Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 360
  • 758
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 19 485
Мандаринка - и аз предлагам една обява за сравнение с първата постната от мен
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15632779534706 … k=4wgwi2&f1=3
Тук вече съм съгласна за исканата цена

# 556
  • Мнения: X

Мандаринка - и аз предлагам една обява за сравнение с първата постната от мен
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15632779534706 … k=4wgwi2&f1=3
Тук вече съм съгласна за исканата цена

А за мен и тази е надценена. Разпределението не ми харесва, кухнята и всекидневната са далеч, а кухнята е малка и не става за всекидневна, във всекидневната пък има  маса за хранене с 4 стола, а е на другия край на ап., храната ще трябва да се пренася през целия ап., всекидневната е тясна и дълга, което значи и тъмна - на 5-тия етаж посред бял ден е снимана на лампи. И едната спалня е преходна от всекидневната. И е в 19 етажен блок, едно село хора.  Като цяло за ЕПК на това място и с толкова компромиси мисля, че цената е висока. Ремонтът ми харесва, ама при тези дадености бих предпочела да е за 100 К без ремонт, за да го направя както аз виждам нещата за себе си.

ПАВ, аз съм пропуснала сагата на Ричи, ама тя с кой акъл лъже така, след като преди това точно тук е питала и е казала цената си. То не че някой й повярва за 700 евро в Дружба 2, де, ама все пак....

# 557
  • Мнения: 9 787
Има ли ЕПК-та със стаи/холове под 3 м. ширина?
Аз си мислех, че стандартно холовете са около 3,50 широки - и в ЕПК-тата, и в панелките. Което си е съвсем прилична ширина в сравнение с най-масовото НС. Е, има СС (от преди 9-ти) и по-широки - примерно 5/4 м. Не казвам, че всички СС са така, но за ЕПК-тата и панелките ми се струва, че 3 м. е минимумът, особено пък за хол.
Да, едната спалня е преходна, което не е удобно, но се случва. На 8 ет. юг може да бъде тъмно по 2 причини - мрачно време или дърветата засенчват. Ама пък нали било много хубаво през лятото клоните да ти влизат в прозореца, нищо че е тъмно.

За цената - няма как при сегашните цени на пазара (добри или лоши, такива са, каквито са), 1800 евро на квадрат в Лозенец, за апартамент в добро състояние, дори с известни недостатъци, да са много. Тази седмица видях обява на новострояща се кооперация в Люлин 1, на ммммм@ си до Околовръстното, цени от 760 евро на квадрат сега - направили са 2 етаж, 960 евро след Акт не помня кой номер беше. То  е направо кощунство да се прави сравнение между двете локации.

# 558
  • Мнения: 105
Е то май тук всеки си пише, какворо му изнася. Една потребителка надула наема двойно, друга пък твърди, че ремонт на 80 м2 струвал мужду 80 и 100 000 Е, тя пук надува ремонта 4-5 пъти.

# 559
  • Мнения: X
ПАВ, аз съм пропуснала сагата на Ричи, ама тя с кой акъл лъже така, след като преди това точно тук е питала и е казала цената си. То не че някой й повярва за 700 евро в Дружба 2, де, ама все пак....
Е,  лаф да става.
Аз си спомням, понеже се беше похвалила, че за 2-3 дена го отдава.
На 15 декември се освобождаваше имота,
а тя от 15-20 ноември беше пуснала обявата в imot и правеше огледи,
докато все още не са се изнесли живущите.
Скрит текст:

# 560
  • Мнения: X
Има ли ЕПК-та със стаи/холове под 3 м. ширина?
Аз си мислех, че стандартно холовете са около 3,50 широки - и в ЕПК-тата, и в панелките. Което си е съвсем прилична ширина в сравнение с най-масовото НС. Е, има СС (от преди 9-ти) и по-широки - примерно 5/4 м. Не казвам, че всички СС са така, но за ЕПК-тата и панелките ми се струва, че 3 м. е минимумът, особено пък за хол.
Да, едната спалня е преходна, което не е удобно, но се случва. На 8 ет. юг може да бъде тъмно по 2 причини - мрачно време или дърветата засенчват. Ама пък нали било много хубаво през лятото клоните да ти влизат в прозореца, нищо че е тъмно.

За цената - няма как при сегашните цени на пазара (добри или лоши, такива са, каквито са), 1800 евро на квадрат в Лозенец, за апартамент в добро състояние, дори с известни недостатъци, да са много. Тази седмица видях обява на новострояща се кооперация в Люлин 1, на ммммм@ си до Околовръстното, цени от 760 евро на квадрат сега - направили са 2 етаж, 960 евро след Акт не помня кой номер беше. То  е направо кощунство да се прави сравнение между двете локации.
Етажът пише, че е 5-ти от 19 и дървета да ти влизат ще е трудно, прекалено е високо. Иначе много добре знам от личен опит колко  е приятно лятото да ти сенчат дървета, а зимата да влиза слънце, защото листата им са опадали. Но ти каза, че мразиш дърветата и не искаш това, а да ти пече нон-стоп слънце - преди време за зона Б5 като обсъждахме. Та хора всякакви.
Всъщност блокът е на Мала планина (не на Персенк), до общежитието на МА, ето това е:
https://www.google.com/maps/@42.6686004,23.3268928,3a,75y,2.28h,98.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1syj9VqUyVWE4d_YwsA4Ht7g!2e0!7i13312!8i6656
Този е 19 етажен с дълги балкони пред много стаи, съседният 19 етажен  е с малки балкони, а  другите ЕПК-та в района са 14-етажни. Дърветата са далеч от него, между тях и блока има междублоково пространство и асфалтирана улица. Тъмно е, защото всекидневната по проект е дълга и тясна, а като е усвоен балконът, става още по-дълга при същата ширина. И тъмнината се определя не само от ширината, а от съотношението ширина/дължина.
Аз не бих дала толкова за това на тази локация, бих го взела за по-малко неремонтиран и да си го оправя. Ок. нека е за 120 К, за 30 К ремонт няма да направя, ще е повече, но ще е каквото искам аз. Всъщност на тази локация ЕПК не бих взела, прекалено много са компромисите отвъд състоянието и разпределението. И Вапцаров се чува от там, между другото. На тази локация само в малките тухлени бих взела.  Нали си казваме мнението тука Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 14:51 от Анонимен

# 561
  • София
  • Мнения: 878
Има ли ЕПК-та със стаи/холове под 3 м. ширина?
Аз си мислех, че стандартно холовете са около 3,50 широки - и в ЕПК-тата, и в панелките.
Има в ЕПК-тата и спални с ширина 2.80 и дневни с ширина над 4 метра (моят апартамент е с такава 4.10). При ЕПК-тата доколкото разбирам няма някакви стандарти- зависи за кого е строено. В Изток има едни ЕПК блокове до Борисовата градина, в които всекидневните са нещо огромно (както и самите апартаменти). Ясно е за кого и как са ги строили.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:03 от raptor

# 562
  • Мнения: 19 485
Е то май тук всеки си пише, какворо му изнася. Една потребителка надула наема двойно, друга пък твърди, че ремонт на 80 м2 струвал мужду 80 и 100 000 Е, тя пук надува ремонта 4-5 пъти.
Понеже е анонимен форум, кой каквото иска си надува, ама пък нали имаме глави да съобразяваме кое е реално и вероятно и кое не. Нека си пишат щом ги влече.
raptor - имаш предвид блоковете на БОДК на Жолио Кюри, нали? За тях знам, че са огромни, други ЕПК-та в района с големи помещения не зная да има.

# 563
  • София
  • Мнения: 11 489
Последната обява от Люлин 10, едностайният за изриване - много скъпо бе Dizzy Face


Предлагам и аз една обява, за сравнение
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a1570433770 … h7po&f1=1

Това, което ме озадачава, отново, е че обявата е уж от сериозна фирма, а аз виждам снимки на 2 различни кухни, та се чудя - реална обява ли е или са "компилирани" снимки оттук-оттам?

# 564
  • Мнения: X
Е то май тук всеки си пише, какворо му изнася. Една потребителка надула наема двойно, друга пък твърди, че ремонт на 80 м2 струвал мужду 80 и 100 000 Е, тя пук надува ремонта 4-5 пъти.
Понеже е анонимен форум, кой каквото иска си надува, ама пък нали имаме глави да съобразяваме кое е реално и вероятно и кое не. Нека си пишат щом ги влече.
Ремонт плюс обзавеждане на 80 кв може да струва и повече, може и по-малко - там разликите са в пъти и зависят от много неща. Когато си правя ремонт за себе си, искам най-доброто, ако мога да си го позволя.
Милитана, ти май забрави как те наплюха, когато каза, че имаш 200 К евро и искаш да купиш нещо с тях за инвестиция - обвиниха те, че лъжеш, че се дуеш и че нямаш толкова. И че само си пишеш.  Нали така беше? Wink
А всъщност това е напълно реално, има хора, които имат 200 К за ап. в София. И такива, които правят ремонт за себе си за 80 К евро. Просто различните хора имат различен опит и затова главите им съобразяват по различен начин кое е реално вероятно и кое не е Simple Smile Но 700 е/месец в Дружба определено не е реално, за разлика от ремонт за 80 К евро заедно с обзавеждането.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:15 от Анонимен

# 565
  • Мнения: 19 485
И като ме наплюха да не ми накривиха шапката? Избиват комплекси - тяхна си работа. А всъщност като гледате обявите хубавите и готови апартаменти масово са на цени над 250 х. евро, какво невероятно има в това? Да не е някаква космическа сума пък това? За мен е невероятно някой да тегли кредит с нула самоучастие, за да дава под наем, ама тяхна си работа, явно има и такива хора. Те банките отсега потриват ръце.

# 566
  • Мнения: X
И като ме наплюха да не ми накривиха шапката? Избиват комплекси - тяхна си работа. А всъщност като гледате обявите хубавите и готови апартаменти масово са на цени над 250 х. евро, какво невероятно има в това? Да не е някаква космическа сума пък това? За мен е невероятно някой да тегли кредит с нула самоучастие, за да дава под наем, ама тяхна си работа, явно има и такива хора. Те банките отсега потриват ръце.
Е, за тях същите тези хора твърдят, че никой не ги купува, че са самозабравили се продавачи, че не е важно какви са офертите и т.н. А всъщност има хора, които ги купуват.
Напълно си права Simple Smile Просто ти напомних, че вероятното/реалното за един не е задължително да е вероятно/реално за друг.

# 567
  • София
  • Мнения: 878
raptor - имаш предвид блоковете на БОДК на Жолио Кюри, нали? За тях знам, че са огромни, други ЕПК-та в района с големи помещения не зная да има.
И тях и едно ЕПК, което беше непосредствено до Борисовата градина близо до централна лаборатория по екология на БАН- бил съм в този блок на гости- впечатляващо голям апартамент. Мисля че е този: https://www.google.bg/maps/@42.6767343,23.3535284,3a,75y,146.06h … e0!7i13312!8i6656

# 568
  • Мнения: 19 485
Това пък е на още по-хубаво място, а и ако апартаментите вътре са просторни, бих живяла в ЕПК и няма да ми мигне окото!
Попеа, как самозабравили се, скоро мернах едно жилище за около 500 х. евро, не ми се търси сега. 200-220 хил. вече се иска за луксозните апартаменти в Кръстова вада, че и нагоре, аз пусках скоро обява /във форума/за там и обсъждахме цената. И това е минимумът. Сега не съм запозната с цените на реалните сделки, за това Томева да каже, аз гледам тенденцията и тя е на поскъпване на офертните цени. Чакам да видя че ми е интересно през 2021 -ва дали няма да се пренасити пазара като излезе масово готовото НС.

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
https://www.alo.bg/4892872
Какво невероятно разпределение, да му се чудиш защо му е толкоз евтин квадрата! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт