Раздяла след дълга връзка .Как да се справя?

  • 4 292
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 749
Нормалните хора дори след скандал решават проблемите с разговори, а не с изчезване. Манипулатор е, да. Пробва те до къде ще търпиш. Сама казваш, че все ти си се връщала. Задай си въпроса защо?

# 16
  • Мнения: X
Нормалните хора дори след скандал решават проблемите с разговори, а не с изчезване. Манипулатор е, да. Пробва те до къде ще търпиш. Сама казваш, че все ти си се връщала. Задай си въпроса защо?

И ти май си за преглед. Не виждам нищо манипуларско ако някой крайно не ти понася вече, особено ако не си вързан за него по никакъв начин, след скандал просто да си спестиш драмите и да си обираш крушите.
Точно тези разговори са най-неприятни и възможно най-неползотворни. Казвам го дори от личен опит.

 
Злодеида ми е взела думите. Вече става досадно, ама наистина е така. Забелязвам много такива теми с объркани момичета, които не могат да проумеят какво им се е случило. Човек, който прищраква от "много те обичам" до "не искам с теб" е девиантен. И понеже ми е ясно какво мислят някои от момичетата, ще кажа превантивно.
НЕ сте виновни. НЕ е имало друг възможен сценарий. Няма ако това, ако онова. Същото щеше да е. Flowers Hibiscus

Кетчи Hands Plus1

# 17
  • Мнения: X
Тоя младеж май не знае какво иска.
Като в детската градина.

# 18
  • Мнения: 2 749
Братане, преглеждам се редовно. Simple Smile) След 4 годишна връзка и живеене заедно не е нормално да не можеш да говориш. Дори и да се стигне до раздяла, тя трябва да е цивилизована, а не с просто трясване на вратата. Пък и после тя си връща и няма проблем. Явно не се цели раздяла, а да се накаже "провинилата се". И това е от личен опит - приказки колко ме обича и не може да живее без мен, но отбягване на разговор по темата и жалене пред всички колко аз съм лоша. Айде нема нужда!

# 19
  • Мнения: 6 887
Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни.

Не е национална черта. Аз скандали не понасям и не вдигам.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Аз все още не мога да проумея колко лекомислено се приемат едни думи. Някои бягат от отговорност и задълбочаване, при други се изчерпва търпението и компромисите. Най - вредни, (освен умишлените манипулатори) са егоистите с утопични цели. Те винаги гонят вятъра, с лични интереси и не са подходящи за сериозна връзка. Мисля , че този тип е намерил алтернатива и затова е изчезнал. Най - върлите ухажори и ласкатели са менте, с изградена програма и стратегия за наивници. Аз също мразя конфликти, но ако дадена връзка е изчерпана, те са повод за абдикация. Мъжете не са особени стратези или зли, подмолни артисти. Предсказуеми са, прагматици , още на старта има индикации за бъдещи развръзки. Излишните емоции и проекции на жените, преекспонирането на мъжкия характер и постъпки са изключително вредни. Не, той не се е променил изведнъж, широкоотворените, женски очи гледат, но не виждат.
Братът на моя позната изчезна за 3 дни. Колебаеха се дали да се обадят в полицаята. Човекът изпушил от драми, скандали и ангажименти. Блъснал вратата и изчезнал . Но сестра му го познава добре и реакциите му при стрес. Прибрал се и се извинил. Уикендът прекарал на компа.  В техния казус, бившата приятелка не желае да се разделят, окупирвайки личния му имот. Различни и несъвместими...

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 00:04 от Viviana91

# 21
  • Мнения: 2 749
Конфликтите са за това, да се решават заедно. Този бившият с това се хвалеше - аз не се карам. Не, за мен това е бягане от отговорност. Нещо не ти харесва и го казваш в прав текст, а не просто си излизаш някъде, за да си спестиш скандала.

# 22
  • Мнения: 15 619
От позицията на стоте си години се подведох и по заглавието.
Абе, момиче, излез на купон, иди с компания на почивка, на поход.
 Сакън, да не си хукнала след младежа!
И това ще мине.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 00:02 от luna

# 23
  • Мнения: X
Ами, браво на теб.😁

Ние с жената как сме се карали, малиии...мани мани.. Сякаш е национална черта това. Много сме темпераментни.

Не е национална черта. Аз скандали не понасям и не вдигам.

# 24
  • Мнения: 2 111
Добре де, аз не разбрах щом живеете заедно той къде е в момента? Иначе според мен щом вече сте стигали до скандал на ниво раздяла няколко пъти, то е било ясно накъде сте се запътили.
Мен ако партньорът започне да ме обижда по време на спор, направо съм чаЛ. Но пък тук има хора, които си казват, че така си спорят и въпреки това са си ОК.

# 25
  • Мнения: 6 887
Конфликтите са за това, да се решават заедно. Този бившият с това се хвалеше - аз не се карам. Не, за мен това е бягане от отговорност. Нещо не ти харесва и го казваш в прав текст, а не просто си излизаш някъде, за да си спестиш скандала.

Аз не се хваля. Не очаквам някой да се променя заради мен и не желая аз да се променям. Когато попадна на човек с когото имам конфликти или успява да ме подразни в определени ситуации, изтърпявам няколко пъти и след това си тръгвам без скандали и обяснения.

# 26
  • Мнения: X
Аз никога не бях използвал думата партньор за съпругата си и изобщо за съпружески отношения тази дума не ми пасва на разбиранията. За мен партньор е бизнес партньор или некой който играете тенис, да речем. Гледам че тук във форума 'партньор' е нещо на почит. Със съпругата ми сме си представяли винаги един друг като 'сродно души' не като партньори. Не мисля че съвместния живот е партньорство.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Tropssy, твърде незначителен мотив за скандал е съдомиялната. Ако жена ти блъсне нова кола и изкриви вратата при направилно паркиране, как ще реагираш?

# 28
  • Мнения: 15 356
Tropssy, твърде незначителен мотив за скандал е съдомиялната. Ако жена ти блъсне нова кола и изкриви вратата при направилно паркиране, как ще реагираш?
По балкански,със сръбска музика.Изобщо не ни е национална черта скандалджийството.

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сякаш е национална черта това.
Не е национална черта. Ненавиждам скандали. Трябва да е станало нещо наистина непоносимо, за да започна такъв. И пак не допускам в речника си обиди, псувни и "за нищо не ставаш". Хората сме различни - например това с миялната, което у вас е станало повод за скандал, при нас изобщо не се отразява, а не е като да не се е случвало.
Що се отнася до проблема на авторката - не е нормално да изчезнеш по такъв начин след дълга връзка. Можеш поне да кажеш на вече бившия за теб партньор "така и така, от моя страна го няма вече нужното за тази връзка, тръгвам си и всичко хубаво". Справянето - изживяваш си болката, никой не е умрял от това, ставаш, отупваш се и продължаваш.

Общи условия

Активация на акаунт