"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 313
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69
Ами аз доколкото разбирам искаш да кажеш, че Ц ти идва 20_22 след Ов.? По принцим О може да се измества, но Ц обикновенно идва 14 дни след О. Поне при мен е така, а и мисля че и почти при всички. Не вижда нормално да сте правили опити преди 12 дни и тогава да си била в О, а пък да чакаш Ц след 10 дни. Но все пак мога и да греша. Засичала ли си я по някакъв начин

# 61
  • Мнения: 60
Момичета от вчера имам болезнени гърди и подут корем, а ще ми дойде чак след 10 дни, гади ми се, а имам страшен апетит и до сега не са ме боляло толкова рано гърдите. Само веднъж не се пазихме този месец

Изчакай си датата и ще се разбере. Само веднъж не сте се пазили този месец, умишленно или просто така се е случило и си притеснена?
Аз очаквам Ц след 9/10 дни и да ти кажа от преди овулацията до сега съм от време на време с тъпи болки, които са като предменструални и тези дни съм с дисконфорт в гърдите и голям апетит, но намирам тези симптоми за по-забележими и явно ми правят повече впечатление сега, когато започнахме с бебе правенето (може и друг път да се е получавало така, но да не съм била така нащрек, както сега). Ще разберем след 10 дни. Поздрави!

# 62
  • Мнения: 5 468
10 дни преди менструация няма как да има симптоми на бременност. Овулацията е минала преди няколко дни и дори да има оплодена яйцеклетка, бременност още не е настъпила и не е ясно дали ще настъпи. Усещанията, като болезнени гърди и спазми в матката, в този период се дължат на хормоналните промени през втората половина на цикъла. Прочетете предните страници, където многократно е обяснявано.

П.П. Гаденето по време на бременност, ако изобщо се появи такова, се появява към 6-8 седмица. Повишен апетит е много вероятно изобщо не се появи по време на бременност. Дори и да се появи такъв симптом, то това се случва през втория или третия триместър, когато калорийните нужди на бременната се повишават и организмът може да даде сигнал жената да се храни повече. През първия триместър организмът няма нужда от прием на допълнителни калории.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 642
Happy_mommy, не се хаби.
Това го обяснихме няколко човека, ама се оказа, че сме злобни лелки... щото видиш ли знаем повече. Над 20 съобщения са забърсани снощи, включително и тези,  от които ще научи нещо...

# 64
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile днес ми е седмия ден закъснение. Правих няколко теста, но за съжаление отрицателни. Понеже изчетох много и разбрах че някои са имали отрицателни тестове но са били бременни. Исках да попитам при някои от вас случвало ли се е? След колко закъснение се показа втора черта? Симптоми нямам кой знае какво. Само имам страшен апетит, малко болки в гърдите от два дни, болки в корема понякога и закъснението.

# 65
  • Мнения: 2 515
Ако си с редовен цикъл, то тестът е категоричен на такова закъснение.
Ако не дойде скоро, без значение дали си бременна или не, ходи на преглед.
При мен, веднъж годишно ми закъснява с около седмица.

# 66
  • Мнения: 5 468
Happy_mommy, не се хаби.
Това го обяснихме няколко човека, ама се оказа, че сме злобни лелки... щото видиш ли знаем повече. Над 20 съобщения са забърсани снощи, включително и тези,  от които ще научи нещо...

Опс, изпуснала съм. Извинявам се. Който има възможност и желание, ще вникне и разбере написаното от мен.  Wink

Здравейте Simple Smile днес ми е седмия ден закъснение. Правих няколко теста, но за съжаление отрицателни. Понеже изчетох много и разбрах че някои са имали отрицателни тестове но са били бременни. Исках да попитам при някои от вас случвало ли се е? След колко закъснение се показа втора черта? Симптоми нямам кой знае какво. Само имам страшен апетит, малко болки в гърдите от два дни, болки в корема понякога и закъснението.

Тестовете в 80-90% от случаите отчитат още 1-3 дни преди първия ден закъснение, когато то е изчислено правилно, така че при такова голямо закъснение не е възможна грешка. Единственият вариант да си бременна, а да не отчита тестът, е да си имала много късна овулация(8-10 дни по-късно от обичайното), което при редовен цикъл е много малко вероятно да се случи.

Колко е плодължителността на цикъла ти? Как изчисли закъснението?

А на въпроса кога сме видели положителен тест, аз ден преди датата на М.

# 67
  • Мнения: 22
Попринцип ми е редовен 28-29 дни. Но не всеки път има овулация. Когато бях бременна още на 3 ден закъснение видях бледа черта, но доктора до видя чак на 3 седмици закъснение. Все казваха че не отговаря на възрастта си, защото късно съм забременяла. Последното закъснение ми беше май месец. Имах няколко положителни теста, но доктора бременност не видя. Тестовете ставаха с все по бледа черта. Направих кръвен тест.. Нищо. След 4 седмици закъснение ми дойде. Тогава видяха и киста. Не съм ходила на лекар и не знам какво да мисля.

# 68
  • Мнения: 346
Здравейте момичета кога почнаха предменструалните болки като забременяхте , още преди да разберете или в малко по-късен етап

# 69
  • Мнения: 2 515
Здравейте момичета кога почнаха предменструалните болки като забременяхте , още преди да разберете или в малко по-късен етап
Аз не съм имала Simple Smile
При някои по-рано, при други след закъснение, а такива като мен - изобщо не са имали. Simple Smile
П.П. След 6 г.с. започнаха едни болки в кръста, но бяха само при натоварване. Починех ли си, спираха.

# 70
  • Мнения: 562
Попринцип ми е редовен 28-29 дни. Но не всеки път има овулация. Когато бях бременна още на 3 ден закъснение видях бледа черта, но доктора до видя чак на 3 седмици закъснение. Все казваха че не отговаря на възрастта си, защото късно съм забременяла. Последното закъснение ми беше май месец. Имах няколко положителни теста, но доктора бременност не видя. Тестовете ставаха с все по бледа черта. Направих кръвен тест.. Нищо. След 4 седмици закъснение ми дойде. Тогава видяха и киста. Не съм ходила на лекар и не знам какво да мисля.
Моята гинеколожка ми е казвала, че някой кисти правят положителни тестове за бременност. Защото при мен късно се видя сакче и тя издирваше и такава киста, за да премахне съмнението, че не е бременност

# 71
  • Мнения: 3
Dami shte me savetvate li? ili ne
bqh pisala no nikoi ne otgovori

__________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 10:16 от AnMary

# 72
  • Мнения: 6 294
Не ти откривам стария пост. Пиши пак.
   ПС- Едно от правилата във форума е да се пише на кирилица. Peace

# 73
  • Мнения: 562
Dami shte me savetvate li? ili ne
bqh pisala no nikoi ne otgovori
Първо - пиши на български , а не на шльокавица.
Второ -
Айде да те посъветваме. Първо обръщам поста ти от шльокавица на някакъв български с онлайн кирилизатор:
Скрит текст:
Оригинал : zdraveite momicheta mojeli edin savet?
bqh pisala statiq  ( bremena li sam?) no ne mi otgovoriha
az sam momiche s maja mi izpolzvame edin feizbuk i taka vleznah v bg mama zashtoto ne mi se zanimavashe s registraci
taka shte zapochvam prez Юли mesec mi doide na 06.07 i mi svarshi na 12 O. mi beshe na 21do 28 ili 27 na 26 imah polov akt ochakvah mestruaciqta mi na 9.08  tai kato sa 34 dni do drugata mi mestruaciq no ne mi doide izchakah 7 dni i naprvih test za bremenost na 16.08 beshe otricatelen izchakah oshte 7 dni napravih pak test na 23.08 beshe s bleda cherta povtorih testa pak beshe otricatelen  imam i siptomi bolki v gardite smenqm si nastroeniqta postoqdno mi se qde chishkam dolo nisko korema me boli gadimi se zakasnenieto mi e 17 dni spored vas
izvinete che pisha na kirilica ne moga na balgarski klaviturata mi e na latinski

Лирически превод :
здражеите момицхета мойели един сажет?
бях писала статия  ( бремена ли сам?) но не ми отгожориха
аз сам момицхе с мажа ми използжаме един феизбук и така жлезнах ж бг мама засхтото не ми се занимажасхе с регистраци
така схте запоцхжам през Юли месец ми доиде на 06.07 и ми сжарсхи на 12 О. ми бесхе на 21до 28 или 27 на 26 имах полов акт оцхакжах меструацията ми на 9.08  таи като са 34 дни до другата ми меструация но не ми доиде изцхаках 7 дни и напржих тест за бременост на 16.08 бесхе отрицателен изцхаках осхте 7 дни напражих пак тест на 23.08 бесхе с бледа цхерта пожторих теста пак бесхе отрицателен  имам и сиптоми болки ж гардите сменям си настроенията постоядно ми се яде цхисхкам доло ниско корема ме боли гадими се закаснението ми е 17 дни според жас
изжинете цхе писха на кирилица не мога на балгарски клажитурата ми е на латински

Сега дати с или или се изчисляват много трудно. Или е едното или другото. Не може хем ръка, хем крак.
Разбирам, че датата на последния цикъл е 06.07. Имала си незащитен контакт края на месеца. Трябвало е да ти дойде на 09.08., ама ти е закъсняло. .  Направила си тестове за бременност, като единия е бил с бледа черта, другите са били категорично отрицателни. За симптомите няма да говорим , има много хора, които си въобразяват какви ли не симптоми, а те се идентични при много състояния.
Според мен май си категорично не бременна. поради няколко основни причини.
1. Горе долу се движиш с моите дати и при мен вече тестовете от две седмици насам са категорични какво се случва.
2.  Няма как за един месец развитие да нямаш покачване на ЧХГ , че да не може да ти го хване тест (един месец меря от края на юли когато са били контактите, до 23 април, когато са правени тестовете)
3. Симптомите към момента нищо не значат, така че няма и да ги коментирам.
4. Бледата черта на теста може да е изпарителна, БХ или просто Престо - те обичат да дават изпарителни.
5. Някой кисти също дават бледи черти на тестове за бременност.
Извод: Ако питаш мен не си бременна, но си за доктор с такова закъснение, да те прегледат и да ти изпишат хапчета за предизвикване.

П.С.: Ползвай кирилизатори , има много в интернет.

# 74
  • Мнения: 6 294
С такова закъснение се ходи на преглед. Трябва да се види какво го предизвиква.

Общи условия

Активация на акаунт