Машина за хляб - 65 тема

  • 43 101
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 917
Хората са го написали - срок на годност 01.12.2020г. Ако се слагат по 4 грама на 600 грама брашно, ще има за 125хляба от около 900 грама готов продукт Simple Smile. Това за маята от Дрога. Уж била българска.

# 256
  • Мнения: 190
Хората са го написали - срок на годност 01.12.2020г. Ако се слагат по 4 грама на 600 грама брашно, ще има за 125хляба от около 900 грама готов продукт Simple Smile. Това за маята от Дрога. Уж била българска.
                                                                                                                                                                                                                             
Имаше на място и от френската,аз имах предвид след отваряне. На сайта  им пише да се ползва до 8 дни след отваряне,тук обаче хората казаха че си я ползват и след това. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !

# 257
  • Мнения: 1 076
Вчера във Фантастико имаше прясна/жива мая. Взех едно кубче, махнах опаковката и го прибрах в пликче във фризера.

# 258
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 149
ми .. добре.

# 259
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Един индиански въпрос. Как се използва ръчния контрол за Pain&tresores maisons на Тефал. От скоро оставям тестото да втаса по-дълго време, но след това не знам как да си пусна само печене. Пускам отново цялата програма отначало, което е безсмислено.

# 260
  • Мнения: 5 221
Как се използва ръчния контрол за Pain&tresores maisons на Тефал.
Какво пише в ръководството за употреба?

# 261
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Вчера във Фантастико имаше прясна/жива мая. Взех едно кубче, махнах опаковката и го прибрах в пликче във фризера.

Може да не съм случила на мая, но по мое наблюдение, след размразяването на прясната мая, активността ѝ не е същата, както преди замразяването...

# 262
  • Мнения: 813
Вчера реших да се запазя с мая, че тук ме стреснахте да не остана без Grinning обаче съм взела за сладки теста, а ми трябваше за хляб, дали ще има проблем да я ползвам за хляб Confused ето я, някой ако я е използвал моля за мнения

# 263
  • Мнения: 548
Здравейте, изгубили ли сме си книжката с рецепти. Може ли някоя услужлива мама да ми снима и изпрати нейната? Ще съм ви много благодарна! Машината е Аляска

# 264
  • Мнения: 6 689
Някой ако може да помогне със съвет, купих суха мая която е 500гр ,колко време най-много мога да я съхранявам и трябва ли д е в хладилник?
Аз съм купувала суха мая от френската по 500 гр. След отваряне сипвах в малко в бурканче за ежедневно ползване, а пакета сгъвах и защипвах с телбод, после прибирах в шкафа в кухнята. Не съм имала проблем. Преди правех хляб всеки ден, аз слагам и по-малко мая от указаното в рецептата. Доколкото си спомням, един такъв пакет ми стигаше за 6 месеца.

# 265
  • Мнения: 277
Здравейте отново!Птносно стафидите за козунак имам няколко въпроса.
В какво мога да ги накисна?Какво значи подходящ алкохол?колко време се киснат?След това се захаросват ли?
И също така на кой сигнал да ги добавя в Машината?До сега правих на програма сладък хляб,но Маи ще променя на някоя програма за тесто и като свърши ще ги добавя ,ще пусна едно месене 10 Мин и тогава ще вадя за сплитане.Другия вариант е да ги добавя преди усукването на фитилите.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 917
Специално за козунаците си пазя бутилка ром Simple SmileSimple SmileSimple Smile Киснат около час и половина - от началото на месенето, докато дойде сигнала за добавки по времето на второто месене. Не сплитам нищо. Имитирам плетка, като правя тестото на няколко топки, като за погача. Плънките не са на почит у нас. Добавяме стафиди и преди печенето набучкваме едри орехови ядки отгоре, плюс традиционното мазане с жълтък и поръсване със захар.

# 267
  • Мнения: 3 608
И аз да питам снощи правих козунак но не стана на конци къде може да е проблема,,,???
Маята е безглутенова ако има значение.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Конците се получават при сплитане на фитилите. Ако се остави само в машината  от началото до края, трудно ще станат конци - става като сладък хляб.

# 269
  • Мнения: X
Привет. Търся хлебопекарна, обаче от толкова модели се обърках.
Може ли да ми препоръчате читав модел, който да прави хляба продълговат, а не във формата на куб? И друго, което не знам дали е изпълнимо - ако може съдът да не е с тефлоново покритие. Такъва машина срещнах само една по описание, но цената е просто Astonished - https://www.freshmarket.bg/store/sana-bread-maker-%D1%85%D0%BB%D … 0%BD%D0%B0-detail

Общи условия

Активация на акаунт