Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 212
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 341
А защо трябва да те убеждава? За теб може да не е добра инвестиция за други да е. Жената купила, разказа какво, защо. И нещо любимо на мен евър, нарича се възпитание, това ку-ку дори няма да го коментирам.
Ами учудва ме, защото не го приемам за нормално, права си че го има на всякъде, но това не означава, че ще го приема.

# 436
  • Мнения: 19 360
Моите прости сметки показват, че при така посочения наем, тази инвестиция се избива за около 13 години, което е съвсем прилична доходност.

# 437
  • Мнения: X
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
"Зачезват" обявите. Някой  се пробва.
А има и момент нарочно да се пускат обяви с високи цени.
Скрит текст:
Квадратите са реално 43, тук са послъгали
43??? Застроената площ на тези апартаменти не е ли нещо като 33???
32, 20 с общите части.
Скрит текст:


Типов двустаен апартамент в тази сграда.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 11:29 от Анонимен

# 438
  • Мнения: 435
50 кв. помещение и 350 см височина ще му е малко, според мен.

Три нови за мен обяви:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d155259651708990 - бул. Цар Освободител
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d156224422751826 - ул. Княз Борис I
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1f157020571428772

# 439
  • Мнения: 2 223
В нотариалните актове се пише застроената площ + % общи части от общите части на сградата. Така е и в посоченият пример. Не съм сигурна, може и някъде тези проценти да ги дават и в м2, защото в проекта по ценообразуване/площоразделяне ги има сметнати.

# 440
  • Мнения: 2 113
Румка е създала чисто жилище на удобно място след основен ремонт.
Който се интересува и му е полезно - ще си го ползва. Наемната цена за месец е по-малка от сумата, която някой би дал за хотел за двама + таксита, ако му се налага три пъти месечно да преспива в София в комадировка или напът за аерогарата за полет в чужбина.
Достъпът е бърз и евтин с градски транспорт, което за голям и натоварен град е фактор.
За Румка имотите са на едно място, което е от важно значение за подръжката и контрола.
Намирам го за разумно като инвестиция, както и за полезно за потребителите. Безсмислено е да се коментира става или не става за собствено жилище.
Румка е създала реална услуга за хората.
Може само да бъде подкрепена и поздравена.

# 441
  • София
  • Мнения: 878
32.20 oчевидно е застроената площ- на схемата пише 32.2 и процент общи части. Няма как да е 32.2 с общи части дори ако просто сумираме площта на помещенията.
 Поздравления за Румка за успешната инвестиция!
 Учудва ме, че инвеститора в реновирането на сградите не е решил вместо да продава да остане собственик и да отдава под наем целите блокове.

# 442
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
но нали знаеш понякога гроздето е кисело.
Една от любимите ми реплики евър Grinning Grinning Grinning
Tя нали темата си е за обсъждане на имотни обяви, пуснал съм обява, обсъдил съм я от моя страна. За всекидневна 16кв, която е холо-кухня говорим все пак, без тераси... няма как да ме убеди някой, че това е добра инвестиция. Че и на цена от 1100+ евро на квадрат.... ку ку Grinning Grinning Grinning
Абе, ти си кукай от балкона, а Румката ще си прибира по 600 евро месечно ( по-натък и повече).
Много добра доходност от 7200 евро годишно , на 90000-те евро, НЕвзети на кредит .

32.20 oчевидно е застроената площ- на схемата пише 32.2 и процент общи части. Няма как да е 32.2 с общи части дори ако просто сумираме площта на помещенията.
 Поздравления за Румка за успешната инвестиция!
 Учудва ме, че инвеститора в реновирането на сградите не е решил вместо да продава да остане собственик и да отдава под наем целите блокове.
ами ,трябват му бързи пари на инвеститора, да връща кредити вероятно

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 11:51 от RichiRich

# 443
  • Мнения: X
но нали знаеш понякога гроздето е кисело.
Една от любимите ми реплики евър Grinning Grinning Grinning
Tя нали темата си е за обсъждане на имотни обяви, пуснал съм обява, обсъдил съм я от моя страна. За всекидневна 16кв, която е холо-кухня говорим все пак, без тераси... няма как да ме убеди някой, че това е добра инвестиция. Че и на цена от 1100+ евро на квадрат.... ку ку Grinning Grinning Grinning
Абе, ти си кукай от балкона, а Румката ще си прибира по 600 евро месечно ( по-натък и повече).
Много добра доходност от 7200 евро годишно , на 90000-те евро, НЕвзети на кредит .

Защо не отчиташ дължимите данъци ?

# 444
  • Мнения: X
В нотариалните актове се пише застроената площ + % общи части от общите части на сградата.
Да, подведох се от схемата, където е 32,13 кв.м.
От 419 кв.м. застроена площ на сградата, то 0,66754% за апартамент е 2,79473кв.м.
Та извода ми не отпада,
че за "апартамент" от 32,20 кв.м. без балкон и в сграда с 161 самостоятелни обекти сумата от 300 евро е "пробна" и недостижима.

# 445
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
но нали знаеш понякога гроздето е кисело.
Една от любимите ми реплики евър Grinning Grinning Grinning
Tя нали темата си е за обсъждане на имотни обяви, пуснал съм обява, обсъдил съм я от моя страна. За всекидневна 16кв, която е холо-кухня говорим все пак, без тераси... няма как да ме убеди някой, че това е добра инвестиция. Че и на цена от 1100+ евро на квадрат.... ку ку Grinning Grinning Grinning
Абе, ти си кукай от балкона, а Румката ще си прибира по 600 евро месечно ( по-натък и повече).
Много добра доходност от 7200 евро годишно , на 90000-те евро, НЕвзети на кредит .

Защо не отчиташ дължимите данъци ?
Защото не съм счетоводител.

# 446
  • Мнения: X
кв. Банишора не е център, смешна си... и вноската по ипотечен кредит ще ти е 500лв за това "жилище"... аааа и тераса няма. Къде ще сушиш дрехите... не знам Simple Smile

Аз като ходех на огледи една брокерка ми вика, за мене липсата на тераса е плюс , понеже не се занимаваш да миеш , голям смях падна. Аз жилище без тераса не бих взел дори и под наем, бих се чувствал като затворник. Ама явно на някои не им пречи,де.

# 447
  • Мнения: 677
Не е нужно да си счетоводител, за да знаеш, че има разнообразни разходи:
- данъци за имотите
- данъци върху наемите
- периодична подръжка
- през 5-10 години по-голям ремонт
- ...

# 448
  • Мнения: 105
Следя имотните теми с интерес.
Нито продажните цени, нито наемите са достигнали нивата от предишната криза. В същото време доходите нараснаха поне два пъти.
И какво излиза ,че купувачи и наематели имат право на двойно по-високи доходи, а продавачи и наемодатели - НЕ!
Някъде назад в имотните теми, се коментираше, че наемателите вече претендирали уреди и мебели на под 5 г . При подобни претенции, считам, че наемите даже са ниски и не отразяват дори инфлацията за последните години.

# 449
  • Мнения: 2 312
Така е. В момента е доста по-изгодно да живееш под наем, отколкото да изплащаш.

Общи условия

Активация на акаунт