Stonewalling

  • 7 348
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 295
Ако мъжът е вкиснат, обясненията могат да бъдат: липса на секс, проблеми в работата, парични или друга жена. Или просто да е с неприятен характер. Други за момента не се сещам, но сигурно има.

# 16
  • Мнения: 2 039
Следва естествения въпрос,за какво Ви е такъв мъж?

# 17
  • Мнения: 758
Анонимна, защо докато събирате смелост не опитате по неговия начин? Отношение като към част от мебелировката, но без да ѝ бършете праха? При всички случаи нищо не губите! Flowers Hibiscus
Съжалявам, че живеете така!

# 18
  • Мнения: 1 999
Аз термина го разбрах по друг начин - че когато се опиташ да обсъдиш някакъв проблем, отсрещната страна мълчи и не участва в дискусията. Получава се един монолог, в който казваш от какво си недоволна и се опитваш да откриеш какъв е проблема, а той мълчи. 20 години го играх този театър и го напуснах. После открих и  колко ме е манипулирал. И много пъти се питах за какво ми е такъв мъж. И него го питах и той не отговаряше.
  А при нас след скандали аз мълчах и не исках да говоря с него. Очаквах някакво обяснение или извинение. Но никога не ги получавах. А той се опитваше да говори с мен и се държеше все едно проблем няма.

# 19
  • Мнения: X
 Усмивке,

Незнам дали знаеш, но отмъщението никога не е помагало.

Историята на анономна е доста гадна. Това е така. Като утеха мога да кажа, да не се плаши, това си е в повечето двойки така. И при нас е било така. Да не ти пука, от тоз живот жив не се излиза.

Анонимна, защо докато събирате смелост не опитате по неговия начин? Отношение като към част от мебелировката, но без да ѝ бършете праха? При всички случаи нищо не губите! Flowers Hibiscus
Съжалявам, че живеете така!

# 20
  • Мнения: 2 749
Май няма човек, който не е играл в този филм.

# 21
  • Мнения: 758
Tropssy, аз не говоря за отмъщение, а да покаже на мъжа си нагледно как той я кара да се чувства. Тогава може би нещо ще му щракне,  че е тъжно и оскърбително  да се живее така.

# 22
  • Мнения: 1 999
Това е глупаво, изобщо няма да му направи впечатление. Какво ли не съм пробвала за да вкарам моя М в моите обувки - не се получава.

# 23
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Добре, не е отмъщение (точно), а реваншизъм. Накратко: същото!!!
Не знам защо все още доста хора се пробват да се вживяват в ролята на съд, съдебни заседатели и изпълнител на присъдата едновременно, като си мислят, че ще променят нещо, а единственото, което постигат, е демонстрация на злоба, от каквито хора всеки нормален човек бяга.

# 24
  • Мнения: 758
Добре, не е отмъщение (точно), а реваншизъм. Накратко: същото!!!
Не знам защо все още доста хора се пробват да се вживяват в ролята на съд, съдебни заседатели и изпълнител на присъдата едновременно, като си мислят, че ще променят нещо, а единственото, което постигат, е демонстрация на злоба, от каквито хора всеки нормален човек бяга.
Този цитат към моя пост ли е съотнесен?

# 25
  • Мнения: 3 732
Първата ми връзка беше такава. Бях на 19 и го приемах за нормално, не знаех, че има нормален начин на комуникация.
Сега, с времето и опита, не падам в този капан. Имам достатъчно топки и смелост за да слагам картите на масата. От там нататък решението е на другия.

# 26
  • Мнения: 3 186

  А при нас след скандали аз мълчах и не исках да говоря с него. Очаквах някакво обяснение или извинение. Но никога не ги получавах. А той се опитваше да говори с мен и се държеше все едно проблем няма.
А ти искаше ли обяснение или извинение? Чакала си той да се сети. Но при такива хора (вкл. И аз съм стоунуолвала) това е заучено от семейството, в което са родени като начин на комуникация. гледал е майка си и баща си така да се манипулират. Не е било лично към теб.

# 27
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Този цитат към моя пост ли е съотнесен?
Абсолютно!
Tropssy, аз не говоря за отмъщение, а да покаже на мъжа си нагледно как той я кара да се чувства. Тогава може би нещо ще му щракне,  че е тъжно и оскърбително  да се живее така.
Освен, че няма да му "щракне" нищо на човека, ще си загуби времето с безсмислен реваншизъм. Дали отмъщение или реваншизъм, все наранено его е причината, а желанието да му го върнеш (идващо от злоба) е основната движеща сила.

# 28
  • Мнения: 758
Този цитат към моя пост ли е съотнесен?
Абсолютно!
Tropssy, аз не говоря за отмъщение, а да покаже на мъжа си нагледно как той я кара да се чувства. Тогава може би нещо ще му щракне,  че е тъжно и оскърбително  да се живее така.
Освен, че няма да му "щракне" нищо на човека, ще си загуби времето с безсмислен реваншизъм. Дали отмъщение или реваншизъм, все наранено его е причината, а желанието да му го върнеш (идващо от злоба) е основната движеща сила.
Съвсем различни са нещата, за които с Вас говорим. Злоба, съд, съдници и прочие в каквото сте ме обвинили е напълно безпочвено. Не търся полемика, обяснявам гледната си точка, без злоба!

# 29
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Не помня да съм обвинявал никого в нищо. Втората част от поста ми си беше чисто риторична и без цитирани имена, така че ако някой се е познал в описанието (доста хора), е... тук не мога да помогна.
Въпреки това, тази същата част няма нищо общо с факта, че поста, който цитирах в предния ми пост, си беше чиста проба предложение за реваншизъм. Ама като се замисля, то и предния Ви пост не беше много по-различен, особено това с мебелировката....
Да приемем, че Тропси не е подбрал подходящо думата "отмъщение"...

Общи условия

Активация на акаунт