Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 271
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 10 920
  • Мнения: 10 264
Да, наистина за първи път чувам. Попитах и мъжа ми, и той не е чувал. Показах му книжката от линка. МНого странно. Иначе всички книжки които споменахте по-напред съм ги имала в нас.

# 10 921
  • Мнения: X
Добре, огласих околностите посред нощите.  Laughing

Иначе аз съм се захванала да ви чета от...хм...наближавам стр.300. Огън, не остана! Stuck Out Tongue Closed Eyes
Как ми идва да изкоментирам всеки пети пост, ама от едното приличие се въздържам, така да се каже.

# 10 922
  • Мнения: 6 596
Романа на Дикенс е доста обемна книга, книжката  за която говорите бе съкратено, адаптирано за малки деца издание. Илюстрациите мисля са на един италиански художник, който бе илюстрирал и Пинкио. Имаше и други подобни детски издания, серия беше някаква май. Помня също Без дом на Ектор Мало.
Отдавна нямам книжката, но си спомням някои картинки, особено Юрая Хийп. Само вици75 да не пита дали не е композитора на Джулай Морнинг
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 10 923
  • Мнения: 2 079
"Без дом" нямаше ли екранизация?

# 10 924
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Имах я,любима 😍

# 10 925
  • Мнения: 12 148
"Без дом" нямаше ли екранизация?
Мини сериал от сегашно време
Част 1


Част 2

# 10 926
  • Мнения: 3 653
Точно тази книжка имах и аз. Колко пъти съм прекопирала роклите на героините от книгата. Много добре беше адаптирана. За съжаление я дадох на някой и не ми я върнаха. Но ме запали да прочета неадаптираната версия и като цяло творчеството на Дикенс.

# 10 927
  • Мнения: X
„Без дом“ през годините има сигурно десетина екранизации.
Последната, която гледах, е от 2018 година. Разбира се, вече и там - с елементи на „компютърна игра“.
Красив филм, но все пак си избирам варианта, показан по-горе.

# 10 928
  • София
  • Мнения: 39 776
Не ми е попадала адаптираната книга. Моят Копърфилд е от 86та. Скучна кафява твърда корица Simple Smile

# 10 929
  • София
  • Мнения: 2 061
Имаше и други подобни детски издания, серия беше някаква май.
Да, аз така и не харесах самата история, но ми беше много приятно да разлиствам гланцирани те страници и да гледам картинките.
По-любима ми беше тази:

# 10 930
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Имах и нея😍
Предпочитах тези по-съкратени версии 😁

# 10 931
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Имаше и други подобни детски издания, серия беше някаква май.
Да, аз така и не харесах самата история, но ми беше много приятно да разлиствам гланцирани те страници и да гледам картинките.
По-любима ми беше тази:

Имахме я тази - илюстрациите бяха наистина прекрасни!
Показаното издание на Дейвид Копърфийлд също, можех да прекарам часове да се любувам на рисунките на героините.

# 10 932
  • София
  • Мнения: 13 739
Никога не съм чела адаптираните варианти, но аз започнах да чета рано с удоволствие.

# 10 933
  • Мнения: 10 708
Тримата мускетари я четох адаптирана. Хареса ми но няколко дни по- късно намерих в библиотеката ни оригинала от около 600 страници. ( 10 и 20 години по- късно са отделни томове ) И като почна едно четене ......

# 10 934
  • Мнения: 3 653
Интересно, тази книжка за мускетарите не съм я виждала. Аз четох оригиналната книга. Препрочитала съм я сигурно сто пъти, настолна книга ми беше по едно време. Руският филм с Михаил Бояров като Дартанян си остава за мен най добрата версия на екранизация.
Бих искала да ги намеря тези книжки и да закупя. Дано ги издадат пак.

Общи условия

Активация на акаунт