Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 875
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 4 365
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Чудесна тема! Радвам се, че я открих чрез “На майка ти гаджетата”. Имам много хубави спомени мои и на близки. Скоро ще ги посъбера. Но пък ще ви зарадвам с някои снимки на интересни “антики”. На страхотни неща се натъкнахме с ММ, когато започнахме преди 7 години да разчистваме апартамента, в който беше живяла баба му, за да живеем ние. Нещо, на което се радват много близки и познати, когато им даваме подаръци е опаковането в такава хартия...

Попаднахме на цял топ, ММ няма идея как е попаднала там. Дядо му е учил в Европа, пътувал е много още от 50те години, после се е занимавал с мода и обувки, работел е в ЦНСМ; бабата е била счетоводител все в големи предприятия.
Пазим си и едно оригинално кубче “Рубик”

Умишлено си го снимахме така-автентично прашасало... Вече е почистено и сме го запазили, за да го показваме някой ден след време на дъщеря си, която очакваме да се роди след една седмица.

# 4 366
  • Варна
  • Мнения: 5 547
Кубчето Рубик не се намираше лесно. Бяхме на почивка във Велинград и баба се запозна с една жена, която каза, че има и ще и продаде. От Велинград като се връщахме към Русе изкарвахме целия ден в София. От гарата ходихме до магазина на жената и го взехме. Нямаше по-щастлив човек от мене. Научих се и да го редя. Наскоро децата го изровиха и се оказа, че съм забравила.
Някой писа за лексикони. Имахме всички в училище и си ги разменяхме. Бях нарязала няколко модни списания на баба за картинки. Рисувахме си разни сърчица и какво ли още не. "Ти си роза, ти си крем, ти си щастие за мен."
Много се изненадах миналият месец, когато ми поръчаха да направя лексикон за едно детенце. Мислех, че вече не са на мода.

# 4 367
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Имам спомен как майка ми ни водеше със сестра ми на баня в Горна баня. Няма такъв кеф. Помня съблекалните - с едни дървени седалки и шкафчета. И после влизането в огромната баня - слизаше се по стълби вътре, а то едно замъглено от парата и тихо, само шум на вода. Имаше два басейна и ние умирахме да се пляскаме вътре, въпреки че жените се противяха. Дето има една приказка - с деца на баня Simple Smile. Отстрани пък имаше едни, даже не знам как да ги опиша, като улеи, в които течеше вода и железни като паници, с които се поливахме. Много беше хубаво. Пак бих отишла на баня. Иначе и при нас беше обичай голямото неделно къпане вкъщи. Помня миризмата на газ, защото имахме бойлер на газ. И все ме беше страх, като баща ми го палеше, защото изкачаше пламък.

# 4 368
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Кубче рубик майка ми беше намерила забравено на една спирка Laughing Още го пазим, аз се опитвам да го редя, но съм забравила и трябва да гледам клипчетата в ютуб, за да се справя. Едно време баща ми имаше написани формули и го редях по тях.

# 4 369
  • София
  • Мнения: 13 852
Имам пълната колекция на Рубик. Завряна е в някой от кашоните на вилата.

# 4 370
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
https://offnews.bg/obshtestvo/shte-lekuvat-i-s-vino-v-mineralnit … kupel-648895.html
Ето малко снимки от баните..

# 4 371
  • Мнения: 2 886
Имам спомен как майка ми ни водеше със сестра ми на баня в Горна баня. Няма такъв кеф. Помня съблекалните - с едни дървени седалки и шкафчета. И после влизането в огромната баня - слизаше се по стълби вътре, а то едно замъглено от парата и тихо, само шум на вода. Имаше два басейна и ние умирахме да се пляскаме вътре, въпреки че жените се противяха. Дето има една приказка - с деца на баня Simple Smile. Отстрани пък имаше едни, даже не знам как да ги опиша, като улеи, в които течеше вода и железни като паници, с които се поливахме. Много беше хубаво. Пак бих отишла на баня. Иначе и при нас беше обичай голямото неделно къпане вкъщи. Помня миризмата на газ, защото имахме бойлер на газ. И все ме беше страх, като баща ми го палеше, защото изкачаше пламък.

Тас е думата. Докато се сетя...

# 4 372
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
А верно, че беше тас.

# 4 373
  • Мнения: 443
Да, в басейна водата беше минерална и беше за киснене. От един улей непрекъснато се изливаше чиста вода в басейна и бабите пиеха вода от него. След излизане от басейна, се поливаха с тези тасове, за да се изплакнат, може би, и да се измият косите. Имаше и теляци (телячки) които търкаха желаещите с кисе (това беше срещу допълнително заплащане). Иначе в Банкя реновират банята, мисля че я откриха, но не знам дали работи, оградена си е със строителна ограда. За Овча купел - от няколко години се говори, че ще я реновират, но май непрекъснато има скандали на кого да я дадат и така си се руши.

# 4 374
  • София
  • Мнения: 9 994
Мммм, домашен течен шоколад.....и бонус някоя бучка... ммммммляс
Ммммм, присетила съм се за него. Мисля  да правя 😋

# 4 375
  • София
  • Мнения: 13 852
Тас и курна Simple Smile. Който не е къпан веднъж от теляк/телякиня, не е къпан. 🤣🤣🤣. Баба ми ме водеше. За наборите и си беше социален ивент.

# 4 376
  • Пловдив
  • Мнения: 40 838
Мммм, домашен течен шоколад.....и бонус някоя бучка... ммммммляс
Ммммм, присетила съм се за него. Мисля  да правя 😋
скоро правих...няма нищо общо с оня вкус. Още като отворих пакета сухо мляко ми стана ясно...

# 4 377
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ненавиждах ходенето на баня пълна основно с баби и изключително топлата вода в басейна където ме караха да се кисна, до ден днешен се къпя с не много топла вода.

# 4 378
  • София
  • Мнения: 13 852
Аз бях малка и не ми е правило впечатление, че са баби, а в басейна с другите деца правихме мазало.
Леко по-различен вариант на СПА 🤣.

# 4 379
  • Бургас
  • Мнения: 6 375
Мммм, домашен течен шоколад.....и бонус някоя бучка... ммммммляс
Ммммм, присетила съм се за него. Мисля  да правя 😋
скоро правих...няма нищо общо с оня вкус. Още като отворих пакета сухо мляко ми стана ясно...

И аз така, няколко пъти правя с Нидо сухо мляко и не ми се получава това, което търся и помня.Ти с какво сухо мляко го направи? Гледам, че има и други видове.

Общи условия

Активация на акаунт