Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 412
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Макси е едно от най-скъпите места в София. За там бюджета ви и то за 4 стаен не е достатъчен.

Има и за този бюджет, но са с площ по около 120 кв, което за 4-стаен е малко. Аз за това помолих за обява в този ценови клас за хубав, просторен 4-стаен в по-хубав квартал. Защото аз за себе си установих, че този бюджет не е достатъчен, но пък може аз да съм пропуснала нещо и да ме изненадат.  В момента за нещо читаво според моите изисквания и да има минимум 3 спални, бюджета трябва да е около 270-300000. Това за апартамент. Аз както искам къща, там цените са даже около 350-400000. Хубавата новина е, че от година и половина цените не са мръднали и много обяви са залежали. Дори за някои свалят цените през няколко несеца. Следя една къща и вече  2 пъти й свалят цената с по 15000.

# 361
  • Мнения: X
Нико, покажи как е при теб като толкова знаеш Wink

И защо е толкова скъпо в това Макси? По-скъпо ли е от НС в центъра, Лозенец, Иван Вазов, Яворов, Изток, Изгрев?
Не съм аз човека, който твърди, че ремонта на коментирания имот е доста скромен. Според мен апартамента е пипнат добре като са обмислени и по-дребните детайли. Смешно е да се твърди, че такъв ремонт е дребен и съм убеден особено съдейки по квартала, че съфорумката не е вложила повече пари в ремонта на нейния апартамент. П.П. Попея, вероятно от тук излиза топлината; . Под всеки прозорец има такива кутии.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 18:40 от Анонимен

# 362
  • Мнения: 1 536
Естествено, че ще има. От там излизат на терасата. Стълбичка е. Satisfied Иначе съфорумката не я мисли, повече ми струва ремонта от това, но няма шанс да го видиш тук.

# 363
  • Мнения: 9 886
а, добре, защото аз и не искам да го виждам

# 364
  • Мнения: 1 445
Може ли някой да ми покаже 4 стаен или с повече стаи апартамент за 220000 евро в по-хубав квартал и по-хубава сграда, с просторна всекидневна? Ще съм благодарна, защото аз такова чудо не намирам много много, а не е като да не гледам отдавна. Скоро гледах в Макси 4-стаен за тази цена, но всекидневната беше едва към 30кв и съответно едно наблъскано....а самото обзавеждане даже беше зле по моите представи

Много неясно дефинирани критерии. Хубав квартал,хубава сграда,просторна всекидневна? Ако 30 кв. Всекидневна е малко,40 как е?

# 365
  • Мнения: X
Ами да речем, че с параметрите на обсъждания в Овча купел ме устройва, до колкото мога да преценя от снимките.иначе 40-50 кв за мен е прилична всекидневна заедно с кухненския бокс, но по-добре все пак да е 50+
Сега да поясня защо помолих някой да ми покаже такава обява. Помолих, защото имаше изказвания, че цената била висока, че хора с 220к купували в по-хубави квартали и т.н. Ами ок, но аз не търся в хубави според критериите на повечето тук, но за 220к не намирам със сходни параметри. А конкретно на този ми изглеждат като да има голяма всекидневна, 3 спални, дрешници, голяма тераса. Общо взето това,  което би ми свършило работа на мен. Ами съжалявам, но в квартали около южната дъга на околовръстното и в хубава сграда или комплекс не намирам нещо читаво за под 250к. За това предполагам, че в набедените за хубави и скъпи съвсем няма да има за тези пари

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 21:29 от Анонимен

# 366
  • Мнения: X
Ами да речем, че с параметрите на обсъждания в Овча купел ме устройва, до колкото мога да преценя от снимките.иначе 40-50 кв за мен е прилична всекидневна заедно с кухненския бокс, но по-добре все пак да е 50+
Сега да поясня защо помолих някой да ми покаже такава обява. Помолих, защото имаше изказвания, че цената била висока, че хора с 220к купували в по-хубави квартали и т.н. Ами ок, но аз не търся в хубави според критериите на повечето тук, но за 220к не намирам със сходни параметри. А конкретно на този ми изглеждат като да има голяма всекидневна, 3 спални, дрешници, голяма тераса. Общо взето това,  което би ми свършило работа на мен. Ами съжалявам, но в квартали около южната дъга на околовръстното и в хубава сграда или комплекс не намирам нещо читаво за под 250к. За това предполагам, че в набедените за хубави и скъпи съвсем няма да има за тези пари
Ако не търсиш в "набеден за хубав квартал", Овча Купел на това място те устройва, параметрите на имота - също, цената му -също, значи, си намерила своя имот - go for it Simple Smile И ще почерпиш Simple Smile

Аз лично предпочитам за един и същи бюджет 25 кв всекидневна и три спални по 10 кв през този, но да е на друго място и това място съвсем не е около Южната дъга на околовръстното. Например в Гео Милев или Редута, или Лагера. Ти предпочиташ този, устройва те всичко в него - ами вземай го, и без това стои от години, явно вече е намерил своя нов собственик Simple Smile

П.П. Нико, и аз мисля, че това не е отоплителен уред, а е стъпало към балкона

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 22:40 от Анонимен

# 367
  • Мнения: X
Както винаги не четеш с разбиране, но пък философстваш като Антония Петрова-Батинкова....

# 368
  • Мнения: 2 694
А бе разбрахме те, искаш 50кв всекидневна....а това супер рядко май се намира. За мен лично е абсурдно много това. Дори сам да си правя къща от нулата, няма да искам всекидневна 50кв... прекалено ми е.

# 369
  • Мнения: 1 445
Ами да речем, че с параметрите на обсъждания в Овча купел ме устройва, до колкото мога да преценя от снимките.иначе 40-50 кв за мен е прилична всекидневна заедно с кухненския бокс, но по-добре все пак да е 50+
Сега да поясня защо помолих някой да ми покаже такава обява. Помолих, защото имаше изказвания, че цената била висока, че хора с 220к купували в по-хубави квартали и т.н. Ами ок, но аз не търся в хубави според критериите на повечето тук, но за 220к не намирам със сходни параметри. А конкретно на този ми изглеждат като да има голяма всекидневна, 3 спални, дрешници, голяма тераса. Общо взето това,  което би ми свършило работа на мен. Ами съжалявам, но в квартали около южната дъга на околовръстното и в хубава сграда или комплекс не намирам нещо читаво за под 250к. За това предполагам, че в набедените за хубави и скъпи съвсем няма да има за тези пари

Демек искаш да се успокоиш,че за същите пари в квартали,спрягани за по-хубави,не можеш да намериш нещо по-добро. Ами нормално,как да е иначе.

# 370
  • Мнения: X
Аз ли не пиша като хората, вие ли не четете с разбиране? Не, не искам да се успокоявам с нищо. Просто имаше няколко човека, които се изказаха, че цената била висока за този квартал (с което съм съгласна, разбира се, и то не само за този квартал, а за целия град), но всъщност моето мнение е, че просто цените вече са такива. Но ми стана интересно да не би пък да има нещо за по-ниски цени и да пропускам. Просто описах какво жилище би ми свършило работа. Аз в момента живея в сходно, но с 2 спални и искам просто да се разширим. Нито се хваля, нито се превземам или там каквото може би си мислите...Не гледам в квартали спрягани за хубави, защото дори не са ми удобни за живеене. Гледам в квартали около южната дъга.”, защото там ми е най-добрата локация. Това няма как да включва кварталите след Бъкстон, разбира се, защото нямам възможност ежедневно да съм в задръствания.
Сега Попея дано е разбрала защо Овча Купел ми е далеч от сметките, както и Лозенец, между другото?
С две думи ако това в ОК е скъпо за тези параметри, то значи и в кварталите, в които търся трябва да е скъпо, а в такива спрягани за хубави трябва да е около таьи цена. Да, но не е според моите наблюдения. За съжаление  цените са такива. Но за радост напоследък се позадържаха на тези нива та има шанс и да се порегулират скоро.

# 371
  • Мнения: 1 445
А аз реших наистина да ти помогна,но ти не ми отговори на въпросите, после разбрах,че всъщност ти и нищо конкретно не търсиш. Пак питам,имаш ли някакви по-тясно дефинирани критерии? Защото аз си купих 3 спален апартамент с 40 кв. всекидневна,ама знам ли достатъчно голяма ли ти е и дали е в квартал,който харесваш.

# 372
  • Мнения: X
Ок извинява се ако съм била неясна. Критериите ни са: всекидневна минимум 40кв, но предпочитаме около 50 или повече. Три спални, едната да е с дрешник задължително, и размерите да са поне 14кв на 2 от тях. Третата, която ще е кабинет и за гости може да е по-малка. Трябва да има и мокро помещение и голяма тераса пред дневната. Това нещо може и мезонет да е или партерен с двор евентуално, но тогава трябва да е в охраняем комплекс. Предпочитаме сградата да е в комплекс или поне да има собствен двор. Кварталите, които ни устройват са тези около южната дъга от Бъкстон до Младост и да има бърз излаз нс околовръстното и разбира се улица до блока. Че положението понякога е страшно. А да и акт 16 трябва да има. Не се доверяваме на инвеститори.
Сега сигурно ще си кажете колко претенции имаме хаха. Прави ще сте,  но реално ние не бързаме да купим, не ни е жизнено необходимо да се местим и искаме като купим да знаем, че не сме направили голям компромис. Желанието ни дори е къща, но там цените са по-високи и излизат извън възможностите ни и желанията ни за инвестиция в България към момента.

# 373
  • Мнения: X
Ок извинява се ако съм била неясна. Критериите ни са: всекидневна минимум 40кв, но предпочитаме около 50 или повече. Три спални, едната да е с дрешник задължително, и размерите да са поне 14кв на 2 от тях. Третата, която ще е кабинет и за гости може да е по-малка. Трябва да има и мокро помещение и голяма тераса пред дневната. Това нещо може и мезонет да е или партерен с двор евентуално, но тогава трябва да е в охраняем комплекс. Предпочитаме сградата да е в комплекс или поне да има собствен двор. Кварталите, които ни устройват са тези около южната дъга от Бъкстон до Младост и да има бърз излаз нс околовръстното и разбира се улица до блока. Че положението понякога е страшно. А да и акт 16 трябва да има. Не се доверяваме на инвеститори.
Сега сигурно ще си кажете колко претенции имаме хаха. Прави ще сте,  но реално ние не бързаме да купим, не ни е жизнено необходимо да се местим и искаме като купим да знаем, че не сме направили голям компромис. Желанието ни дори е къща, но там цените са по-високи и излизат извън възможностите ни и желанията ни за инвестиция в България към момента.
Ето ти два апартамента, които ако ги обединиш, ще получиш идеалното разпределение.

# 374
  • Мнения: 9 886
Звездичката обаче мисля, че не е готова да плати цена като за два апартамента, което реално иска.

Общи условия

Активация на акаунт