Stonewalling

  • 7 352
  • 195
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 469
За хора, които не са се сблъсквали с такова отношение, предлагам да спрат с анализите на сухо и историйките изпод дебелата сянка на черешата.
Ще спомена само, че с каквото и както и да подходиш, този тип отношение не се променя , напротив, усложнява се и се превръща в злоба. По изживяно много годинки. И именно, защото е по преживяно не ми се и пише по темата. Когато не искаш да говориш за нещо/ някой, това нещо/ някой или изобщо не те интересува, или те е засегнал/о прекалено дълбоко. Толкова, че ти се иска амнезия и кома ведно. За да продължиш.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 576
Бившият беше такъв. Ужасно е. Сблъскаш ли се с подобно поведение, изходът е само един - навън!

# 32
  • Мнения: 5 267
различни прояви,
    отказ от комуникация
    избягване на всяка цена опитите на другата страна да проведе диалог
    целенасочени действия, с които да накара партньора да се чувства пренебрегнат и обезценен
С партньор не ми се е случвало, но с приятелка. Тъй като аз анализирам, говоря и разнищвам проблема, когато се появи, съм се чувствала наистина ужасно. Проявявало се е с невдигане на телефона, неотговаряне на съобщения или ако е било при личен контакт, спира да говори, обляга се назад, пуши и ме гледа  настоятелно, докато не извикаме сметката (в заведение) и си тръгнем... За мен комуникацията е в основата на всички отношения и по естествен път с времето от приятелки станахме познати; не ми лиспват такива отношения. Намирам го за пасивна агресия и никак не ми допада.

Омаловажаване на мнението на партньора съм проявявала аз самата при теми, които засягат само мен. Ако обаче засяга основна житейска нагласа, която влияе и на околните, такава връзка според мен няма шанс.

# 33
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Един от начините да свиеш перките на жената, да я натиснеш, за да ти е сигурна. И не е само омаловажаване на мнението. Млади жени често търпят критики от половинките си за външния си вид. Смачкват им самочувствието, за да не се носят уверени и секси и да останат незабележими за конкурентите. Жената е привлякла вниманието му не по маратонки и по анцуг, но после слуша приказки от сорта как той харесвал спортни момичета и е добре да замени токчетата с кецове, как много се гримира (имам предвид незабележим грим, който все пак отнема време), как не разбира защо жените си лакират ноктите и тънъ.

# 34
  • Мнения: 2 478
Не ги знам другите мъже, Вяра, говоря за себе си само.
Това няма как да се случи с мен, взел съм я, каквато е, и я искам такава да е, ако се занемарява, точно обратното, ще търся причините, въпреки че покрай мен жени няма как да се занемарят, карам ги и ги вдъхновявам да се развиват  Wink fadein.
Не може аз да полагам усилия за себе си, а покрай мен да е противоположност, не се чувствам добре, ще ме излага, не само това, а трябва да поддържа и стимулира силното сексуално и мъжко начало в мен.
И точно обратното - постоянно ще е във форма, за да ми завиждат, а не обратното, каквото описваш.

# 35
  • Мнения: 17 407

Не може аз да полагам усилия за себе си, а покрай мен да е противоположност, не се чувствам добре, ще ме излага, не само това, а трябва да поддържа и стимулира силното сексуално и мъжко начало в мен.
И точно обратното - постоянно ще е във форма, за да ми завиждат, а не обратното, каквото описваш.

Ако  ще се гласи, за да не те излага, и да ти завиждат, то силно си противоречиш на концепцията за отношението към жената, каквато си я харесал.

Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 17 775
Този е въплъщение на типажа, дето ползва стоунуолинг-а. Joy
Жената не е обект.
Не е с цел да ти зявиждат.
Не с цел да я контролираш.
И не е с цел да ти е длъжна да се гласи, щото ти си конте с ленена ризка и излъскана...кола

Не можело. Може, всичко може. Ако се гласи, ще го прави за себе си, а не за да се чувства мунчо добре. Светът не се върти около теб.

А мъжкото началo ако си липсва и се върти около контрола, никоя бедна душа на тоя свят не може да го стимулира.

# 37
  • Мнения: 2 478
Около двама ни се върти Wink.
За всеки влак си има пътници, "тази". Не се хаби, няма да изпадам в полемики и грам не вникна какво имах предвид, но не е за първи път. И точно така - чист, спретнат, готин, в перфектна форма и ароматизиран, това последното сякаш се подразбира. Що, ти не си ли такава, а мъжа ти? Може би е отдавна шкембелия, не че ми пука, такъв си го харесваш с девети постоянен Stuck Out Tongue.
Оставям ви.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 19:43 от FragranceFanatic

# 38
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Не ги знам другите мъже, Вяра, говоря за себе си само.
Това няма как да се случи с мен, взел съм я, каквато е, и я искам такава да е, ако се занемарява, точно обратното, ще търся причините, въпреки че покрай мен жени няма как да се занемарят, карам ги и ги вдъхновявам да се развиват  Wink fadein.
Не може аз да полагам усилия за себе си, а покрай мен да е противоположност, не се чувствам добре, ще ме излага, не само това, а трябва да поддържа и стимулира силното сексуално и мъжко начало в мен.
И точно обратното - постоянно ще е във форма, за да ми завиждат, а не обратното, каквото описваш.

Ти ще си намериш друг параграф за надцкване. Какъвто си идеален, до теб нормална жена няма работа.

От външния вид се почва, после се минава през мусаката на мама и се стига до до неподозирани висоти в изискванията. Не че ще ѝ го кажеш направо, тя не е нито малка, нито проста (все пак ти си я избрал), че да се сети сама. Ти и първа стъпка да пропуснеш, други критерии ще се намерят в изобилие.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 19:44 от Вяра

# 39
  • Мнения: 3 186
Карал ги... Joy но добави и вдъхновявал, за да избегне критика Stuck Out Tongue Winking Eye
Добре,че ни остави.

# 40
  • Мнения: 2 478
Така е, Вяра, висока летва съм, не всяка вирее покрай мен, не е и нужно  fadein.
Добре е човек да си знае възможностите и да филтрира.
Не знам за каква мусака говориш, не ям такава. Каква мама, какви 5 лева...
Няма надцакване, има нормални отношения, диалог и адекватност. Ако ги няма, пътя.
Каква е за теб "нормалната" жена, че ми стана любопитно?
После ще чета и отговарям, че имам работа сега...

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 19:53 от FragranceFanatic

# 41
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
С нормална жена ще имаш нормални отношения.

Висока летва няма да останеш дълго, ако не се доказваш. Приеми доказването като надцакване. Сега се надцакваш с мъжете, за да те забележи жена, която да отговаря на критериите ти. Полето обаче автоматично се сменя, когато липсва мъжка конкуренция. Сигурният в жена си мъж, който получава вдъхновение от надпреварата, започва да възприема нея като конкурент и се стреми да я подчини. Дупе да ѝ е яко на твоята. Ако не знае как да те завърти на пръста си, ще се побърка от грешни сигнали.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 775
В случая дори няма нужда от вникване. Ти "крещиш" с всяко изречение какъв си. Пътя.

Аз лично продължавам по темата. ednausmuvka, реваншизмът с такива хора е много натоварващ, изцеждащ и самобичуващ. Човек, който е садист и може да прави такова нещо да подминава половинката като несъществуваща съвсем умишлено, много яко се нахъсва, ако види, че си правиш пас и започва да те удря по болните места. Единственият вариант за потребителката е аут от тези отношения.

# 43
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
През цялото време си задавам въпроса дали тоз ингилизки термин не се припокрива с един друг - гьонсурат, и къде е тънката разлика?

# 44
  • Мнения: 2 478
Кечър, стига се "напъва", спокойно, пуснал съм те по течението. Ама грам не ме знаеш какъв съм, що съм, не е и нужно. Каквото ти "личи" спрямо мен, да личи, запази си го и не ме апострофирай, щом съм ти "неприятен". Чудесно, не може всеки всеки да харесва. Не ме четеш и всичко е наред. За "рокличката", да не коментирам, че така ти е влезнало в съзнанието, че чак ми стана странно, аз го бях забравил, вярваш или не. Минало, заминало. Но, ако искаш ти да си капак, оки. Peace

Вяра, интересна дискусия може да се получи, след втория ти пост, ще го коментирам, но не ми отговори какво е за теб дефиниция за "нормална" жена. Опиши я. И какво е "ненормална", изхождайки, че според теб и аз съм неконвенционален български мъж.

Към поста ти  Arrow разбрах те какво имаш предвид, обаче с никой не се надцаквам, не гледам другите, не ме интересуват мъже, кой, какво, що, като конкуренция, визирайки т.нар "Rat Race", извън микса съм. Това не означава, че нямам изключително широк поглед над реалността на микро и макро ниво. Доказан съм, не се доказвам пред никой за нищо. Няма да обяснявам в подробности.
Никога досега не съм виждал в парнтьорка конкуренция, за каквото и да било. Жената е жена, за да е такава, мъжът, за да е мъж. Условието е мъжът да й създаде условията - отношение най-вече.
Дупе да й е яко, но в добрия смисъл. Грешни сигнали не давам, казвам право куме в очи кое какво директно и своевременно. Неяснотии мразя, шикалкавене и т.н.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 21:55 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт