Студенти в Холандия/Нидерландия - 6

  • 60 361
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 346
Да помоля за помощ:
Детето кандидатства в Делфт, в началото на м.март е на изпит при тях, сега организирам пътуването и искам да попитам кой е най-лесния начин за придвижване от летище Шарлероа, Брюксел до Делфт.
Ако е много сложно, ще летят до Айндховен, но часовете на полетите, до и от Брюксел са по-удобни, разликата в цените на билетите също не е малка.
Ако някой има опит в дестинацията, моля да сподeли:)
Да, както и по-горе са писали, минимума е 50 евро в посока, с влак е над 3 часа, има прикачване в Брюксел, и после в Родердам, ако не се лъжа. Аз съм правила проучване до Бреда, и като тегля накрая чертата, само разкарването му остава - не е по-евтино, а е доста по дълго. Като вариант - вижте полети  с прикачване, значително свалят цената в сравнение с директния.

# 661
  • Мнения: 8 073
Да помоля за помощ:
Детето кандидатства в Делфт, в началото на м.март е на изпит при тях, сега организирам пътуването и искам да попитам кой е най-лесния начин за придвижване от летище Шарлероа, Брюксел до Делфт.
Ако е много сложно, ще летят до Айндховен, но часовете на полетите, до и от Брюксел са по-удобни, разликата в цените на билетите също не е малка.
Ако някой има опит в дестинацията, моля да сподeли:)
Огледайте сумарните разходи, а не само полета Hands V А има значение дали преди изпит се пътува общо 7-8ч или има изчаквания на гарата по 3-4ч.
Скрит текст:
През март с Българиа еър до Aмстердам цените са 120-160лв в посока, зависи кой ден от седмицата. С Transavia са между 37Е и 71Е в посока, пак зависи кой ден (летят понеделник, сряда и петък привечер). Влака, който се взема директно от аерогарата на всеки час...  с прекачване в Ротердам е 10-20Е зависи от часа, на всеки час има влак.
Като гледам до Айдховен цените на полетите са подобни с Райън, само дето има добавка автобус 2-5Е, влака е 15-40Е.
Колко да са по-ниски цените до Шарлероа, като после има едночасов шатъл до гарата 5-15Е, Влак пак през Ротердам 18-45Е с по-евтините Dutch Railways +8-18E след прекачването.

Не забравяйте да добавите и багаж към цената на нискотарифните, освен ако не се събира в наистина малка раничка Simple Smile
https://www.rome2rio.com/map/Sofia/Delft

# 662
  • Мнения: 2 992
Такова пътуване е убийствено за кратък престой.
Моля ви проверете опциите до Амстердам с Трансавия и България Ер.
Каца в Амстердам, там му е и гарата под самото летище ns.nl са ви разписанията на влаковете. Мисля, че до Делфт трябва да са на всеки 20-30 мин.  10-11 евро трябва да му е билета. През Лайден се стига за 38 мин.

( Имаше директен бърз влак за 15 мин с 2,30 евро по-скъп, но не знам защо в момента не ми го дава)

* Сега се зачетох пак, че е за изпита на Делфт. Сигурни ли сте, че трябва да ходи на място? Мисля, че миналата година беше онлайн. Нека някой ме поправи, ако бъркам

# 663
  • Мнения: 1 263
Благодаря за отзивчивоста:)
Аз имам събрана информация за билетите Брюксел - Делфт и обратно както и за Айдховен-Делфт и обратно,  но ми дадохте и допълнителни идеи:)

Местата за онлайн изпита са били ограничени, за който не стигнат се явява на място, с предимство са извънконтененталните /може и да греша/  територии на Холандия.

С оглед на това, че е изпит няма да рискувам с тежък полет.
Благодаря отново!

# 664
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Да помоля за помощ:
Детето кандидатства в Делфт, в началото на м.март е на изпит при тях, сега организирам пътуването и искам да попитам кой е най-лесния начин за придвижване от летище Шарлероа, Брюксел до Делфт.
Ако е много сложно, ще летят до Айндховен, но часовете на полетите, до и от Брюксел са по-удобни, разликата в цените на билетите също не е малка.
Ако някой има опит в дестинацията, моля да сподeли:)

Аз ползвам този сайт
https://www.thetrainline.com/

Мисля че тук някой го беше споделил.
Много е удобен защото предлага и влакове и автобуси.
Дано да ви  от помощ

# 665
  • Мнения: 2 992
От Айндховен ми се беше налагало да се прибирам веднъж с градски транспорт до място в Холандия. Разстоянието с кола е час. С градски транспорт беше рейс, влак, метро и преди това почти три часа полет от София, отиване на летището. Прибрах се доста изморена ( никога не се чувствам така, през Амстердам или с кола от Айндховен)
Не съм чак толкова стара на 45, свикнала съм да пътувам много.
Наистина не мисля, че такова пътуване е подходящо при кратък престой, още повече при изпит.

# 666
  • Мнения: 353
За учещите във Влисинген, къде кацат и излитат децата? Айндховен ли е най-добрата опция? После с влак, гледам 3-3,5 часа! Споделете моля!

# 667
  • София
  • Мнения: 1 942
Никак не е маловажно при избора на университет освен съобразяването с желаната специалност и университет, да се вземе предвид и достъпът до града. Ако този достъп е затруднен откъм време  за пътуване и разходи, то може да се разредят прибиранията до България и това може да се отрази зле на душевното спокойствие особено в началото на следването, когато младежът/девойката се адаптира към новия живот. В този случай е много важно мотивацията да учи точно там да бъде много силна, за да няма после отпадане и пропилени години.

Записвам си линкове към вашите варианти търсене на най-добро пътуване и ще ги включа в началния пост в следващата тема. Досега имам   rome2rio  и   thetrainline. Ако някой се сети за още нещо, което може да се включи (не само за пътувания, а за всичко), давайте линкове. Макар че ми се струва, че почти никой не зяпа там и доста често се задават въпроси, чиито отговори са там, особено от новите в темата. Но нищо де, хубаво е да го има инфото, за всеки, който пожелае Smirk

# 668
  • София
  • Мнения: 20 072
За учещите във Влисинген, къде кацат и излитат децата? Айндховен ли е най-добрата опция? После с влак, гледам 3-3,5 часа! Споделете моля!
Дъщеря ми пътува до Айндховен, после с влак. С едно прекачване в Ротердам пътят е близо 3 часа, с две - в Тилбург и Розендал, е 2 часа и 20 минути.

# 669
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Никак не е маловажно при избора на университет освен съобразяването с желаната специалност и университет, да се вземе предвид и достъпът до града. Ако този достъп е затруднен откъм време  за пътуване и разходи, то може да се разредят прибиранията до България и това може да се отрази зле на душевното спокойствие особено в началото на следването, когато младежът/девойката се адаптира към новия живот. В този случай е много важно мотивацията да учи точно там да бъде много силна, за да няма после отпадане и пропилени години.

Записвам си линкове към вашите варианти търсене на най-добро пътуване и ще ги включа в началния пост в следващата тема. Досега имам   rome2rio  и   thetrainline. Ако някой се сети за още нещо, което може да се включи (не само за пътувания, а за всичко), давайте линкове. Макар че ми се струва, че почти никой не зяпа там и доста често се задават въпроси, чиито отговори са там, особено от новите в темата. Но нищо де, хубаво е да го има инфото, за всеки, който пожелае Smirk

Sash съжалявам, че няма да се съглася с теб. Съгласна съм, че душвния комфорт на студента е много важен, но не трябва да забравяме, че те не са вече деца и едно по-дълго пътуване няма как да им се отрази на мотивацията за учене. Според мен, най-важното в избора на университета е какво образование предлага и каква професионална реализация би имал младия човек. Защото в унито ще прекара 3-4г, но след това цял живот ще работи...

# 670
  • София
  • Мнения: 1 942
Sash съжалявам, че няма да се съглася с теб. Съгласна съм, че душвния комфорт на студента е много важен, но не трябва да забравяме, че те не са вече деца и едно по-дълго пътуване няма как да им се отрази на мотивацията за учене. Според мен, най-важното в избора на университета е какво образование предлага и каква професионална реализация би имал младия човек. Защото в унито ще прекара 3-4г, но след това цял живот ще работи...
Абсолютно вярно. През какви ли не перипетии е минавал нашият студент при пътуванията си до дома и обратно, особено с коледните полети. Имал е десетки часове престои и спане по летища из Европата, пътувал е до България и с автобус, с влак, а тази година вече и с кола Simple Smile. В предишното си изказване имах предвид градовете, които не се намират близо до летища с нискотарифни полети и до които всяко пътуване си е голямо изваждане. Ако дължината на пътуването младежите не ги натоварва много и даже го възприемат като приключение - добре, но невъзможността да се прибират по-често заради по-скъпото пътуване със сигурност си е депресираща и за възрастен човек. Моят син отдавна не го възприемам като дете (то няма и как Simple Smile при тези 1,92 м Simple Smile )
Така мисля аз де, защото моят син използва всяка възможност да си идва, може други да предпочитат там да се застояват, не знам. Даже има и такива, на които им харесва да останат и след завършването. Всъщност колкото хора - толкова мнения, това е хубавото.

# 671
  • Мнения: 353
Благодаря! Аз разгледах вариантите и преди запитването ми, но  реших да попитам вече пътуващите с опит, за да не пропускам нещо!
Колкото до избора на университета, доста помисли между Венло и Влисинген и категорично си избра вторият. Не че знаем със сигурност как ще й се отрази от наесен, но пък я подкрепихме напълно и се надявам да е взела правилно решение..., само времето ще покаже! Да, Венло беше по приемливата дестинация, относно  пътуването, но все пак това не е водещото!
Предстои ни пътуване с кола март месец, като имаме и друга лична работа в Холандия, та ще отделим седмица, горе долу да добие представа къде отива.
Като цяло май аз съм най-притеснена от цялата работа!

# 672
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз гледах вариант от Брюксел Шарлероа до Хага. Трябва да се отиде до автогарата и оттам Flixbus. Опцията да се хване автобус до другото летище и оттам Flixbus за съжаление се разминава с 10 минути.

# 673
  • Мнения: 17
Аз гледах вариант от Брюксел Шарлероа до Хага. Трябва да се отиде до автогарата и оттам Flixbus. Опцията да се хване автобус до другото летище и оттам Flixbus за съжаление се разминава с 10 минути.
За пътуване до Хага летището в Айндховен е по-удобно,защото после с влак стигате за час и 20 минути.Трансферът летище-гара в Айндховен става с автобуси 400 и 401.Последната им спирка е гарата,а оттам има директни влакове до Хага.Спестявате доста като време,а и не мисля,че се оскъпява много.

# 674
  • Мнения: 6 290
Като 400 е за предпочитане, тъй като е директен, а 401 обикаля с много спирки целия град.

Общи условия

Активация на акаунт