Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 305
  • 758
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 5 937
Е , сега, ако включва ток, вода , отопление , такси всякакви  по апартамента , настаняване и изпращане, и почистване след всеки който дойде и както дойде. Отделно консумативи и завивки. То може и да е малко 1400 лева. Хазяина само с това ще е зает половината месец. Та колко да струва?
Хамалогията не се иплаща и сметките като сложиш , може даже да си вътре...

# 511
  • Мнения: 19 476
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15699244478056 … k=4w9vp2&f1=1
Ето ви още едно супер надценено жилище според мен. Почти 3 х. евро на квадрат за първи етаж, стара сграда и преходен и тъмен хол, един санитарен възел и без гараж. Луди хора!

# 512
  • Мнения: X
Според мен това в МА на Тунджа и Стрешер ще се продаде, ако е наред с документите, не е надценено спрямо сегашната конюнктура - за хора, които търсят готово ремонтирано.  Мястото е хубаво, макар че е далеч от парк, а гаражи някога имаше на 2,40, горе-долу колкото етажната сега на НС. И за мен сграда от 1980-те е много по-добре от сграда от 1990-те, когато липсваше какъвто и да било контрол в строителството.

# 513
  • Мнения: 18 496
И аз мисля, че това до МА ще си начери купувач и че най-вероятно ще го пусне на чуждестранни студенти.
Познат лекар купува точно с такава цел - за чуждестранни студенти, подписва с родителите им.

# 514
  • Мнения: 19 476
Значи сграда от 89-та е ок, от 90-та вече не става....Много странно обобщение. За мен мястото е малко шумно за моя вкус, иначе си е центъра, но първи етаж няма да види слънце никога, познавам района и съм живяла там, липсват добри хр. магазини между другото. Отделно холът е кофти и несамостоятелен, всъщност хола и едната спалня. Един санитарен възел, липса на гараж. Ремонтиран е доста силно казано, аз вътре всичко отначало бих започнала. В района има доста по-изгодни оферти ако някой търси

# 515
  • Мнения: X
Значи сграда от 89-та е ок, от 90-та вече не става....Много странно обобщение. За мен мястото е малко шумно за моя вкус, иначе си е центъра, но първи етаж няма да види слънце никога, познавам района и съм живяла там, липсват добри хр. магазини между другото. Отделно холът е кофти и несамостоятелен, всъщност хола и едната спалня. Един санитарен възел, липса на гараж. Ремонтиран е доста силно казано, аз вътре всичко отначало бих започнала. В района има доста по-изгодни оферти ако някой търси
Нищо странно няма - между 1989 и 1990 стои 10 ноември, ако си забравила. Само на човек много ненаясно със строителството като сектор може да му е странно такова обобщение. То и в другите сфери преходът беше хаос, но сега говорим за  строителството. Разпад на институциите и никакъв контрол, което доведе до възможност за неспазване на елементарни изисквания.  Аз лично не бих купила нищо от периода 1992-2002 (горе-долу), пък всеки е свободен да си дава парите за каквото намери за добре.
Не съм живяла в този район и не бих, за мен е твърде далеч от парк и няма достатъчно зеленина по улиците, но мястото е много търсено, така че си стоя на мнението, че е на разумна цена. За ремонта няма да коментирам, аз не съм търсила ремонтирано за собствено ползване, но ако е за отдаване на студенти в МА, е перфектно така. И от паркомясто или гараж няма нужда за тази цел. Освен това там е зона и ако някой го купи за живеене, има право на винетка. Не знам как е там, но около нас с винетка се паркира спокойно, за който няма гараж или паркомясто във вътрешен двор.

# 516
  • Мнения: 19 476
Ами...ето ти едно в любимия ти Долен Лозенец за около сто хиляди евро по-малко, че и в любимия ти период на строителство -
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15704464744341 … k=4w9zbs&f1=1
Не казвам, че е върхът това жилище, но разликата в цената бие на очи. За локациите не отварям дума, че ще изпишем сто чаршафа. И дай да не пишем къде бихме живяли и къде не моля те, че човек знае и две и двеста, от опит ти го казвам, голям залък лапни, голяма дума не казвай.

# 517
  • Мнения: X
Ами...ето ти едно в любимия ти Долен Лозенец за около сто хиляди евро по-малко, че и в любимия ти период на строителство -
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15704464744341 … k=4w9zbs&f1=1
Не казвам, че е върхът това жилище, но разликата в цената бие на очи. За локациите не отварям дума, че ще изпишем сто чаршафа. И дай да не пишем къде бихме живяли и къде не моля те, че човек знае и две и двеста, от опит ти го казвам, голям залък лапни, голяма дума не казвай.
Разбира се, че не бих живяла, ако имам друга възможност, ако нямам, то е ясно, че ще живея, където мога Simple Smile милитана, хайде да не си мерим опита, може ли Simple Smile
За Крум Попов - обявата отразява нуждата от 40-50 К евро за ремонт и преустройство плюс още вероятно толкова за обзавеждане (което обявата в МА има), а също и факта, че мястото е много шумно, а ап гледа целия към 35-то и към Акация, тоест, няма помещение към вътрешния двор, което би било тихо. И не е 90 кв , максимум 80 кв, но по-вероятно под 80, около 75-76 някъде. Но ако документите са му наред, това ще се продаде също бързо, въпреки тези недостатъци, които са отразени в цената му. Разликата между двете е точно 75 К евро, които са необходими за ремонт, преустройство и обзавеждане на това на Крум Попов.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 11:20 от Анонимен

# 518
  • София
  • Мнения: 5 937
Тя снимката от тясната тераса не е ли като от 4 ти , 5 ти етаж, що пишат 2ри етаж?

# 519
  • Мнения: X
Тя снимката от тясната тераса не е ли като от 4 ти , 5 ти етаж, що пишат 2ри етаж?
Етажът е всъщност 3-ти, но партерът е висок, има и заведение с над 3 метра тавани, а и самият ап. е с голяма етажна височина, някъде около 2,8-2,9, тоест, 3-ти етаж е по-високо от земята от 3-ти етаж на панел, например.
Тук  може да видиш това:
https://www.google.co.uk/maps/@42.6826054,23.327504,3a,75y,212.61h,106.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sD_zADT0wkVJfiu-JtOpaFw!2e0!7i13312!8i6656

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 11:07 от Анонимен

# 520
  • Мнения: 19 476
Да, нещо със снимките не е наред наистина.  От опит казвам, че този ремонт на Кр.Попов повече от 20 х. евро максимум няма да глътне, обзавеждането вече силно зависи от вкуса и възможностите, но така или иначе в скъпата обява всичко бих изхвърлила, та и там това не е бонус. И колкото  да не харесвам някои места в Долен Лозенец, в конкретния случай блокчето си е пред нещо като градинка, има въздух отпред и определено е по-добре от Стрешер и Тунджа първи етаж в тъмнината. Тоест за мен тази обява е по-изгодна ако някой търси, ако отговаря на обявената квадратура и снимките не са фейк, а и въобще самата обява.
Попеа, предлагам да не си мерим не само опита, а и финансовите възможности и предпочитания. Обсъждаме безпристрастно доколкото ни е възможно без да ожалваме другата страна, че стана вече доста досадно за останалите. Ето, аз пиша безпристрастно кое за мен би било по-доброто, без да вмятам какво мога и какво не мога да си позволя, това не интересува останалите тук.

# 521
  • Мнения: X
Милитана, само отговарям на твоята реплика, която очевидно вмяташ тук Wink :
И дай да не пишем къде бихме живяли и къде не моля те, че човек знае и две и двеста, от опит ти го казвам, голям залък лапни, голяма дума не казвай.
Къде съм казала какви възможности имам? Казах, че не бих живяла до МА и казах защо, а после в отговор на твоята реплика добавих "ако имам друга възможност". И къде съм ожалила някого? Ожалила съм теб, че не можеш да слезеш от колата си, ама ти явно си щастлива така, така че карай си, стой си в задръстванията и се оплаквай от паркирането в София, изборът си е твой  Simple Smile
Конкретното място има нон-стоп движение на коли, а шумът от игрите и крясъците децата на 35-то е силен и непрекъснат. Училището е на две смени, от 1 до 12 клас и има много деца. Минавам всеки ден по няколко пъти от там. Е, не е като да си на Цариградско, но наоколо определено има много по-тихи и приятни места.  

Да, нещо със снимките не е наред наистина.  
Всичко си е наред със снимките, може дори да видиш терасата на Гугъл стрийт вю, тя е без остъкляване, отгоре и отдолу са остъклени, Етажът е 2-ти над висок партер, реално трети.
По повод цената на ремонта и обзавеждането - съвсем наскоро приключихме с капитален ремонт на ап. ни, та съм доста наясно, затова смятам, че 75 К евро цена за двете е дори на долната граница. Но това е безсмислен спор. Така или иначе, това на Крум Попов ще се продаде бързо, ако са му наред документите, както и това до МА. Ако обявата не е фейк, разбира се. По мое мнение.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 11:27 от Анонимен

# 522
  • Мнения: 19 476
Предложението ми за конструктивност не беше прието и единственият начин да избегна хейта ти е да не те отразявам при отново за сетен път извършена оценка на поведението ми и начина ми на живот. Накратко дали стоя в задръствания и как си прекарвам деня не е твой проблем. Аз не се оплаквам от бита си в момента, какъвто и да е той и не го коментирам. Така че предлагам да не го коментирате и в темата, тя не е за това.
Сега конкретно  - на мен шумът от дечица в училищен двор не би ми пречил, отделно че става само в определени часове от деня, но пък имаш простор отпред и място за паркиране около училището в извънпиковите часове на оставяне и взимане на децата. Това при липсата на гараж е важно. Снимките нещо ме съмняват, особено балконната, както и дали наистина строителството е 85-та, струва ми се доста по-стара сградата отвън поне.

# 523
  • Мнения: X
Предложението ми за конструктивност не беше прието и единственият начин да избегна хейта ти е да не те отразявам при отново за сетен път извършена оценка на поведението ми и начина ми на живот. Накратко дали стоя в задръствания и как си прекарвам деня не е твой проблем. Аз не се оплаквам от бита си в момента, какъвто и да е той и не го коментирам. Така че предлагам да не го коментирате и в темата, тя не е за това.
Сега конкретно  - на мен шумът от дечица в училищен двор не би ми пречил, отделно че става само в определени часове от деня, но пък имаш простор отпред и място за паркиране около училището в извънпиковите часове на оставяне и взимане на децата. Това при липсата на гараж е важно. Снимките нещо ме съмняват, особено балконната, както и дали наистина строителството е 85-та, струва ми се доста по-стара сградата отвън поне.
Така е, приемам при условие, че не ни занимаваш повече с неволите си за паркиране в Борово, центъра или другаде Wink
Не знам дали някога си живяла срещу училище, предполагам, че не. Шумът почва от 7:30 и свършва вечерта, защото освен че децата играят и крещят,  дворът е отворен за външни и там ходят да играят баскетбол и футбол и хора от квартала. Самото училище има много деца, от 1 до 12 клас, на две смени са, наоколо е непрекъснат шум и дандания.  Аз не бих купила ап. с такова изложение, но разбира се, всеки може да има друго мнение.
Място за паркиране точно там няма как да имаш, на кръстовището на две и половина улици (там са пет кьошета). Там никога няма места, защото освен училището, има голяма (и добре заредена, между другото) месарница, фризьорски салон, хранителен магазин тип СБА (друга марка), ключар, библиотека, магазин за бельо, три бара с алкохол и едно заведение за бързо хранене, плод-зеленчук, май и още има. И всички заведения са с маси навън 9 месеца в годината. Много по-добре е на 20-50 метра навътре по Акация, например. Тиха улица с малко движение, всички тези неща не ти шумят, а все пак са ти е на 3 мин пеш разстояние.
Сградата не е от 85-та, някъде от края на 1970-те е.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 11:48 от Анонимен

# 524
  • Мнения: 2 694
А бе като цяло е смешно някой да се жалва, че нямало места за паркиране в даден квартал. Глезанчовци значи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт