Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 413
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Е то зависи и от цената все пак. Ако е 2000кв да няма да дадем толкова пари.
Нико, това къде е и има ли акт 16?

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 11:07 от Анонимен

# 376
  • Мнения: X
Е то зависи и от цената все пак. Ако е 2000кв да няма да дадем толкова пари.
Нико, това къде е и има ли акт 16?
Това е на 170 метра от Лидл Тодор Каблешков. Аз лично го харесвам този регион, защото е южен пък цените са доста ниски, а има всички удобства като хубав парк, училища, магазини, гледка към Витоша и т.н. Сега като направят пробива до Парадайс и комуникацията ще е много бърза и удобна.

# 377
  • Мнения: 41 079
Да де, ама ако се обединят не може да се направи голяма дневна, а ще има две малки Grinning
Иначе на мен ми харесва по-малкият - почти идеално оптимизиран е - може да се събере всичко необходимо на минимална площ (т.е. минимум разходи/усилия за обзавеждане, отопление и чистене). И ширината на спалните е 320 см, което е рядкост, но разрешава да се сложи хубав скрин срещу спалнята с телевизор отгоре. Основен недостатък е липсата на мокро помещение и е хубаво едната спалня да беше малко по-голяма.

# 378
  • Мнения: X
Да де, ама ако се обединят не може да се направи голяма дневна, а ще има две малки Grinning
Иначе на мен ми харесва по-малкият - почти идеално оптимизиран е - може да се събере всичко необходимо на минимална площ (т.е. минимум разходи/усилия за обзавеждане, отопление и чистене). И ширината на спалните е 320 см, което е рядкост, но разрешава да се сложи хубав скрин срещу спалнята с телевизор отгоре. Основен недостатък е липсата на мокро помещение и е хубаво едната спалня да беше малко по-голяма.
Напротив. Получава се огромна дневна, с много прозорци, в която може да се отдели кухнята, ако желае човек. Родителската спалня също ще е огромна с голям дрешник и собствена баня, а в коридора има място за много голям вграден гардероб.  П.П. Квадратурата, която е написана включва идеалните части. РЗП-то на по-малкия апартамент вероятно е 81-83 м2. За такава квадратура разпределението е добро.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 11:46 от Анонимен

# 379
  • Мнения: 41 079
Би могло, ако сградата е проектирана за офиси - огромно празно пространство, което всеки си разпределя както иска.
Тук, обаче, с 99,9% сигурност в стените има колони, които не може да се бутат. Не са показани, но така се строят жилищните сгради днес. Площи от 10 на 10 метра без колони в средата просто не се срещат в масовото строителство.

Където е малката тоалетна (в средата на потенциалния голям хол)със сигурност има и вертикални щрангове, и мръсен канал, и вентилационна шахта Mr. Green

П.П. Всъщност може и да стане, но малката тоалетна трябва да остане извън хола - това ще реши проблема с тръбите, каналите и шахтата, а и там със сигурност има колона. Другата колона може да се скрие като се зазида вратата на лявата спалня и за влизане в хола се остави само вратата на дясната такава.

Така ще се получи екстра кухненски бокс, надолу от него трапезария - в ляво, на мястото на двете спални - дневна част. Ще я има и задължителната тоалетна за гости до хола. Но си трябва свестен чертеж.

И в голямата нова спалня на мястото на другия хол ще има лек проблем с тръбите и канала - ще се чува, евентуални течове...

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 11:58 от Черна станция

# 380
  • Мнения: X
Би могло, ако сградата е проектирана за офиси - огромно празно пространство, което всеки си разпределя както иска.
Тук, обаче, с 99,9% сигурност в стените има колони, които не може да се бутат. Не са показани, но така се строят жилищните сгради днес. Площи от 10 на 10 метра без колони в средата просто не се срещат в масовото строителство.

Където е малката тоалетна (в средата на потенциалния голям хол)със сигурност има и вертикални щрангове, и мръсен канал, и вентилационна шахта Mr. Green
Няма колкони. Точно тази сграда е по-висок клас и не е пестено от нищо. П.П. Вертикалните щрангове могат да се вкарат в колона от гипсокартон и изолация. На фона на огромния хол няма да заема почти никакво място. А за сметка на това си представи какъв кеф е да имаш голямо лице на юг и изток, и колко светло и приятно ще бъде за хората, които биха живяли в такъв апартамент.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 12:00 от Анонимен

# 381
  • Мнения: 41 079
Виж ми поправения пост.
Иначе малко се съмнявам за колоните, ама може и така да е Thinking

# 382
  • Мнения: X
Виж ми поправения пост.
Иначе малко се съмнявам за колоните, ама може и така да е Thinking
За колоните съм сигурен. П.П. Като се разшири малко банята към родителската спалня ще се избегнат всякакви евентуални проблеми за шум и теч.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 12:26 от Анонимен

# 383
  • Мнения: 9 886
Аз за дневна си представих обединени трите средни помещения. Нека спалните на децата да са в другия край, а на родителите в другия.

# 384
  • Мнения: 9 819
Нико, това чудо на кой етаж е? На мен ми прилича на партер - заради паркоместата с колите. И терасите са всъщност двор, така да се каже.  Апартаменти ли са по документи или ателиета/офиси?
Не съм сигурна за гледката. Всички помещения ги виждам само с врати към терасите/дворчетата, останалата част ми приличат на стени, но може и да се бъркам с означенията на чертежа. Ако са стени само с балконски врати, гледка няма да има. Бутане на стени и слагане на панорамни прозорци след А16 може и да може да се направи с читав проект и на съответната цена, защото все ще се води промяна на фасадата.
Като разпределение иначе са добре, но ако е партер и само с балконски врати, без други прозорци - това вече за мен са големи минуси. Кварталът не го познавам и не го коментирам - тези части на София просто не са моите.

# 385
  • Мнения: 677
Няма как да няма прозорци, просто не са обозначени.

# 386
  • Мнения: X
Нико, моля те прати ми за коя сграда става въпрос и за какви цени. Яко искаш може и на лично.

# 387
  • Мнения: X
Нико, това чудо на кой етаж е? На мен ми прилича на партер - заради паркоместата с колите. И терасите са всъщност двор, така да се каже.  Апартаменти ли са по документи или ателиета/офиси?
Не съм сигурна за гледката. Всички помещения ги виждам само с врати към терасите/дворчетата, останалата част ми приличат на стени, но може и да се бъркам с означенията на чертежа. Ако са стени само с балконски врати, гледка няма да има. Бутане на стени и слагане на панорамни прозорци след А16 може и да може да се направи с читав проект и на съответната цена, защото все ще се води промяна на фасадата.
Като разпределение иначе са добре, но ако е партер и само с балконски врати, без други прозорци - това вече за мен са големи минуси. Кварталът не го познавам и не го коментирам - тези части на София просто не са моите.
Прозорците са на този принцип: . Апартаменти са, а не ателита или офиси. А акт 16 не само няма, а даже разрешителното за строеж ще им излезе след нова година. Дадох този имот просто като подходящ пример за възможно идеално разпределение в ценови  клас 1100-1150 евро/м2.

# 388
  • Мнения: 1 883
След моста на Черковна, до църквата, срещу строежа на резиденция Черковна има една сграда, която е почти завършена, с  бежово-тъмно-кафява фасада. Някой да се сеща кой е строителят/ инвеститорът?

# 389
  • Мнения: 969
Виж ми поправения пост.
Иначе малко се съмнявам за колоните, ама може и така да е Thinking
За колоните съм сигурен. П.П. Като се разшири малко банята към родителската спалня ще се избегнат всякакви евентуални проблеми за шум и теч.
Освен колони вероятно има и някоя и друга шайба (ст.б. стена).

Общи условия

Активация на акаунт