Робот за почистване на прозорци

  • 100 139
  • 797
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 598
Кой модел е с оптимално съотношение цена-качество? И с достъпни консумативи, които се намират на нашия пазар? Искам да подаря робот на свекървата, а тя няма как да поръчва от интернет и не би казала кога ще има нужда,че да й поръчам аз.

# 361
  • Мнения: 13
Здравейте, да се похваля с нова придобивка .чLiectroux Hcr10 .  От сравнително ниско бюджетните роботи. Пробвах на прозорец, баня, PVC врата. Справя се!

Здравейте, а може ли да се постави в долната част на прозореца и да чисти нагоре? Четох статия, в която бяха описани функции за чистене само отгоре надолу..
И също - с дистанционно работи само, нали така?

# 362
  • Мнения: 211
Здравейте, да се похваля с нова придобивка .чLiectroux Hcr10 .  От сравнително ниско бюджетните роботи. Пробвах на прозорец, баня, PVC врата. Справя се!

Здравейте, а може ли да се постави в долната част на прозореца и да чисти нагоре? Четох статия, в която бяха описани функции за чистене само отгоре надолу..
И също - с дистанционно работи само, нали така?
Ами, аз го поставям точно в долната част, качва се сам горе и почва да чисти наляво/надясно. Като стигне дограмата слиза леко надолу и продължава пак по ширина на прозореца.  Има дистанционно, с което може да се променя посоката. Няма приложение за управление.

# 363
  • Мнения: 13
Ами, аз го поставям точно в долната част, качва се сам горе и почва да чисти наляво/надясно. Като стигне дограмата слиза леко надолу и продължава пак по ширина на прозореца.  Има дистанционно, с което може да се променя посоката. Няма приложение за управление.

Мерси много за информацията Simple Smile
За следите от почистването искам да попитам също - естествено е, на първо почистване на мръсни прозорци да остави кръгове, но остават ли следи и след 2-3 почиствания?

# 364
  • Мнения: 211
Ами, аз го поставям точно в долната част, качва се сам горе и почва да чисти наляво/надясно. Като стигне дограмата слиза леко надолу и продължава пак по ширина на прозореца.  Има дистанционно, с което може да се променя посоката. Няма приложение за управление.

Мерси много за информацията Simple Smile
За следите от почистването искам да попитам също - естествено е, на първо почистване на мръсни прозорци да остави кръгове, но остават ли следи и след 2-3 почиствания?
Сухо, мокро, ако трябва второ мокро чистене и може да остане нещо в ъглите, но резултатът е много добър. Дразнещо е, че е бавничко това трикратно минаване. Но за труднодостъпни прозорци е супер. Имам само в една от стаите тип "френски" прозорец с 5 крила, 2 от които не отваряеми, без достъп отвън. Ми, доволна от робота..

# 365
  • Мнения: 13
Сухо, мокро, ако трябва второ мокро чистене и може да остане нещо в ъглите, но резултатът е много добър. Дразнещо е, че е бавничко това трикратно минаване. Но за труднодостъпни прозорци е супер. Имам само в една от стаите тип "френски" прозорец с 5 крила, 2 от които не отваряеми, без достъп отвън. Ми, доволна от робота..

Много благодаря! Поръчах и аз, чакам го с нетърпение! Relaxed

# 366
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Здравейте, доста мнения прочетох тук преди да избера робот и накрая се спрях на един съвсем нов модел - Xiaomi Hutt W8, за който можех да съдя само по характеристиките на производителя. Купих го за 579 лв в началото на януари от mobisector, но ми го доставиха чак в средата на февруари. Гледам че сега цената му е 40 лв повече.
Днес ми остана време да го пробвам и реших да споделя тук първите си впечатления.
Уредът пристига в много добра опаковка. Има си куфарче, което събира всички аксесоари и е компактно и кипро. Самия уред е лек и удобен за захващане. Има две дюзи и пръскането е доста прилично (пуснах го с 50:50 препарат за прозорци и филтрирана вода). Не залязвам да оставя следи. Доста добре се ориентира и се движи по стъклата. Имам едни огромни прозорци на терасата, за които е идеален. За малките и по-достъпни май не си заслужава усилията да го инсталираш и обезопасяваш.
Недостатък според мен е липсата на приложение. Управлява се само от копчето на самото устройство или дистанционното, което значи, че не може да се програмира, примерно да мине два пъти един и същи прозорец в едната посока и после в другата. Трябва да го изчакаш да приключи например вертикалното минаване и евентуално да го пуснеш пак, но хоризонтално ориентиран. Иначе отзад на модела пише Smart, но в това отношение очаквах да е по-умен.
Като цяло до тук мина няколко прозореца и съм много доволна от резултатите. Дано съм ви била полезна.

# 367
  • Мнения: 23 355
А защо трябва да минава хоризонтално и вертикално?

# 368
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
А защо трябва да минава хоризонтално и вертикално?
Ами съдя по робота-прахосмукачка, който ползвам. Има режим за двойно минаване с моп в едната и после в другата посока и резултатът винаги е по-добър от само едно минаване. Мисля, че и тук се получава така, но трябва да става ръчно явно, което е странен недостатък за мен.

# 369
  • Мнения: 23 355
Може би са сметнали, че не е нужно.Нямам опит с такива за прозорци, а не всички роботи прахосмукачки правят така също.

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 6 663
При Hutt W66 на дистанционното има бутон "x2", който е именно за двойно минаване - първо вертикално и с пръскане, вторият път хоризонтално, за полиране.
Не см виждала новия модел, но с "приличното" пръскане ме спечели определено Simple Smile

Сега освен да чакам Изиорка (Roborock S5) да сдаде багажа и да я ъпгрейдват с S7 поне, ще чакам и Селестето (Hutt W66) Joy

# 371
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Момичета, помогнете с инфо, моля. Спря да ми работи дистанционното без което не мога да ползвам робота на труднодостъпни места. Смених батериите, не иска пак. нещо включвах и изключвях, тръгна, но спря да говори. Не че съм умряла да ми приказва, ама все пак. Някой имал ли е такъв проблем?

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 11:15 от The Iron Lady

# 372
  • Мнения: 139
Момичета, помогнете с инфо, моля. Спря да ми работи дистанционното без което не мога да ползвам робота на труднодостъпни места. Смених батериите, не иска пак. нещо включвах и изключвях, тръгна, но спря да говори. Не че съм умряла да ми приказва, ама все пак. Някой имал ли е такъв проблем?

Какъв модел е робота, който говори? Аз съм с HUTT W55 и не мъцва, само пищи понякога, ако има опасност от развакумиране.

# 373
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Моделт е HUTT W66. Сърдит ми е и дума не продумва Sweat Smile

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 6 663
Едното от копчетата беше за пускане/спиране на говора, ама не е пред мен дистанционното и не мога да се сетя кое Joy
Утре като се прибера, ще погледна и ще пиша

Общи условия

Активация на акаунт