Хормонални изследвания - 9

  • 37 338
  • 736
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 191
Денис, какво ти е мнението за този резултат?

Пускан е на 2-ри ден от МЦ

Прогестерон         0.40        ng/ml     

жени: фол.ф. <0.1-0.3; лут.ф. 1.2-15.9; постмен. <0.1-0.2;
бременни - първи триместър 2.8-147.3, втори триместър 22.5-95.3, трети триместър 27.9-242.5;
мъже: <0.1-0.2

# 106
  • София
  • Мнения: 13 103
Денис, видях се с доктора. Според него, lh е нормално, защото преброи общо 10 нарастващи фоликула.
За ТАТ и МАТ смята да ми даде Преднизолон, но след настинката, че да не стане по-зле.
Понеже споменах Африн, предупреждавам момичетата в стимулация да не го ползват. Докторът ми каза да не взимам нищо, освен витамин С, упсарин, мед, лимони, чай и солена вода в носа. Особено ксилометазолин и оксиметазолин не бива, защото са агонисти и изтъняват лигавицата.

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 12:45 от Fever Ray

# 107
  • София
  • Мнения: 35 941
Fever Ray
Ок. Peace
Успех и дано да се получи


Денис, какво ти е мнението за този резултат?
Пускан е на 2-ри ден от МЦ
Прогестерон         0.40        ng/ml     
жени: фол.ф. <0.1-0.3; лут.ф. 1.2-15.9; постмен. <0.1-0.2;
бременни - първи триместър 2.8-147.3, втори триместър 22.5-95.3, трети триместър 27.9-242.5;
мъже: <0.1-0.2
Висок е.
Може да създаде проблем на МЛ и преобразуването и.
Провери на 3 ден от МЦ - 17ОН Прогестерона и да те видят на УЗ - може да има ЗФ/киста, които да са причина за тези по-високи нива.
Ще чакам да пишеш. Peace

# 108
  • Мнения: 7 191
Ходих на преглед на 2-ри ден, имам ЗФ, да.

Значи от него е високия прогестерон?

# 109
  • София
  • Мнения: 35 941
Ходих на преглед на 2-ри ден, имам ЗФ, да.

Значи от него е високия прогестерон?
Да, от него трябва да е.
Не е проблем - след като ЗФ, претърпи обратно развитие, прогестерона ще се нормализира.

# 110
  • Мнения: 2 515
Скрит текст:
Здравейте и от мен.
Скрит текст:
Обещах да пиша след посещението ми при ендокринолога. Диагностицираха ме с Автоимунен тиреоидид, еутиреоидна фаза. Назначиха ми ОГТТ + ИРИ, които правих днес.
  Глюкоза/Glucose - 0 мин.         4.19        mmol/l     < 6    
     Глюкоза/Glucose - 30 мин.         -                 
     Глюкоза/Glucose - 60 мин.         5.16        mmol/l     < 7,8    
     Глюкоза/Glucose - 120 мин.         5.13        mmol/l     < 7,8
Insulin-0 min.         11.03        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-60 min.         61.13        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-120 min.         46.64        uIU/mL     2,00-25,00
Сърдечни благодарности на Денис, за насоките, които ми даде.
Здравей и Благодаря, че сподели.
Имаш ИР - трябва диета, спорт, медикамент, добавки ... не е страшно, контролира се.


Здравейте момичета,
Скрит текст:
имам един въпрос, от хипофункция на ЩЖ може ли да се поддува корема и оскъдния цикъл да е от това не съм много на ясно за първи път се сблъсквам с това? И как се лекува тази хипофункция?
Благодаря предварително!
Някъде отговорих на този въпрос.
При Хипофункция на ЩЖ се назначава терапия от Ендокринолог.


Здравей, Денис,
Почти съм сигурна, че има ЗФ/киста, но пак да питам за твоето мнение. Тестостеронът също е висок. След 2 седмици съм при АГ-то и ще го обсъдим. Изследванията са пуснати на 2ри ден, на 29 съм.
Благодаря предварително.
Скрит текст:
Здравей!
ФСХ е висок, може и да има ЗФ, но най-вероятно търпи обратно развитие, защото Е2 не е много висок. Трябва да те видят на УЗ.
Тестостеронът е на горна граница, което не е много добре - трябва да провериш: Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон ( на 3 ден от МЦ) Пролактин и да направиш тест за ИР - ако не са правени ... и да се консултираш с лекар, който да прецени къде точно е проблема.

Здравей, отново. Влизам, за да кажа мнението на лекаря. Вярно, че мина време, откакто пуснах изследванията, но днес на УЗ се видя ЖТ в десния яйчник, левия е ОК и няма индикации за ЗФ. Както ти каза, най-вероятно е претърпял обратно развитие (ако е имало). Според доктора, всички хормони са наред, щом са в реф. ст-ти. Единственото нещо, което мен ме озадачи е, че каза, че съм пред цикъл, заради удебелената лигавица, а аз имам още около седмица-десет дни. Но общо взето, всичко е наред. Успокоих се, засега.

# 111
  • София
  • Мнения: 35 941
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте и от мен.
Скрит текст:
Обещах да пиша след посещението ми при ендокринолога. Диагностицираха ме с Автоимунен тиреоидид, еутиреоидна фаза. Назначиха ми ОГТТ + ИРИ, които правих днес.
  Глюкоза/Glucose - 0 мин.         4.19        mmol/l     < 6    
     Глюкоза/Glucose - 30 мин.         -                 
     Глюкоза/Glucose - 60 мин.         5.16        mmol/l     < 7,8    
     Глюкоза/Glucose - 120 мин.         5.13        mmol/l     < 7,8
Insulin-0 min.         11.03        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-60 min.         61.13        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-120 min.         46.64        uIU/mL     2,00-25,00
Сърдечни благодарности на Денис, за насоките, които ми даде.
Здравей и Благодаря, че сподели.
Имаш ИР - трябва диета, спорт, медикамент, добавки ... не е страшно, контролира се.


Здравейте момичета,
Скрит текст:
имам един въпрос, от хипофункция на ЩЖ може ли да се поддува корема и оскъдния цикъл да е от това не съм много на ясно за първи път се сблъсквам с това? И как се лекува тази хипофункция?
Благодаря предварително!
Някъде отговорих на този въпрос.
При Хипофункция на ЩЖ се назначава терапия от Ендокринолог.


Здравей, Денис,
Почти съм сигурна, че има ЗФ/киста, но пак да питам за твоето мнение. Тестостеронът също е висок. След 2 седмици съм при АГ-то и ще го обсъдим. Изследванията са пуснати на 2ри ден, на 29 съм.
Благодаря предварително.
Скрит текст:
Здравей!
ФСХ е висок, може и да има ЗФ, но най-вероятно търпи обратно развитие, защото Е2 не е много висок. Трябва да те видят на УЗ.
Тестостеронът е на горна граница, което не е много добре - трябва да провериш: Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон ( на 3 ден от МЦ) Пролактин и да направиш тест за ИР - ако не са правени ... и да се консултираш с лекар, който да прецени къде точно е проблема.

Здравей, отново. Влизам, за да кажа мнението на лекаря. Вярно, че мина време, откакто пуснах изследванията, но днес на УЗ се видя ЖТ в десния яйчник, левия е ОК и няма индикации за ЗФ. Както ти каза, най-вероятно е претърпял обратно развитие (ако е имало). Според доктора, всички хормони са наред, щом са в реф. ст-ти. Единственото нещо, което мен ме озадачи е, че каза, че съм пред цикъл, заради удебелената лигавица, а аз имам още около седмица-десет дни. Но общо взето, всичко е наред. Успокоих се, засега.
Здравей!
Благодаря, че сподели.
... и Дано да е станало Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 13 103
Цитирам си изследванията след 2-ри ден от стимулацията (3 ден от процедурата и 4 от цикъла) , за да ги сравним с новите:
LH 8,3 при реф. гр. 2,4-12,6
Пролактин 235 при реф. гр. 102-496
Естрадиол 302 при реф. гр. 46-607
TSH 1,02 при реф. гр. 0,27-4,2
ТАТ 217 при реф. гр. < 115
МАТ 107 при реф. гр. < 34

Днес са правени след 6-ти ден от стимулацията (правени са на 7-ми ден от процедурата и 8-ми от цикъла, но преди инжекциите за деня) :
TSH 1,32 при реф. гр. 0,27-4,2
LH 4,5 при реф. гр. 14-95,6
Пролактин 172 при реф. гр. 102-496
Естрадиол 2350 при реф. гр. 315-1828

Предполагам, че ще ми увеличат Л-тироксина и докторът го очакваше, но естрадиолът още ми се струва нисък и се притеснявам. Пункция планираме чак на 04.11.и се надявам да се увеличи.
LH и Пролактин май е добре, че са паднали.
Утре съм на преглед.

Моля за коментар!

# 113
  • София
  • Мнения: 35 941
Скрит текст:
Цитирам си изследванията след 2-ри ден от стимулацията (3 ден от процедурата и 4 от цикъла) , за да ги сравним с новите:
LH 8,3 при реф. гр. 2,4-12,6
Пролактин 235 при реф. гр. 102-496
Естрадиол 302 при реф. гр. 46-607
TSH 1,02 при реф. гр. 0,27-4,2
ТАТ 217 при реф. гр. < 115
МАТ 107 при реф. гр. < 34

Днес са правени след 6-ти ден от стимулацията (правени са на 7-ми ден от процедурата и 8-ми от цикъла, но преди инжекциите за деня) :
TSH 1,32 при реф. гр. 0,27-4,2
LH 4,5 при реф. гр. 14-95,6
Пролактин 172 при реф. гр. 102-496
Естрадиол 2350 при реф. гр. 315-1828

Предполагам, че ще ми увеличат Л-тироксина и докторът го очакваше, но естрадиолът още ми се струва нисък и се притеснявам. Пункция планираме чак на 04.11.и се надявам да се увеличи.
LH и Пролактин май е добре, че са паднали.
Утре съм на преглед.

Моля за коментар!
ТСХ е започнал да се повишава ( дължи се на стимулацията и е нормално) - трябва да се коригира дозата, защото и без това трябва да увеличаваш медикамента много плавно, за да не се стресира жлезата. Това не е проблем  Peace
ЛХ е започнал да пада, това е добре, но трябва още да се понижи ( има грешка в рефер. граници)
Пролактинът е супер - няма да създава проблеми.
Е2 е добре според мен, той още ще се повишава, а и зависи колко фоликула има и с какъв размер са.
За всеки ДФ, преди О., с размер 18-19 мм, трябва да има Е2: 750-1100 pmol/L. Той се повишава бързо, така че е рано да се притесняваш.

Стискам палци и ще чакам новини  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 13 103
Денис, много ти благодаря!
Страхотна си!

# 115
  • Мнения: 87
Здравей Денис, да попитам хормоните ДНЕА - S  и тестостерон, кога се пускат тези изследвания?

С осъден цикъл съм и гинекологът ми каза да изследвам тези хормони?

Вчера ги пуснах, чакам резултатите.

Благодаря предварително!

# 116
  • София
  • Мнения: 13 103
Да кажа какво стана на прегледа.
Каза, че резултатите от изследванията са идеални. Реши още да не увеличава л-тироксина.
На прегледа установи, че десният яйчник е почти готов и има вече 4 ДФ. За съжаление, левият се бави. Има поне 5-6 ДФ, но са още малки и ми коригира лекарствата, за да ги забързаме.
В четвъртък пак ще пускам хормони и в петък ще насрочва дата. Искаше ми се в края на седмицата да е пункцията, но ще е в началото на следващата. Тъкмо да има време за още 3 инжекции за съпруга ми.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 13:28 от Fever Ray

# 117
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравей Денис, да попитам хормоните ДНЕА - S  и тестостерон, кога се пускат тези изследвания?
Скрит текст:
С осъден цикъл съм и гинекологът ми каза да изследвам тези хормони?

Вчера ги пуснах, чакам резултатите.

Благодаря предварително!
Здравей!
Няма значение деня на МЦ.


Fever Ray
Радвам се за теб и продължавам да стискам палци... Peace

# 118
  • Мнения: 29
Здравейте, вчера бях при др Савова от клиника Щерев. Каза ми че нямам кисти на яйчниците и не вижда причина за поликистоза освен на хормони. Имала съм доста добър яйчников резерв. Видя също така и ЖТ на левия яйчник и каза, че съм имала овулация и се успокоих. Днес на 22 ден си пуснах прогестерон и резултата е:
Струва ми се доста нисък, какво да правя?

# 119
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, вчера бях при др Савова от клиника Щерев. Каза ми че нямам кисти на яйчниците и не вижда причина за поликистоза освен на хормони. Имала съм доста добър яйчников резерв. Видя също така и ЖТ на левия яйчник и каза, че съм имала овулация и се успокоих. Днес на 22 ден си пуснах прогестерон и резултата е:
Скрит текст:
Струва ми се доста нисък, какво да правя?
Благодаря, че сподели.
Ако е имало ЖТ и предположение за О. - Прогестеронът трябва да е висок, а при теб е много нисък ( дори за най-ниската стойност на ЛФ).
Покажи на лекарката резултата - тя трябва да го коментира. Wink
ПП. И само да вметна, че когато хормоните показват ПКЯ, това не означава, че всеки МЦ на УЗ ще се наблюдават ПКЯ, а че има някаква причина, която може да доведе до ПКЯ - най-често проблем с някой хормон - андрогени, пролактин и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт