ФМ в 31-32 гс. за да си видете бебчо как върви Simple Smile
Всичко ще е наред с бебоците , ние сме отговорни майки !
Здравейте, и на мен ми откриха тромбофилия преди бременноста и пих аспирин по препоръка на лекаря ми, който впоследствие спрях да пия, защото пък друг лекар при който отидах категорично го отрича... И сега ми е притеснено за кръвопотока на бебока ми, въпреки, че до свга не са ми отчели някакви отклонения. В 27 седмица и 5 ден съм.

# 31
  • Мнения: 267
Estel, сподели като откриеш читав видео бебефон от Али. Аз тъкмо поръчах от там сушилник за шишетата за 10лв, никак по лош от този тук на Нук за 40...
Аз съм качила 10-12кг Joy радвам се, че не ми личи, всички казват, че е защото съм била много слаба преди това. От 54 съм над 64кг и пак на който и да кажа, че съм 7ми месец, не вярва, даже ме питат знам ли вече пола Grinning

# 32
  • Мнения: 1 037
как открихте проблема с кровоотока? на предишната фм ли? показанията на доплера ли? при нас откриха леко разминаване, в което доктора обвини много нисък хемоглобин и каза, да пия желязо по схема и да го проверя още веднъж след 6 седмици. Но за трета фм не е казал нищо. Не е било задължително.... та аз се чудя, при вас същия проблем ли е и ако да - защо при нас е толкова повърхностна проверка...
Причината за Препоръката за тези чести ФМ е различна при мен , имах проблем с кръвоотока при предишната ми бременност , както и открита тромбофилия при тази бременност . Поради тези причини накрая ще правим ФМ да следим бебето как се развива . За ваше успокоение направете си поне още една ФМ в 31-32 гс. за да си видете бебчо как върви Simple Smile
Всичко ще е наред с бебоците , ние сме отговорни майки !
Здравейте, и на мен ми откриха тромбофилия преди бременноста и пих аспирин по препоръка на лекаря ми, който впоследствие спрях да пия, защото пък друг лекар при който отидах категорично го отрича... И сега ми е притеснено за кръвопотока на бебока ми, въпреки, че до свга не са ми отчели някакви отклонения. В 27 седмица и 5 ден съм.
Ако бебето върви нормално голямо, вероятно му стига. Предната бременност я карах без да знам за тромбофилия. На едната фм ми казаха, че кръвотока не е много хубав и известно време пих аспирин, но ми го спряха (и моята лекарка не го обича). Синът ми се роди само леко по-малък от очакваното, 2900 вместо стандартното 3100. Вече ако има съществено изоставане на бебето, сигурно ще се види на ултразвук и ще вземете мерки.

# 33
  • Мнения: 12
Благодаря ти.... И аз се надявам да в така и аз като раждах каката преди 10 години нямах представа, че имам проблем и я родих 4 кг. Ще се следим и така. Дай Боже всичко да е на ред с всички ни!

# 34
  • Мнения: 104
Благодаря ти.... И аз се надявам да в така и аз като раждах каката преди 10 години нямах представа, че имам проблем и я родих 4 кг. Ще се следим и така. Дай Боже всичко да е на ред с всички ни!
Първото ми дете започна да изостава в растежа си в 30 г.с. и се роди спешно секцио в 36 г.с. под 2 кг. Предвив тази история , сега съм на терапия - Аспирин 150 мг. всеки ден и Фраксипарин 0.4 .
Всяка бременност е индивидуална и не бива да се сравнява с друг организъм или плод или състояние .  Лекарите и новите уреди за следене се за това, за да се избегнат лоши последствия , както и отговорността на родителите .
С 1вата бременност , всичко вървеше наред до 30 г.с. , по мое решение направих трета ФМ в която се видя изоставане и влошен кръвооток .
Това е строго индивидуално , не е задължително да се случва при други Simple Smile
По - позитивни мисли , следене и хепи енд !

# 35
  • Мнения: 656
Момичета, имах 2-3 капки кафеникаво течение по бельото, нямам болки, бебето е активно. Възможно ли е да е от това, че във Вторник ме гледаха на вагинален ехограф да ми проверят шийката? Днес влязох в 25 г. с. и се стреснах бая, но аз като цяло си имам течение и сега си тече от време на време, но няма кръв или нещо подобно..

# 36
  • Мнения: 4 859
Вилислава ,аз бих звъннала на док,защото съм паника,но не съм пример за подражание.

Иначе да те успокоя-щом е кафеникаво е стара кръв,пък и съвсем малко количество, възможно е да е от вагиналния ехограф.Изчакай,щом няма болки ,и ако пак се появи,не дай си боже,вече звънкай или иди направо на преглед .

# 37
  • Мнения: 2 062
Момичета, имах 2-3 капки кафеникаво течение по бельото, нямам болки, бебето е активно. Възможно ли е да е от това, че във Вторник ме гледаха на вагинален ехограф да ми проверят шийката? Днес влязох в 25 г. с. и се стреснах бая, но аз като цяло си имам течение и сега си тече от време на време, но няма кръв или нещо подобно..

На 29 юли след взимане на вагинален свкрет със спекулума малло по-дълбоко кръвнах на момента.... Последва 5 дена кафеникаво зацапване и 3 х 2 утрогестан за 10 дена. Почнах да намалам утрогестана и ссга в сряда пак зацапах кафяво, ама не беше мн малко. Четв сутринта ходих на доктор /не при моята, че тя е в друг град, тя ме насочи при кой в моя град/,гледа ме на коремния всичко изглежда ок да чукна на дърво. Но ме приеха за 3 дни под наблюдение и сега пак съм на утрогестан 3х2.

# 38
  • Мнения: 656
Момичета, имах 2-3 капки кафеникаво течение по бельото, нямам болки, бебето е активно. Възможно ли е да е от това, че във Вторник ме гледаха на вагинален ехограф да ми проверят шийката? Днес влязох в 25 г. с. и се стреснах бая, но аз като цяло си имам течение и сега си тече от време на време, но няма кръв или нещо подобно..

На 29 юли след взимане на вагинален свкрет със спекулума малло по-дълбоко кръвнах на момента.... Последва 5 дена кафеникаво зацапване и 3 х 2 утрогестан за 10 дена. Почнах да намалам утрогестана и ссга в сряда пак зацапах кафяво, ама не беше мн малко. Четв сутринта ходих на доктор /не при моята, че тя е в друг град, тя ме насочи при кой в моя град/,гледа ме на коремния всичко изглежда ок да чукна на дърво. Но ме приеха за 3 дни под наблюдение и сега пак съм на утрогестан 3х2.
Ами аз вчера бях на 3Д и на преглед при другия гинеколог при който ходя и понеже матката ми си е стегната по принцип освен магнезия, който си пия ми изписа и утрогестан вагинално, та утре ще отида да си го купя и го почвам и дано няма проблеми.

# 39
  • Мнения: 2 062

[/quote]
Ами аз вчера бях на 3Д и на преглед при другия гинеколог при който ходя и понеже матката ми си е стегната по принцип освен магнезия, който си пия ми изписа и утрогестан вагинално, та утре ще отида да си го купя и го почвам и дано няма проблеми.
[/quote]

Утрогестана не се слага вагинално ако има зацапване, дори и малко да е..консултирай се с АГ.

# 40
  • Мнения: 112
Здравейте момичета, нещо не мога да спя и ми е притеснено. Първо, защото ми се появиха разширени вени на единия крак под коляното, моя аг каза, че не било проблем... Говорих със съдов лекар, който ме погледна, но без обстоен преглед, той каза също да си вдигам краката, хладка вода и разходки и че не е проблем за раждането, но аз продължавам да се притеснявам. Има ли друга мама, на които са се появили вени?  Отделно моя аг ми каза, че не е необходимо да прави третата фет. морфология, но аз само за това мисля и се чудя дали има някъде да запазя час по - близо до В. Търново,за да не пътувам до сф  
Нещо се будя, притеснено ми е, за бременността, за раждането, изнервена съм, хем ми е втора бременност.
Относно кг от преди да забременея бях 47кг,сега в 29 г с съм 54 кг, т. е 7 кг съм качила, но честно казано незнам къде са, коремът ми изглежда голям..крака, дупе и лице съм си същата.

# 41
  • Мнения: 103
Привет на всички 🤗
Summer много благодаря за новата тема, че аз докато вляза да видя какво става 🙄☺
Благодаря момичета на всички за пожеланията, да ви се връщат тъпкано 🥰😘🥰
И аз снощи не можех да заспя, но сигурно защото дремнах един час следобед- въртяла съм се до 2 часа 😣 По цяла нощ се будя и аз, с изтръпнали ръце, бутовете ме болят и изтръпват... като походя малко кръста започва да ме опъва супер много, а има още 2 месеца и косур 🙄 Извинявам се за мрънкането 😘

# 42
  • Мнения: 104
Аз също съм с болки в цялото тяло , болят ме така наречените сухожилия между краката, уж таза се разширявал - ходя като патица . Боли ме кръста , схващам се като лежа . Не знам как ще съм по - натам , казват че идват по - тежки дни Sad

# 43
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен! Аз да се оплача от няколко дни като лежа по гръб или по-скоро като съм полу легнала с възглавница за бременни на кръста, като се изправя ме режа болка от към кръстата. Предполагам е нормално, но се чудя вие дали правите някакви упражнения специално за кръста? Аз да си призная освен упражненията на Кегел и разходки друго нищо не правя и затова си мисля, че е време да направя нещо за тази болка. Тя отшумява в рамките на 2 минути, но все пак...

# 44
  • Мнения: 817
Вместо запис, ще ви занимая с общи приказки. Утре съм на ЖК и малко се вълнувам. В петък се видяхме с АГ-то, закичи ме с ферофол гама. Сега... Имам малко смесени чувства към тоя препарат, а не знам дали изобщо новите не разположения се дължат на него, или на това, че съм в третия тримесрър. Като че ли не ми понася много на стомаха тоя ферофол. А и ми се подуват доста ръцете и краката, повече отколкото с първото. Според доктора, замъгляването и белите петна пред очите са адаптация на сърдечно-съдовата система към бременността.
Леко съм разочарована, че не проведохме ЖК в петък, както беше планирана. Исках да видя бебето. Утре.

Общи условия

Активация на акаунт