Издаване на нотариален акт

  • 8 938
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И какъв е проблемът да се направи удостоверение за търпимост или узаконяване?
Цитат
1.Могат да бъдат узаконени строежите, построени без строителни документи в периода до 26.07.2003 г
2.СРОКЪТ ЗА ПОДАВАНЕ НА ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА ИЗДАВАНЕ НА АКТ ЗА УЗАКОНЯВАНЕ ИЗТЕЧЕ(26.11.13г.)!
https://pravatami.bg/1298
ДНСК отговаря относно недопускане и отстраняване на незаконното строителство:
http://www.dnsk.mrrb.government.bg/UI/Home.aspx?0ZKDwUgLUJrLGxa% … OK2PCZY4BlqxS8%3D

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 15:08 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 317
Могат да бъдат узаконени всички строежи, независимо коя година са строени след солидна глоба и представяне на необходимите документи за строителство. Къщи до 84г или 86г подлежат на търпимост.
Явно с къщата от обявата има друг проблем и той ще излелзе , ако отидете и направите справка в общината , а не по форуми.

# 17
  • Мнения: X
Къщи до 84г или 86г подлежат на търпимост.
до 07.04.1987год. § 16 ПР от ЗУТ
Явно с къщата от обявата има друг проблем и той ще излелзе , ако отидете и направите справка в общината , а не по форуми.
Оф, dolli...
 Wink
Скрит текст:
Chill,
Ето "Р Е Ш Е Н И Е" от 2009г на ВАРНЕНСКИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
ЗАДЪЛЖАВА  Главния архитект на Район “Одесос”  Община Варна да издаде в 14-дневен срок исканото на основание пар.16 ал.1 от ПР на ЗУТ удостоверение за търпимост за което С.Г.Ф. е подал до Кмета на район “Одесос” молба-заявление приета с вх.№ АГ2-9400-С-242/29.05.2008г
http://www.admcourt-varna.com/site/files/Postanoveni-zakonni-akt … d808/69962409.htm
        
      "Р Е Ш Е Н И Е" от 2010г на Административен съд – Варна
ОТМЕНЯ Решение от 12.05.2010г. на Главния архитект на район «Вл. Варненчик»- Община Варна за отказ за издаване на удостоверение за търпимост на масивна постройка в УПИ ХІV-387, кв.58 по плана на с.Тополи на основание §16 ал.1 от ПР на ЗУТ на името на наследниците на С. Г. Б..
http://www.admcourt-varna.com/site/files/Postanoveni-zakonni-akt … d810/766a2510.htm

В Общината обаче, на баща ми са му казали, че не става! Чудя се, в крайна сметка дали има реална възможност за "търпимост" или общинарите нарочно са му казали, че няма такъв вариант

ЗАЯВЛЕНИЕ
за издаване на удостоверение за търпимост на строежи  по § 16 ПР от ЗУТ
изграден до 07.04.1987год.
http://primorski-varna.com/primorski/blanki-en/UT/UT08.pdf
Дирекция "Устройство на територията"- район Приморски
http://primorski-varna.com/primorski/index.php?option=com_conten … =49&Itemid=59

ПП Свидетелите към 1987г трябва да са били мин. на 18 г,т.е към 2011г да са мин. на 42г  Mr. Green
Успех !  Peace

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 10:41 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 162
А препис на нотариалния акт? При нас се оказа след смъртта на баща ми ,  не можем да намерим никъде нотариалния акт на съответния имот. Адвокатката за седмица направи препис с заверка от агенция по вписванията. За сведения актът беше от 1946 г.  С него направихме без проблем  процедурата по прехвърляне на и разпределяне на дяла на майка ми между мен и сестра ми, след което получихме двете по един нов нотариален акт. Дали това не е вариант в случая?

Имам подобни главоболия от около 10 дни. Агенцията по вписванията беше затворила Имотния регистър до 23 Януари, 2020. С днешна дата на гише излизат 55 номера, които трябва да минат от 9 до 13.30. За един час минават към 10 номерца. Трябва ми препис от нотариален акт. Аз съм собственик на апартамента. Актът е изгубен. По-точно е в трезор, до който нямам достъп. Сложно е! Трябват подписи и т.н., за да отворят касетката. Ако правилно разбирам наемам адвокат, който срещу заплащане ми вади препис със заверка от Имотен регистър и си спестявам чакането по опашки. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 9 759
Ако знаеш номера на нотариалния акт, вземаш си 1 ден болничен или отпуска и отиваш рано-рано в Агенцията по вписванията и си вадиш заверено копие.
Носи си удостоверение за наследници, иначе няма да ти дадат заверено копие, а само ксерокопие, което не ти върши работа за продажба.
Друг вариант е да отидеш в нотариална кантора - нотариусите си имат връзки в Агенцията по вписвания и не висят по опашките. Плащат си за това, предполагам. И ти ще трябва да си платиш в кантората.

# 20
  • Мнения: 162
Ако знаеш номера на нотариалния акт, вземаш си 1 ден болничен или отпуска и отиваш рано-рано в Агенцията по вписванията и си вадиш заверено копие.
Носи си удостоверение за наследници, иначе няма да ти дадат заверено копие, а само ксерокопие, което не ти върши работа за продажба.
Друг вариант е да отидеш в нотариална кантора - нотариусите си имат връзки в Агенцията по вписвания и не висят по опашките. Плащат си за това, предполагам. И ти ще трябва да си платиш в кантората.

Много благодаря! След като съм собственик, а не наследник, предполагам, че не ми трябва удостоверение за наследници! Трябва ми нормална нотариална кантора с нормален нотариус с технически сътрудници, и който си има връзки в Агенцията! Схванах! Успех и на вас!

# 21
  • Мнения: 13 792
Ние имаме адвокат който бяхме упълномощили да подготви всичко за прехвърлянето, така че само накрая да минем през нотариус да подпишем. Тя направи всичко включително и този препис. Посъветваното от мандаринка е осъществимо,  но понеже имам и опит в това да ходя сама по инстанции когато оправях един друг имот , всичко да направи адвокат в случая беше в пъти  по- бързо, лесно и удобно , те си имат свои механизми, ръчки, начини иначе ходенето по инстанции като простосмъртен и убийствено.Платихме хонорар по техните си таблици на възнаграждение  и спестихме време и нерви . Както казах направо отидохме при нотариус и за половин час приключихме. После адвокатът ни извика да ни предаде акта и каза че няма нужда да ходим да уведомяваме че има смяна в разпределението на собствеността. Проверихме и се оказа че вече ставало така.
Удостоверение за наследници трябва ако има унаследяване.

# 22
  • Мнения: 9 759
Да, пропуснала съм това, че сте собственик.
И двата варианта - и с нотариус, и с адвокат стават. Просто трябва да имате добър адвокат, ако го правите с адвокат. Трудно е да намериш такъв адвокат в София, ако вече нямаш такъв.
Че в АВ в София наистина е страшно. Бях там за 10 мин. миналата седмица - ужас и ужас и ужас. Ходила съм и преди няколко години - става все по-зле. Не знам как е във Варна - Реге май е от Варна.

# 23
  • Мнения: 101
Здравейте виждам че темата е стара,но се надявам някой да отговори
Имаме следния казус решихме да си вземем апартамен чрез ипотека и имаме проблем с нотариалния акт апартамента е 90кв,а по нотариален акт се води 66.04кв собствениците пуснаха скица и данъчна оценка имам консултант по кредита който каза че,ако скицата не отговаря трябва да се вика гьодезист да мери
Моля,ако някой се е сблъсквал с това да пише ще ми е полезно всичко

Общи условия

Активация на акаунт