Раздяла след дълга връзка .Как да се справя?

  • 4 295
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 16
Здравейте, преди 2 дни се разделих с приятеля ми след 4 г. И аз не разбрах защо беше заради някакъв тъп скандал след което последваха обиди от негова страна към мен как не съм ставала за нищо и т.н и така нещата се разгорещиха и се стигна до край като се има в предвид че дори не ми го е казал просто спря да  ми говори и изчезна... Sad

# 1
  • Мнения: 18 300
Може да се появи.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 777
Дълга не значи сериозна. Човек, който ти казва, че за нищо не ставаш и те обижда, не те обича. А ти не искаш да си с човек, който не те обича, предполагам? Знам, че е крайно, но това е положението. Оправдания, че е под афект не важат.
Гоустването също говори за незаинтересованост. По- добре не му отговаряй, ако те потърси.

# 3
  • Мнения: 119
Напълно те разбирам,миличка.И при мен така стана вчера....Колкото и да е болезнено трябва да продължим напред!

# 4
  • Мнения: 5 820
   Този мъж не ви обича. По-добре е да го забравите. Той само ви е направил услуга, като вие е освободил от него! В началото боли, но ще разберете, че тази раздяла е била за добро. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 255
Вместо да се радваш ти се жалваш. Продължи напред, но без него.

# 6
  • Мнения: 324
Няма как да се радва толкова скоро след раздяла. Да, не си струва да е с него, след като му е такова отношението, но си трябва време да го осъзнае.
Това, което на мен е помагало в такива ситуации, са приятелите. Гледах да прекарвам време с тях и да се разсейвам. Затвориш ли се вкъщи няма да си направиш услуга. Трудно е, но един ден ще благодариш на себе си, че ди издържала и не си се върнала при него. Това е невероятно чувство и си заслужава да се изпита - ставаш по-уверен и силен.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Направил ти е услуга, че си е тръгнал. Можеш да почерпиш Wink

# 8
  • Мнения: 16
Благодаря на всички за подкрепата !! Само да кажа че и в други случаи сме се карали до раздяла и аз пак съм се връщала за съвсем други неща са били поводите но е факт че не се разбирахме и да сериозна ни беше връзката защото живеем заедно .Има нещо което не успявам да осмисля как човек който онзи ден буквално ми се кълнеше че ме обича и не може без мен в следващ момент се държи по обратен начин. Какво мислите вие?

# 9
  • Мнения: 5 248
Така действат психопатите и манипулаторите.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 777
Злодеида ми е взела думите. Вече става досадно, ама наистина е така. Забелязвам много такива теми с объркани момичета, които не могат да проумеят какво им се е случило. Човек, който прищраква от "много те обичам" до "не искам с теб" е девиантен. И понеже ми е ясно какво мислят някои от момичетата, ще кажа превантивно.
НЕ сте виновни. НЕ е имало друг възможен сценарий. Няма ако това, ако онова. Същото щеше да е. Flowers Hibiscus

# 11
  • Мнения: 6 153
4 години не е дълга връзка, кратка е. Радвай се, както са написали другите, ще ти мине бързо.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кълнял се е, но с действията показвал ли го е?
Никога не слушай един мъж какво говори, защото така може много да се заблудиш. Гледай какво прави- поведението му казва всичко и не лъже като думите.

# 13
  • Мнения: 5 468
Непоследователен мъж е много лош избор за сериозна връзка. На такива мъже не може да се разчита да поемат отговорност. Не знаеш кога ще си промени мнението.

Иначе, ми стана интересно, как така живеете заедно, а той просто е изчезнал? Много детински начин да прекрати връзката. А ако не му е цел да я прекратява, а само се прави на интересен, тогава още по-зле. При всеки скандал ще си тръгва, като някоя сърдита женичка.

# 14
  • Мнения: X
Аз като си бях в България, преди месец на едно уникално място сред природата, станах неволен свидетел на скандал на едни такива с дълга връзка. Искаше ми се да стана невидим. Не ги познавам момичето изглеждаше стока, момчето също си беше нормален, но се скараха жестоко. Честно да ви кажа ми стана жал за момичето. Както и да е. Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни. Аз колко пъти съм казвал на жената че не става за нищо, а тя на мен сигурно два пъти повече.
Последния път беше заради миялна машина.  Нашата пуснала машината, машината измила, тя после си взела 2 чинии и три вилици, толкова и трябвали, разбираш ли. Аз после гледам има още място сложих 2 мръсни чинии и я пуснах пак. А сега кой крив кой прав? Тя ли е виновна, че не е извадила всичко или аз че не гледам дали са чисти нещата дето са вътре? Скандал караници, викове. Та така си живеем.

# 15
  • Мнения: 2 749
Нормалните хора дори след скандал решават проблемите с разговори, а не с изчезване. Манипулатор е, да. Пробва те до къде ще търпиш. Сама казваш, че все ти си се връщала. Задай си въпроса защо?

# 16
  • Мнения: X
Нормалните хора дори след скандал решават проблемите с разговори, а не с изчезване. Манипулатор е, да. Пробва те до къде ще търпиш. Сама казваш, че все ти си се връщала. Задай си въпроса защо?

И ти май си за преглед. Не виждам нищо манипуларско ако някой крайно не ти понася вече, особено ако не си вързан за него по никакъв начин, след скандал просто да си спестиш драмите и да си обираш крушите.
Точно тези разговори са най-неприятни и възможно най-неползотворни. Казвам го дори от личен опит.

 
Злодеида ми е взела думите. Вече става досадно, ама наистина е така. Забелязвам много такива теми с объркани момичета, които не могат да проумеят какво им се е случило. Човек, който прищраква от "много те обичам" до "не искам с теб" е девиантен. И понеже ми е ясно какво мислят някои от момичетата, ще кажа превантивно.
НЕ сте виновни. НЕ е имало друг възможен сценарий. Няма ако това, ако онова. Същото щеше да е. Flowers Hibiscus

Кетчи Hands Plus1

# 17
  • Мнения: X
Тоя младеж май не знае какво иска.
Като в детската градина.

# 18
  • Мнения: 2 749
Братане, преглеждам се редовно. Simple Smile) След 4 годишна връзка и живеене заедно не е нормално да не можеш да говориш. Дори и да се стигне до раздяла, тя трябва да е цивилизована, а не с просто трясване на вратата. Пък и после тя си връща и няма проблем. Явно не се цели раздяла, а да се накаже "провинилата се". И това е от личен опит - приказки колко ме обича и не може да живее без мен, но отбягване на разговор по темата и жалене пред всички колко аз съм лоша. Айде нема нужда!

# 19
  • Мнения: 6 887
Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни.

Не е национална черта. Аз скандали не понасям и не вдигам.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Аз все още не мога да проумея колко лекомислено се приемат едни думи. Някои бягат от отговорност и задълбочаване, при други се изчерпва търпението и компромисите. Най - вредни, (освен умишлените манипулатори) са егоистите с утопични цели. Те винаги гонят вятъра, с лични интереси и не са подходящи за сериозна връзка. Мисля , че този тип е намерил алтернатива и затова е изчезнал. Най - върлите ухажори и ласкатели са менте, с изградена програма и стратегия за наивници. Аз също мразя конфликти, но ако дадена връзка е изчерпана, те са повод за абдикация. Мъжете не са особени стратези или зли, подмолни артисти. Предсказуеми са, прагматици , още на старта има индикации за бъдещи развръзки. Излишните емоции и проекции на жените, преекспонирането на мъжкия характер и постъпки са изключително вредни. Не, той не се е променил изведнъж, широкоотворените, женски очи гледат, но не виждат.
Братът на моя позната изчезна за 3 дни. Колебаеха се дали да се обадят в полицаята. Човекът изпушил от драми, скандали и ангажименти. Блъснал вратата и изчезнал . Но сестра му го познава добре и реакциите му при стрес. Прибрал се и се извинил. Уикендът прекарал на компа.  В техния казус, бившата приятелка не желае да се разделят, окупирвайки личния му имот. Различни и несъвместими...

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 00:04 от Viviana91

# 21
  • Мнения: 2 749
Конфликтите са за това, да се решават заедно. Този бившият с това се хвалеше - аз не се карам. Не, за мен това е бягане от отговорност. Нещо не ти харесва и го казваш в прав текст, а не просто си излизаш някъде, за да си спестиш скандала.

# 22
  • Мнения: 15 619
От позицията на стоте си години се подведох и по заглавието.
Абе, момиче, излез на купон, иди с компания на почивка, на поход.
 Сакън, да не си хукнала след младежа!
И това ще мине.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 00:02 от luna

# 23
  • Мнения: X
Ами, браво на теб.😁

Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни.

Не е национална черта. Аз скандали не понасям и не вдигам.

# 24
  • Мнения: 2 111
Добре де, аз не разбрах щом живеете заедно той къде е в момента? Иначе според мен щом вече сте стигали до скандал на ниво раздяла няколко пъти, то е било ясно накъде сте се запътили.
Мен ако партньорът започне да ме обижда по време на спор, направо съм чаЛ. Но пък тук има хора, които си казват, че така си спорят и въпреки това са си ОК.

# 25
  • Мнения: 6 887
Конфликтите са за това, да се решават заедно. Този бившият с това се хвалеше - аз не се карам. Не, за мен това е бягане от отговорност. Нещо не ти харесва и го казваш в прав текст, а не просто си излизаш някъде, за да си спестиш скандала.

Аз не се хваля. Не очаквам някой да се променя заради мен и не желая аз да се променям. Когато попадна на човек с когото имам конфликти или успява да ме подразни в определени ситуации, изтърпявам няколко пъти и след това си тръгвам без скандали и обяснения.

# 26
  • Мнения: X
Аз никога не бях използвал думата партньор за съпругата си и изобщо за съпружески отношения тази дума не ми пасва на разбиранията. За мен партньор е бизнес партньор или некой който играете тенис, да речем. Гледам че тук във форума 'партньор' е нещо на почит. Със съпругата ми сме си представяли винаги един друг като 'сродно души' не като партньори. Не мисля че съвместния живот е партньорство.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Tropssy, твърде незначителен мотив за скандал е съдомиялната. Ако жена ти блъсне нова кола и изкриви вратата при направилно паркиране, как ще реагираш?

# 28
  • Мнения: 15 356
Tropssy, твърде незначителен мотив за скандал е съдомиялната. Ако жена ти блъсне нова кола и изкриви вратата при направилно паркиране, как ще реагираш?
По балкански,със сръбска музика.Изобщо не ни е национална черта скандалджийството.

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сякаш е национална черта това.
Не е национална черта. Ненавиждам скандали. Трябва да е станало нещо наистина непоносимо, за да започна такъв. И пак не допускам в речника си обиди, псувни и "за нищо не ставаш". Хората сме различни - например това с миялната, което у вас е станало повод за скандал, при нас изобщо не се отразява, а не е като да не се е случвало.
Що се отнася до проблема на авторката - не е нормално да изчезнеш по такъв начин след дълга връзка. Можеш поне да кажеш на вече бившия за теб партньор "така и така, от моя страна го няма вече нужното за тази връзка, тръгвам си и всичко хубаво". Справянето - изживяваш си болката, никой не е умрял от това, ставаш, отупваш се и продължаваш.

# 30
  • Мнения: 17 407
Благодаря на всички за подкрепата !! Само да кажа че и в други случаи сме се карали до раздяла и аз пак съм се връщала за съвсем други неща са били поводите но е факт че не се разбирахме и да сериозна ни беше връзката защото живеем заедно .Има нещо което не успявам да осмисля как човек който онзи ден буквално ми се кълнеше че ме обича и не може без мен в следващ момент се държи по обратен начин. Какво мислите вие?

Защо си се връщала? Защо си стояла във връзка с проблеми? Много добре знаеш причините, за да тръгне, без обяснения. Как пък все мъжът е манипулатор и психопат, бе! Сериозността на връзката не се определя от това къде и как са разквартирувани индивидите, та за друг път да не се успокояваш с факта, че щом живеете заедно, то е нещо мноого сериозно, докато смъртта ви раздели.
Wink

# 31
  • Мнения: X
Не че не е имало такива случаи. Тука скандали няма. Много е просто.Колата ни е с пълно Каско.

Първо всичко по реда си  с полицията и застрахователите. После отиваме вкъщи, отивам до килера, вземам един голям куфар, качвам се горе, събирам всички нейни дрехи в куфара. Затварям куфара. Изкарвам го пред врата, после и казвам че има един куфар отвън, тя като излезе затварям след нея и заключвам. Без скандали, чиста работа. 😁



Tropssy, твърде незначителен мотив за скандал е съдомиялната. Ако жена ти блъсне нова кола и изкриви вратата при направилно паркиране, как ще реагираш?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Ами моя "идиот" се ухили и леко иронично ме попита дали съм се гримирала, паркирайки. JoyJoyЗа тика ми да давам само газ е наясно. Grinning Нямаме скандали за материални неща. Опонираме си основно за характери и реакции на близки и познати.
Тropssy, за теб колата е по - важна от жената .

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 23:05 от Viviana91

# 33
  • Мнения: X
И как няма да е така, колата ми върши работа, не ме нервира, аз си я мия, отвън, отвътре, поддържам си я, маслото и сменям, гуми накладки, дискове. Колата не ми вика, не ми се кара. 😁

На тия години вече, след толкова много жени, се нагледах на какво ли не. Така че едва ли е грешка колата да ти е по важна от жената. Те и между другото за германците казват същото, че са първо женени за колите си и чак тогава за жените си. И аз съм германец значи😁.

# 34
  • Мнения: 2 749
Както казват - мъжкото достойнство е в гаража, онова в гащите е женската радост. 🤣

# 35
  • Варна
  • Мнения: 14 547
А недей копира швабите, те са с грешни приоритети. Grinning

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако ММ ми каже "чао" заради кола или друга вещ, ще потърся грешката в себе си- ще се замисля много сериозно какво ме е накарало да направя толкова грешен избор. Незряло, чак детинско ми е да се поставя материалното пред отношенията.
Това със съдомиялната ни се случва чат-пат, не разбирам къде е драмата. Дори не го коментираме, просто нищо не е станало. Не си представям (по-скоро не искам да си спомням) как се живее в среда, в която всевъзможни дреболии са повод за скандал. Ние не сме си повишавали тон и се надявам така да остане, не желая повече никакви конфликти в живота си.

# 37
  • Мнения: 15 356
Tropssy,това с куфара е шега нали?

# 38
  • Мнения: X
Tropssy,това с куфара е шега нали?

Wink Не е шега, а мечта. Толкова смелост едва ли ще събера, най-много куфара да се окаже пълен с моите дрехи. Sunglasses

# 39
  • Мнения: 24 467
Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни.

Не е национална черта. Аз скандали не понасям и не вдигам.

Ако си вдигаме скандали вкъщи, то не виждам причина да съжителстваме.
Не всички хора и семейства се карат.
Ако се карат, имат съществени проблеми - един с друг и/или всеки със себе си.
...
Щом се карате, по-добре не съжалявайте, когато се разделяте. Няма за какво да се съжалява.

# 40
  • Мнения: X
Tropssy,това с куфара е шега нали?

Wink Не е шега, а мечта. Толкова смелост едва ли ще събера, най-много куфара да се окаже пълен с моите дрехи. Sunglasses
Ами, има лесно...просто кажи на жена си, че едни ламарини са ти най-важни и че тя губи в сравнението с тях, и Воала, мечтата ти ще се изпълни.   Smiley
Ако тя знаеше, че ламарината ти е по-важна от хората, отдавна да е забравила за теб....

# 41
  • Мнения: 24 467
Е, често пъти нещата не са така, както смело се заявяват. Даже по-често. Човек е склонен да се бъзика или просто да се изхвърля.

# 42
  • Мнения: X
Второтое. Не просто съм склонен, даже е доста приятно.

Общи условия

Активация на акаунт