"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 314
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 468
Попринцип ми е редовен 28-29 дни. Но не всеки път има овулация. Когато бях бременна още на 3 ден закъснение видях бледа черта, но доктора до видя чак на 3 седмици закъснение. Все казваха че не отговаря на възрастта си, защото късно съм забременяла. Последното закъснение ми беше май месец. Имах няколко положителни теста, но доктора бременност не видя. Тестовете ставаха с все по бледа черта. Направих кръвен тест.. Нищо. След 4 седмици закъснение ми дойде. Тогава видяха и киста. Не съм ходила на лекар и не знам какво да мисля.

Последното закъснение е било биохимична бременност, щом първо си имала положителни тестове, а после ЧХГ е паднал. Сега е добре да отидеш на лекар за да се установи причината за закъснението.

# 76
  • Мнения: 137
Здравейте момичета....Искам да ви попитам в 4 г с съм и влизам в 5 имам от няколко дни много леки болки ниско долу ...не са силни болките , но ги има имал ли е някой подобно усещане и дали е нормално.😒

# 77
  • Мнения: 562
Здравейте момичета....Искам да ви попитам в 4 г с съм и влизам в 5 имам от няколко дни много леки болки ниско долу ...не са силни болките , но ги има имал ли е някой подобно усещане и дали е нормално.😒
Имах особено около датата на цикъла. Една седмица си ме наболяваше, както и единия яйчник- където е жълтото тяло. Пиех но-шпа.

# 78
  • Мнения: 137
Здравейте момичета....Искам да ви попитам в 4 г с съм и влизам в 5 имам от няколко дни много леки болки ниско долу ...не са силни болките , но ги има имал ли е някой подобно усещане и дали е нормално.😒
Имах особено около датата на цикъла. Една седмица си ме наболяваше, както и единия яйчник- където е жълтото тяло. Пиех но-шпа.

Понеже имам един аборт и за това се притеснявам малко, днес бях на гинеколог и тя видя околоплодни сакче и ми предписа нош-па ...и да в момента съм в 4 ден от датата на цикъла ...значи да не се шашкам🙁

# 79
  • Мнения: 2
Здравейте на всички. Новичка съм във форума и се надявам да получа някакъв отговор по въпроса ми, понеже съм доста притеснена. На 19 години съм и съм ходила на гинеколог през март месец, като се оказа че имам ПКЯ. От април месец почнах да приемам Кистоп. През април ми дойде редовния цикъл, който по принцип идва през 6 месеца. Проблема е, че на 22.05 един път правихме секс със приятеля ми без презерватив (той свърши извън мен). На 28.06 ми дойде цикъла (мисля, че е заради Кистоп-а). Преди да ми дойде цикъла бях си направила тест за бременност и резултата беше отрицателен. Юли месец пак си направих едно тестче и резултата пак беше отрицателен. Проблема е, че доста ми е притеснено дали съм бременна или не, понеже не искам да забременявам още. Бях чула, че при ПКЯ тестовете за бременност не отчитат вярно. Така ли е? Според вас бременна ли съм? Лесно ли е да забременея при моят случай? Приятелките ми казват, че няма нужда да се притеснявам, обаче на мен ми е доста нервно. Усещам, че имам лека промяна в коремчето, но може и да си въобразявам. Помогнете моля!

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не си бременна.

# 81
  • Мнения: 137
Не си бременна спокойно

# 82
  • Мнения: 562
Здравейте на всички. Новичка съм във форума и се надявам да получа някакъв отговор по въпроса ми, понеже съм доста притеснена. На 19 години съм и съм ходила на гинеколог през март месец, като се оказа че имам ПКЯ. От април месец почнах да приемам Кистоп. През април ми дойде редовния цикъл, който по принцип идва през 6 месеца. Проблема е, че на 22.05 един път правихме секс със приятеля ми без презерватив (той свърши извън мен). На 28.06 ми дойде цикъла (мисля, че е заради Кистоп-а). Преди да ми дойде цикъла бях си направила тест за бременност и резултата беше отрицателен. Юли месец пак си направих едно тестче и резултата пак беше отрицателен. Проблема е, че доста ми е притеснено дали съм бременна или не, понеже не искам да забременявам още. Бях чула, че при ПКЯ тестовете за бременност не отчитат вярно. Така ли е? Според вас бременна ли съм? Лесно ли е да забременея при моят случай? Приятелките ми казват, че няма нужда да се притеснявам, обаче на мен ми е доста нервно. Усещам, че имам лека промяна в коремчето, но може и да си въобразявам. Помогнете моля!

  Със СПКЯ се гласи , че се забременява даже по-трудно. Има много информация по темата. Самия синдром много разстройва цикъла. Съветвам те да прочетеш повече за това в интернет информация колкото искаш. Не съм чувала за положителни тестове,защото има ПКЯ. Виж тестовете за овулация съм чувала, че не работят при такива хора, но теста за бременност изследва друг хормон и е по-високо чувствителен.
Съветвам те да потърсиш адекватно лечение. Да имаш цикъл на 6 месеца не е нормално. Честно казано бих се притеснявала ако не забременея. Такива хора с години се борят и страшни стимулации минават докато успеят да си имат дете.

"В действителност синдромът на поликистозните яйчници е ендокринно заболяване, което засяга не само яйчниците, а също хипоталамуса, хипофизата, щитовидната жлеза, панкреаса и надбъбречнте жлези. В основата си то е хормонален дисбаланс, при който женският организъм синтезира прекалено много андрогенни (мъжки) хормони. Това нарушава хормоналния баланс, пречи на фоликулите да се превърнат в зрели яйцеклетки."
(Източник: https://dama.bg/article/5-populyarni-zabludi-za-sindroma-na-poli … -yaychnici/10437/ © Dama.bg)
И от тук щом няма звяла яйцеклетка, няма какво да оплоди сперматозоид, няма и как да има бременност, но не стой на идеята , че си изобщо без  овулация. Просто не се случва толкова често колкото при другите жени.

# 83
  • Мнения: 8
Здравейте, аз съм със СПКЯ от 3 години се мъчим за бебе и накрая чудото стана без лекарска намеса. През последните 2 години цикълът ми от достс нередовен беше станал, на 35-40 дена. Ходих каде ли не, но все ми казваха че ще мине доста време, трябва да се пускат хормони и т. Н. Пуснах всичко необходимо и нямаше нещо нередно в изледванията. Просто един ден спрях да мисля за всичко и чудото стана! Поликистозата не влияе на тестовете за бременност, но наистина е възможно забременяване. Несъм приемала и никакви медикаменти.

# 84
  • Мнения: 60
Здравейте на всички. Новичка съм във форума и се надявам да получа някакъв отговор по въпроса ми, понеже съм доста притеснена. На 19 години съм и съм ходила на гинеколог през март месец, като се оказа че имам ПКЯ. От април месец почнах да приемам Кистоп. През април ми дойде редовния цикъл, който по принцип идва през 6 месеца. Проблема е, че на 22.05 един път правихме секс със приятеля ми без презерватив (той свърши извън мен). На 28.06 ми дойде цикъла (мисля, че е заради Кистоп-а). Преди да ми дойде цикъла бях си направила тест за бременност и резултата беше отрицателен. Юли месец пак си направих едно тестче и резултата пак беше отрицателен. Проблема е, че доста ми е притеснено дали съм бременна или не, понеже не искам да забременявам още. Бях чула, че при ПКЯ тестовете за бременност не отчитат вярно. Така ли е? Според вас бременна ли съм? Лесно ли е да забременея при моят случай? Приятелките ми казват, че няма нужда да се притеснявам, обаче на мен ми е доста нервно. Усещам, че имам лека промяна в коремчето, но може и да си въобразявам. Помогнете моля!

Щом не искаш да забременяваш, по-добре се пазете. На 19г. си, когато имаш такъв проблем и Ц не идва с месеци, за да не се филмираш, ползвайте предпазни мерки, иначе ще си вечно в чудене и филмиране. Моя приятелка така като теб с такъв проблем и бяха казали лекари, че трудно се забременява и цикъла и не беше редовен и явно спокойни, че нищо не може да се случи са си го правили по- малко предпазливо и забременя. Изобщо не очакваше.

# 85
  • Мнения: 1
Здравейте с приятеля ми правим секс със предпазни мерки но преди 4 дни презервативът ни се скъса като цяло не правим планове за бебе но той е изцяло против хапчетата ескапел и т.н както и аз казали сме си че ако стане ще си го гледаме въпроса ми е обаче дали е възможно да съм бременна защото остават още 16 дни до следващия ми цикъл но днес цял ден ужасно много ме болят яйчниците направо всеедно всеки момент ще ми дойде а да не говорим за болката кръста и гърба нямам никаквк други симптоми но това направо ме разяжда от вътре наистина болката в яйчниците е точно предменструална,а няма как да ми идва при положение че бях в цикъл преди 1 седмица..

# 86
  • Мнения: 128
Здравейте с приятеля ми правим секс със предпазни мерки но преди 4 дни презервативът ни се скъса като цяло не правим планове за бебе но той е изцяло против хапчетата ескапел и т.н както и аз казали сме си че ако стане ще си го гледаме въпроса ми е обаче дали е възможно да съм бременна защото остават още 16 дни до следващия ми цикъл но днес цял ден ужасно много ме болят яйчниците направо всеедно всеки момент ще ми дойде а да не говорим за болката кръста и гърба нямам никаквк други симптоми но това направо ме разяжда от вътре наистина болката в яйчниците е точно предменструална,а няма как да ми идва при положение че бях в цикъл преди 1 седмица..
  moje da sa ovu bolki a shtom ima ovu moje I da ima bremennost,vaprosat e kade e svarshil partniora Simple Smile ako se e skasal bez finala nqma kak da ima bremennost no moje I obratnoto wremeto shte pokaje..p.s nqmam bg klaviatura,za koeto se izvinqvam

# 87
  • София
  • Мнения: 10 642
Бременност на този етап няма. Най-вероятно болките са от овулация.

# 88
  • Мнения: 7
Здравейте. Не знам дали пиша на правилното място, но искам да попитам нещо . Разгледах обстойно форума и виждам, че имало специални пози за забременяване. С приятеля ми правим секс доста често и рядко свършва в мен. Та въпроса ми е, възможно ли е да забременея на поза "аз отгоре" ? Понеже той проникна много навътре при свършването, не можах да стана близо 5 минути и след това отидох до тоалетна, но нищо не изтече тогава ? Като се има на предвид, че неговата сперма е много гъста (аз я сравнявам с дъвка 😀) . Много ще съм ви благодарна, ако можете да отговорите на въпроса ми, понеже имаме надежди, че съм заченала 😊

# 89
  • Мнения: 1 911
petty98, сериозно ли си задаваша въпроса тук?

Ако не е с цел да си правиш майтап с участничките във форума и групата, те съветвам с най-добри чувства първо да се ограмотиш.
Не е необходимо да сме доктори и да разбираме от всичко, но е важно всеки преди да има сексуален контакт и преди жената да прави стъпки за желано забременяване, да ограмоти сексуалната си култура, както и да се информира за репродуктивното си здраве (кога и как се случват нещата).
Приятен ден на всички, с пожелание за много + желани теста до края на месеца!

Общи условия

Активация на акаунт