Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 270
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 869
Дам, на мен даже майстор ми го предложи вместо изолация на пода на терасата, която усвоявам да пуснат тръба от радиатора в пода като подово.... Пълен абсурд.

# 601
  • Мнения: 19 471
После се чудим защо плащаме такива сметки за парно. Ама и от Топлофикация са за бой - да си проследяват кражбите, защото така ще откажат коректните си клиенти да ползват услугата.

# 602
  • Мнения: X
С термокамера може да се засече, но това не доказва нищо. Не е доказателство.
Това е нарушена сградна инсталация за отопление,
която е обща част.
Ама и от Топлофикация са за бой - да си проследяват кражбите, защото така ще откажат коректните си клиенти да ползват услугата.
Тях не ги интересува какво става след абонатната станция.
Етажната собственост да се оправя.

Последна редакция: пт, 11 окт 2019, 10:49 от Анонимен

# 603
  • Мнения: 9 754
Такъв байпас може да се направи не само от тръбите за парното, но и от тези за топлата вода.
И да, Топлофикация няма нищо общо, на нея и се плаща това, което е по общия топломер в абонатната станция. Проблемът е между живущите.

# 604
  • Мнения: 49
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15655962975513 … k=4wmam3&f1=1

Не е ли много е евтин този апартамент ? Вие как мислите да няма някаква уловка ? За тези квадрати е направо без пари според мен.

# 605
  • Мнения: 9 754
Трябва да си го видиш на място, само от обявата не може да се съди.
Мястото-Лъвов мост, е непрестижно, трябва да се види къде е точно, че то Лъвов мост го дават брокерите много широко. Започват още от Раковска към Лъвов мост.
Това с денонощната охрана също е малко притеснително - да не е апартхотел, че то е и обзаведен малко като за краткосрочен наем. Снимката с коридора с вратите - от апартамента ли е или от общия коридор?
Ако не ти се разкарва, задай тези въпроси на брокера. Ако имаш време - иди да го видиш.

# 606
  • Мнения: X
AlexS88, евентуална разбивка на 100-те кв.м.:
апартамент 86кв.м. с общи части /75кв.м. с два балкона +11кв.м.оч/ и
паркомясто 14кв.м. с общи части за 128 000 евро?
/Паркомястото  е 10 000 евро. За 75кв.м.- 118 000 евро(1 573е/кв.м.)/

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 08:49 от Анонимен

# 607
  • Мнения: X
AlexS88, евентуална разбивка на 100-те кв.м.:
апартамент 86кв.м. с общи части /75кв.м. с два балкона +11кв.м.оч/ и
паркомясто 14кв.м. с общи части за 128 000 евро?
/Паркомястото  е 10 000 евро. За 75кв.м.- 118 000 евро(1 573е/кв.м.)/

Е така не е коректно да се смята. Който иска ново строителство , плаща и общите части, а ти ги вадиш от квадратурата. Ти ако купиш от строител да не би да ти смята цената само по чистата площ?Или ще си платиш 100 квадрата по 1200 евро, пък после ще продаваш 75 на клиента?

# 608
  • Мнения: X
Ivan.D,ок.
86 кв.м. с оч - 118 000 евро (1.372е/кв.м)

# 609
  • Мнения: 9 754

Е така не е коректно да се смята. Който иска ново строителство , плаща и общите части,

Тези, които купуват СС, също си плащат общите части, не им ги подаряват.
Но пък се смята за некоректно при обявите за СС да се добавят поне мазета/тавани към апартамента, щото в техните н.а. няма общи части в кв.м. и е трудно да се изчислят в тази мерна единица.

# 610
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Първо, винаги питате, колко е кв. по нотариален акт. Ако не знаят, питате дали може да проверят и да се чуете по-късно. Всеки си има своята логика при обявяване. В повечето случаи продавачът кара на спомени. В много малко, умишлено иска да подведе някои.
За съжаление действията са преди подготовката на имота: Давай продаваме..пък ще видим. От 10 сделки макс  при 1 продавачът е подготвен въобще с някакви документи. 
Относно квадрутурата не сравнявайте на кв.м. Гледайте дали ви е ок жилището, има по-малки квадратури, а много по-добре разпределени.  Какво като пише 80 кв., а не 90, ако ви е удобен и в бюджета, нищо че излиза със 100 евро по- скъп на кв.м. от съседния,  това прави ли сделката по-неизгодна. Не! Въобще имотът не руло плат, да си отрежиш 5 м., защото толкава ти трябват за костюм. Въпреки, че в характеристиките му има много цифри, практиката показва,че другите неща, които не се измерват с цифри са по-важни.
Точната квадратура е определящо важна, когато купувачът е с банка и има минимално самоучастие, т.е. ще търси максимална оценка. Тогова кв. в НА е супер важна,  за да се получи финансиране т.е сделка.

# 611
  • София
  • Мнения: 5 931
Двустаен все пак,  квадратите са я тераси я коридори.  И е Лъвов мост.  Ми колко да струва? Идете вижте.  Паркомястото може да се доплаща,  знам ли и аз.

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 15:43 от Wooden Cuckoo Clocks

# 612
  • София
  • Мнения: 1 103
https://mysofia.bg/places/boulevard-maria-louisa-da-stane-pesheh … predvizda-proekt/

 Много ми хареса идеята. Дано наистина се осъществи.

# 613
  • Мнения: 9 754
Абсолютно съм съгласна с Томева.
Но много купувачи продължават да търсят по критерий "цена на квадратен метър", което за мен дава много грешни резултати. Точно заради това, което казва Томева - собствениците и брокерите си пишат в обявите квадратура както им скимне, по вдъхновение, именно за да излезе тяхната обява като по-евтина.
Ако районът ви устройва, както и основните характеристики на имота - стаи, етаж, изложение, цената е във възможностите ви, докато не видите апартамента на място, не можете  да прецените дали струва толкова или не.
Ако решите да сравнявате цената на квадратен метър на апартамент, който ви е харесал, с други обяви - за да сте сигурни, че не сте се минали - ами според мен може да изпуснете сделка заради един много неясен критерий.

# 614
  • Мнения: 2 313
Много сте любезни с Томева. Мерси, че ни уведомихте.

Общи условия

Активация на акаунт