Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 326
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 19 482
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15502182634610 … k=4wac4v&f1=4
Тези пък ме втрещиха - "възможно било допускане на домашни любимци". Тя обявата е за продажба, ще си допуска каквото и както иска бъдещият собственик, не е за отдаване под наем.

# 526
  • Мнения: 9 866
Тази два пъти е писала "уюут" - не е грешка значи ...

# 527
  • Мнения: 9 774
И в района на МА и 5-те кьошета и в долни Лозенец бих живяла, но зависи от конкретния апартамент. Най-вече заради етаж - и двете места са с преобладаващо до 5 етажни кооперации, т.е. без асансьор., и налично слънце. Казвала съм и преди - не обичам тъмни апартаменти.
И на двете места има дървета по улиците, на 1-2 минути от обявата до МА е градинката на Прага. Не е планина, но на повечето хора див лес през седмицата не им трябва, през уикенда - яхват колите (екологично) и отиват да катерят баирите.
Живяла съм в блок до училище - крясъците са целодневни, тренировки и озвучаване преди празници също, не бих си го причинила отново.
Обявата  в Лозенец - фалшив е етажа, апартаментът е на последен етаж под козирката на покрива. Балконът е тесен и не можеш да седнеш удобно да си пиеш кафето, ако не си качиш краката на парапета. Според мен пускат обявата така, защото етаж последен без асансьор не звучи добре, отказва доста клиенти.

# 528
  • Мнения: 19 482
В района около МА е вярно, че са до 5 етажни кооперации, но не е вярно, че те всичките са без асансьор. Самата аз съм живяла в такава с асансьор, че и със слънце даже.  По отношение на обявата за МА, там е втори етаж, вероятно даже първи над партер, та не е жизнено необходимо да има такъв. За крясъците около училищата предпочитам такива, отколкото денонощен фонов шум от двигатели на коли. През уикенда в училището няма никой например, цяло лято също. Притеснително е обаче, ако обявата в Лозенец е с неточен етаж, кой знае още колко неверни работи има, ако въобще е истинска де.
П.П. Това за екологичното яхване на колите ми хареса.

# 529
  • Мнения: 9 774
Макар и рядко, но има 5-етажни кооперации СС с асансьор, просто преобладаващо са без - по ЗТСУ асансьор се изискваше вече над 5 етажа.
Аз изкоментирах по принцип и двата района с преобладаващо до 5 етажни кооперации (естествено има тук-таме и над 5 и под 5), като си казах моите предпочитания - светлина и етаж. Ако си млад, до 5-ти етаж, което включва и партера като етаж, си е съвсем ОК. Над 40 вече почва да тежи, над 50 и повече хич, ама хич не ти се иска да се катериш. Това отново не е 100% приложимо за всички хора, но е често срещано. 2-3 макс. е ОК, ако не си съвсем престарял.
За училищата беше казано - в дворовете се играе и извън учебната седмица и година, децата влизат и си играят там на спокойствие. И не само децата - в двора на СМГ през уикенда си правят мачлета едни мъжаги, ако им чуеш виковете и "коментарите", със сигурност не са за училищен двор. Ученици идват да играят баскетбол. Дори да е заключено, те се катерят и прескачат оградата. В двора на Първа английска също играят деца събота и неделя, карат колела, ритат топка. На лекия фонов шум от трафика, кънтенето на крясъците и тупането на топката би ми изпилило мозъка. Но това аз така го чувствам.

# 530
  • Мнения: 969
Без думи:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15705299686270 … k=4wat6k&f1=1
Само да вметна, че стената между антрето и стаята е шайба - не може да се пипа.
Някой наистина ли си мисли, че ще продаде това нещо на тази цена. Ясно, че го е купил за "инвестиция", ама сигурно иска поне поне двойно ако го е взл на зелено. Може и повече даже, защото е било остатък с кофти разпределение.

# 531
  • Мнения: 19 482
Кухнята в коридора ли се пада? Без естествена светлина и до входа за тоалетната?

# 532
  • София
  • Мнения: 11 483
Това май е огромният блок на бароко, в близост до зимния дворец. И май май всички стаи са такива. Не съм сигурна дали има двустайни. Ще разпитам.

Едит - ох, не видях, че този е обявен като двустаен Joy
И очакван наем - 700 Joy
И да, точно този е блокът.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 14:32 от miamim

# 533
  • Мнения: 19 482
То ако двустайните са като този с прехода....това си е боксониера по старите стандарти, там поне кухненският кът беше на светло.

# 534
  • Мнения: X
Скрит текст:
И в района на МА и 5-те кьошета и в долни Лозенец бих живяла, но зависи от конкретния апартамент. Най-вече заради етаж - и двете места са с преобладаващо до 5 етажни кооперации, т.е. без асансьор., и налично слънце. Казвала съм и преди - не обичам тъмни апартаменти.
И на двете места има дървета по улиците, на 1-2 минути от обявата до МА е градинката на Прага. Не е планина, но на повечето хора див лес през седмицата не им трябва, през уикенда - яхват колите (екологично) и отиват да катерят баирите.
Живяла съм в блок до училище - крясъците са целодневни, тренировки и озвучаване преди празници също, не бих си го причинила отново.
Обявата  в Лозенец - фалшив е етажа, апартаментът е на последен етаж под козирката на покрива. Балконът е тесен и не можеш да седнеш удобно да си пиеш кафето, ако не си качиш краката на парапета. Според мен пускат обявата така, защото етаж последен без асансьор не звучи добре, отказва доста клиенти.
За училището е точно така.
За етажа не мисля така, това отгоре е подът на горната тераса, не на козирката - виж, че гледката се пада малко по-високо от нивото на третия етаж на отсрещната сграда, която е 4-етажна (предполагам, тя е с по-малка етажна височина). Ако беше на 5-тия етаж, който е последен (а над него има обитаеми тавани, даже наскоро се продаваше ап там и го обсъждахме тук), от терасата щеше да се вижда над плоския покрив на отсрещната 4-етажна сграда. Това откъм Акация, с тесния балкон. Самият ап едва ли има 80 кв, съдейки по снимките, стаите са малки, особено кухнята и едната спалня, вероятно е около 75-78 ЗП. Ако се вярва на обявата, че кухнята е 7 кв, и на мащаба на скицата, то малката спалня е под 7 кв.  А всички снимки са разтеглени с фотошоп, вероятно усещането вътре е съвсем различно от това по снимките.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 14:50 от Анонимен

# 535
  • София
  • Мнения: 5 945
И на мен ми се видя последен етажа, нооо не се наемам да споря. Може да е последен или предпоследен етаж без асансьор ... примерно... само предположение Thinking
Аз съм живяла на Крум Попов преди доста години в подобна сграда... нямаше асансьор

# 536
  • Мнения: X
И на мен ми се видя последен етажа, нооо не се наемам да споря. Може да е последен или предпоследен етаж без асансьор ... примерно... само предположение Thinking
Аз съм живяла на Крум Попов преди доста години в подобна сграда... нямаше асансьор
Сградата определено няма асансьор, не помните ли, че обсъждахме ап на 6-тия етаж с гледка (преустроен тавански), който се продаваше от частно лице и го беше постнал тук, някакъв Ейнджъл беше никът.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 14:57 от Анонимен

# 537
  • Мнения: 18 497
Не беше ли надстройка или бивши тавански стаи, нещо такова ми се върти?

# 538
  • Мнения: X
Не беше ли надстройка или бивши тавански стаи, нещо такова ми се върти?

Точно.

# 539
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Из дебрите на българските форуми... 😆

Потребител 1: “Здравейте, може ли да ми дадете съвет, как да удължа един градински маркуч?”

Потребител 2: “Защо искаш да го удължаваш?”

Потребител 1: “Защото е прекалено къс.”

Потребител 3: “Еми по-добре си купи един достатъчно дълъг!”

Потребител 1: “Еми не ми трябва, само 5 метра не ми достигат?”

Потребител 2: “Да, обаче един цял маркуч е винаги по-добре!”

Потребител 3: “Оффф!”

Потребител 4: “Какво офкаш, човекът просту пита как да удължи един мъркуч!”

Потребител 5: “А ти по-дубре научи български първо!”

Потребител 1: “по-дОбре!”

Потребител 5: “Ей такива най-много ги обичам – молят за помощ, ама после се заяждат с другите за правопис!”

Потребител 6: “Ей, все по-зле става в този форум. Аз когато съм удължавал маркучи, ти още прав под масата си ходил!”

Потребител 1: “Еми кажи ми тогава как най-добре да го направя!”

Потребител 5: “На твое място не бих го правил!”

Потребител 2: “Още не си ми казал, защо искаш да го удължаваш, какво ще правиш с него???”

Потребител 1: “Ще си поливам градината.”

Потребител 7: “Е каква е тази градина?”

Потребител 1: “Еми съвсем нормална градина”

Потребител 9: “Без да ти се бъркам, ама нали ти е ясно, че някои растения не трябва да се поливат с много вода?”

Потребител 4: “Офф... той иска само да удължи един маркуч!”

Потребител 7: “Ти не се бъркай бе, малоумник!”

Потребител 4: “Абе гледай себе си бе, идиот!”

Потребител 1: “Никой ли не може да ми помогне?”

Потребител 12: “Абе стига си давал зор пък ти, бе! Имаме си и друга работа, освен да отговаряме на някакви въпроси на новаците във форума!”

Потребител 1: “Еми тогава защо отговаряш?”

Потребител 13: “На много умен ли ми се правиш, бе?”

Потребител 1: “Не, просто искам да удължа един маркуч!”

Потребител 2: “Преди 10 години удължавах един маркуч, който изкара една година само и оттогава само цели маркучи ползвам!”

Потребител 1: “Е, как го удължи де?”

Потребител 2: “С удължител?”

Потребител 1: “Т.е. сложи просто още един маркуч към него и така, или?”

Потребител 10: “А защо не потърсиш в гугъл???”

Потребител 1: “Еми потърсих там и ме препрати в този форум”

Потребител 15: “Аз още ползвам лейка за поливане, няма нищо по-добро!”

Потребител 17: “Ей да, спомням си. Какви времена бяха едно време... Ама в днешно време нищо не държи много, всичко се чупи бързо!”

Потребител 1: “Да разбирам ли, че никой не може да ми каже как да удължа маркуча?”

Потребител 15: “По-добре зарежи и поливай с лейка, тъкмо малко спорт!”

Потребител 1: “Еми имам проблеми с гърба и не мога да ходя много и да нося тежко”

Потребител 18: “Еми значи си на грешното място тук!”

Потребител 5: “Точно!”

Потребител 1: “Защо?”

Потребител 17: “Еми това е градинарски форум, като не можеш да ходиш и да носиш тежко, отиди в медицински форум. Егати тъпака!!!”

Администратор: "Темата е затворена, Потребител 1 беше блокиран заради спам!"🤔 😁 😂

Общи условия

Активация на акаунт